Duş açıkken musluktan suyun çıkmasına ne sebep olabilir?


4

Duşumla ilgili bir sorunum var. Su duş başlığından değil musluktan çıkıyor. Sahip olduğum duş tipi, musluk başlığını aşağı çekerek duşa geçer. Kısa yükledim sorunun videosu ; musluk kafasını aşağı çektiğimde suyun musluk kafasından ve duvardaki dikişten nasıl çıktığını fark et. Duş başlığından su geliyor.

Bu soruna ne sebep olur? Musluğun kendisiyle ilgili bir sorun mu, tesisatla ilgili bir sorun mu var? Evde su için endişelenmek zorunda mıyım?

Yanıtlar:


6

Yükleyicinizin değiştirilmesi gerekiyor - bu durumda, bu musluğun bir parçası. Saptırıcı, suyun musluktan dışarı akmasına izin vermek veya takılı olduğunda, musluğu kapatır ve suyu duş başlığına doğru zorlar.

Sökmeye ve yedek parçayı bulmaya çalışabilirsiniz, ancak çoğu kez musluğun tamamını değiştirmek daha kolaydır.

Genellikle ağızlık, ağızlığın dibinde bir ayar vidası ile bir bakır boru parçası üzerinde tutulur. Vidayı gevşetin (genellikle bir allen anahtarıyla) ve borudan çekip çıkarın. Değişim tam tersidir - borunun üzerine bükün, doğru şekilde hizalayın ve ayar vidasını sıkın.

Tam bir değiştirme bulunmayabilir, ancak içinde bir saptırıcı bulunan herhangi bir emzik çalışmalıdır.

Bu oldukça ucuz ve kolay bir yedek olmalı. İyi şanslar!


1
Küçük bir teflon kaseti unutma. Duvara sızan bir sızıntı istemiyorsunuz.
BMitch

Saptırıcı musluğa değil mi? Banyo musluğunun önündeki havalandırıcıyı döndürdüğü zaman suyu yönlendirir, böylece gereken tek şey yeni bir dalgıç musluğu olur? "Musluğun parçası" yerine?
UNECS

Teşekkürler @UNECS, musluğa dokunmamak demek istedim. Cevabı düzelttim.
Steven

2

Ayrıca tamamen yeni bir Delta duş / küvet kitinin takıldığı ve kurulumdan sonra sorunun ortaya çıktığı bir durum gördüm. Başka bir küvet musluğu denedim ama yine de aynı sorun vardı. Küvet musluğundan suyun yeterince hızlı çıkmadığını biliyordum, bu yüzden fazla suyu duşa çeviriyordu. Su basıncı ölçeri evdeki 3 farklı yere koydum ve evin su PSI'sının @ 100 olduğunu ve bunun önerilenin üzerinde 25 PSI olduğunu tespit ettim. Basınç düşürme valfini yerleştirdim, ancak basıncı düşürmeye çalıştığınızda, basınç düşürme valfının artık çalışmadığını gösteren bir kanıt verdi. Basınç düşürme valfini değiştirdim ve PSI'yı önerilen 75 PSI'ye düşürdüm. Bu yapıldıktan sonra, su yedeklenmiyordu ve aynı anda herhangi bir zamanda duş başlığından çıkıyordu, bu yüzden sorunu çözdüm.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.