Hasarlı parke zemin kaplamasının lekelerini nasıl onarabilirim?


7

5 yıl kadar önce tamir ettiğim parke döşemelerim var. Çoğunlukla oldukça iyi dayanıyorlar, ancak kahvaltı barımızın etrafındaki tabureler bir miktar varathane almış ve hasar görmüş (kabarma ve soyma) lekeleri bırakmıştır.

Bu lekeleri önemli ölçüde zımparalamadan ve tüm zemini kaplamadan onarmak için kullanabileceğim ürünler ve / veya araçlar var mı?


Burada da benzer bir problem var. Birkaç ay sonra masa sandalyemle finişlerimden geçiyorum (üzerinde sert yüzey silindirleri de var).
Brian Knoblauch

Sandalyenizin altında yer paspası kullanın. Staples'ta boşuna. Sandalyenizdeki tekerlekleri üretan tipi tekerleklerle de değiştirebilirsiniz.
shirlock evleri

Yanıtlar:


4

Bu aşınmış lekelerin onarımı, zararın ahşabın kendisine değil sadece üretan boyası olduğu varsayılarak oldukça kolay olmalıdır. Bu, etkilenen bölgeyi yeşil bir yüzey tarzı fırçalayın ve gevşemeyi ortadan kaldırmak ve çevresindeki yüzeyi hafifçe düzleştirmek kadar kolay olmalıdır. Eğer ovalama yeterince agresif değilse, elinizle veya DA veya titreşimli stildeki zımparalayıcı ile çok ince 220 kum zımpara kağıdı kullanın. Alanı ve hasarı görmeden, ne kadar kumlanmanız gerektiğini söylemek zordur, ancak büyük olasılıkla sandalyelerin finişleri etkilenmeyen alanlara biraz aşındırdığı alanı yapar. Son kat aynı üretan ürününü aldığınızdan ve tamamladığınızdan (saten, yarı parlak veya parlak) kesinlikle emin olun. Tüm tozları vb. Zımparaladıktan sonra temizledikten sonra, yeni bitkinin ÇOK İNCE katını uygulayın. Bunun tamamen kurumasını sağlayın, ıslak zeminde kurumuş tozları temizleyerek bölgeyi tekrar zımparalayın, dokunuş için son derece pürüzsüz olmasını sağlayın. Bu işlemi en az 3 kat ile tekrarlayın. İyi kalitede köpük fırça veya çok iyi Purdy alevlendirmeli kıl fırça kullanılmasını öneririm. Alan daha büyükse, tiftik silindirini düşünün. Bir tiftik silindiri iyi bir boya uzmanı mağazasında çok düşük bir şekerleme silindiri boşuna gider. Yeni cilada, eski ova alanı için, odanın geri kalanının yaşı nedeniyle küçük bir fark görebilirsiniz, ancak bu, zararın çok daha kapsamlı olmasını gerektiren ahşabın içine taşınmasına kıyasla, küçük bir uzlaşmadır. sonra tamir et. İyi şanslar İyi kalitede köpük fırça veya çok iyi Purdy alevlendirmeli kıl fırça kullanılmasını öneririm. Alan daha büyükse, tiftik silindirini düşünün. Bir tiftik silindiri iyi bir boya uzmanı mağazasında çok düşük bir şekerleme silindiri boşuna gider. Yeni cilada, eski ova alanı için, odanın geri kalanının yaşı nedeniyle küçük bir fark görebilirsiniz, ancak bu, zararın çok daha kapsamlı olmasını gerektiren ahşabın içine taşınmasına kıyasla, küçük bir uzlaşmadır. sonra tamir et. İyi şanslar İyi kalitede köpük fırça veya çok iyi Purdy alevlendirmeli kıl fırça kullanılmasını öneririm. Alan daha büyükse, tiftik silindirini düşünün. Bir tiftik silindiri iyi bir boya uzmanı mağazasında çok düşük bir şekerleme silindiri boşuna gider. Yeni cilada, eski ova alanı için, odanın geri kalanının yaşı nedeniyle küçük bir fark görebilirsiniz, ancak bu, zararın çok daha kapsamlı bir şekilde gerektirecek şekilde ahşaba geçmesine kıyasla, küçük bir uzlaşmadır. sonra tamir et. İyi şanslar bununla birlikte, zararın ahşabın içine geçmesine kıyasla daha sonra daha kapsamlı bir onarım gerektiren küçük bir uzlaşmadır. İyi şanslar bununla birlikte, zararın ahşabın içine geçmesine kıyasla daha sonra daha kapsamlı bir onarım gerektiren küçük bir uzlaşmadır. İyi şanslar


Yeni bitişin dış kenarlarının mevcut bitişe geçiş yapmasının önemli olduğunu söylemeliydim. Bu, fırça darbenizi eski yüzeye doğru bitirerek ve hoş bir kademeli tüy geçişi oluşturmak için fırçanın veya köpüğün ucunu hafifçe kaldırarak yapılır. Pratik yapmak mükemmelleştirir. lol
shirlock evleri
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.