Bu pencere çerçevesini nasıl sökebilir ve düzeltebilirim?


4

Pencere çerçevelerimden birinin aşağıdaki yakın çekimine bir bakın. Tüm beyaz boyayı çıkartmak, muhtemelen ahşabı boyamak ve vernikle boyamak istiyorum. Aşağıdaki sorularım var:

  1. Satın aldığım ısı tabancası ile ilgili olarak göz önünde bulundurmam gereken özel bir şey var mı (yani birden fazla sıcaklık yapabilir)?
  2. Döküm parçalarının yanı sıra hasar görmüş, dökülmüş parçaların üzerindeki tüm boyayı çıkarmak için bir ısı tabancası yeterli midir? Yoksa boya inceltici hiç kullanılmalı mıdır?

enter image description here


Çentiklerin ve hasarın, boyanın dışına tahtaya doğru uzanabileceğini unutmayın. Sonuç olarak ahşabı yeniden işlemden önce "güzel" bir duruma getirmek için çok fazla hazırlık çalışması gerekebilir.
Michael Karas

Yanıtlar:


6

Bir ısı tabancası çok miktarda boyayı çıkarabilse de, sıyırıcılar ve zımparalarla giderilmesi gereken her zaman bir miktar kalıntı olacaktır. Kazıma ahşabı mar ve dolabilir (doldurup boyadığınızda sorun çıkarmaz) ve kalıplamada dar yarıklarda zımparalama zordur.

Ticari sıyırıcılar mevcut, ancak her zaman ihtiyaçlarınızı karşılamıyorlar. Önemli projelerde başları sıkı kıvrımlar ve oluklar için keskin bir kenara dayanacak şekilde büyük çivilerden kazıyıcılar ve sığ kıvrımlar için kıvrımlı cam parçaları (Ben bir cam işçisiyim, bu yüzden bu riskli şeyleri kullanmak. bana rahat, ama mutlaka kolay değil).

Zımpara sıkıcı ve eski kurşun boya ile (sizinki kadar yaşlı görünüyor), riskli. Maske ve gözlüğe ihtiyacın var.

Ayrıca kimyasal sıyırıcıları da düşünebilirsiniz. Geleneksel solvent bazlı olanlardan çok daha az yakıcı ve kötü kokulu olan daha yeni narenciye bazlı versiyonlar vardır. Buna rağmen, bunlar bitmeden önce biraz kazıma ve zımparaya da ihtiyaç duyacaklar.

Odun, bu bakımı sağlamak için oldukça iyi olmuştu. Ya sökme ya da değiştirme ya da yeni yüz oluşturma kalıbının oluşmaması daha iyi bir seyir gibi görünüyor.


2
Bir ısı tabancası kullanırken hala bir maske takmalısınız, katmanlardan birinde kurşun varsa, ısı kurşun buharlarını serbest bırakacaktır.
Gunner

3

Harbour Freight, istediğinizi yapacak şaşırtıcı derecede iyi ve ucuz bir ısı tabancası sağlar.

Büyük bir iş yapmadan önce görünmeyen bir alanda test etmelisiniz. Pencerede olabilecek çok çeşitli boyalar ve tedaviler nedeniyle test yapana kadar kesin olarak bilmenin yolu yok. Ayrıca, altında ne tür bir ahşap olduğunu biliyor ve tamir için uygun bir aday olduğundan emin misin?

Başka bir alternatif, çerçeveyi kaldırmak ve yeni çerçeveyi yeniden kurmaktır. Bu malzeme hakkında özel bir şey olmadıkça, çok daha fazla zaman kazandıracak.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.