Dış kapı iniş pisti nasıl yapmalıyım?


4

Birkaç dış kapısı olan bir bina var (hepsi içeriye açılıyor). Döşeme ve kaldırım zeminden yaklaşık 18+ "dir. Kod, her dış kapının dışında 36" x36 "boyutunda bir iniş pistine sahip olmamı gerektirir. Bunu yapmanın en iyi yolu nedir? ahşap dışında? Mevcut CMU bloklarını kullanabilir miyim? Kodlara uymanın en kolay ve en ucuz yolu ne olabilir?

Yanıtlar:


4

Pedi betonla oluşturursanız, katı bir beton bloktan yapmamayı düşünebilirsiniz. Bunun yerine taraflar ve gerektiği şekilde birkaç adım oluşturmak için biçimlendirin. Fakat daha sonra, iniş alanının üst kısmı 4 ila 6 inç kalınlığında olacak şekilde iç alanın büyük bir bölümünü kumla doldurun. Yanlarda bulunan küçük bir yeniden çubuk ve üste gömmek için katlanmış, don nedeniyle çatlarsa olayı bir arada tutmaya yardımcı olabilir.

Donma yerin derinleştiği bir alanda yaşıyorsanız, donma çizgisinin altına direk olarak görev yapabilen donma çizgisinin altına direk olarak görev yapabilecek şekilde (basamak kısmına yeniden yaslanarak) yere köşe delikleri eklemeyi düşünmelisiniz. yüzer bir yapının yıl döngüsü boyunca hareket etmesine neden olan ve aynı zamanda bir dizi yıl boyunca kapalı seviyedeki bir duruma yerleşecek olan ağır çekim etkisi.

Ahşap kolay bir alternatif sunabilir ancak ahşabın sizin gibi bir görünüme sahip olup olmadığını belirlemelisiniz. Ayrıca ahşap, malzemelere ve koşullara bağlı olarak 15 yıl veya daha uzun bir sürede değiştirilmesini gerektirebilir. Nihayet ahşabın donma bölgesi varsa, donma çizgisinin altındaki bir derinliğe gömeceğiniz işlem görmüş direkler üzerine inşa etmek iyi bir fikirdir.


Bu Louisiana'da - donma ihtimali yok, ancak batma / çökme olasılığı var. Tahtadan inşa etmenin daha kolay olup olmadığını merak ediyorum. Ve kod, zemin seviyesinden döşemeye kadar olan yüksekliğe bağlı olarak başka adımlar gerektiriyor mu? Bu bir ön kapı değil, bir yan kapı.
S.ov

1
Tahminime göre, adım platformunu tahtadan inşa etmek daha kolay. Ahşapla inşaatı direkt olarak nihai sonuca ulaştırırsınız. Beton, ilk önce beton kurulduktan sonra kaldırılan, muhtemelen ahşaptan bir form seti oluşturmanızı gerektirir. Somut iş daha geniş bir araç yelpazesine ihtiyaç duyar. Ahşap basamak, biçimlendirme işleminde kullanılan tüm aletleri kullanabilir. Eğer beton konusunda sınırlı bir deneyime sahipseniz, deneyimli yardımcıları işe alma veya istemediğiniz sürece, odunla gitmek isteyebilirsiniz. Kodlara kadar bir sonraki yorumu inceleyin.
Michael Karas

1
Adımınız için kod gereklilikleri muhtemelen eyalet ve topluma özgü olacaktır. Bu yüzden, gerçekten gerekli olup olmadığını görmek için yerel yetkililerinize danışmalısınız. İhtiyaç duyulabilecek bazı şeyler: a) Yanlarda korkuluk b) Rayların aralığı c) Basamaklar için el rayları d) Basamaklar için belirtilen yükseltici ve genişlik e) Asgari temel gereksinimleri f) Meskene takılmak yerine serbest duruş
Michael Karas
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.