Lavabomun yanındaki bu şey nedir? [çiftleme]


12

Olası Çoğaltma:
Çöp imhasına bağlanan bu bileşen nedir?

Önceki bir yazıda bahsettiğim gibi, son zamanlarda yeni bir yere taşındım ve hala işlerin ne yaptığını anlamaya çalışıyorum. Lavabonun yanındaki bu şey gibi, özellikle şaşırtıcı olan birkaç şey var.

resim açıklamasını buraya girin


6
Bunu iki ayrı soru olarak sormak daha iyi olmaz mıydı? Şu anda, zamanlayıcı hakkındaki en iyi cevap bulaşık makinesi hava deliği hakkında tamamen yanlıştır, bu yüzden onu yükseltmek veya düşürmek için bilmek zordur.
Martha

3
Katılıyorum, 2 soruya bölünmelidir.
Kötü Greebo

@amh Sorunun zamanlayıcı ile ilgili kısmını kaldırdım. Bunun iyi bir soru olduğunu düşünüyorsanız ve kendi başına durabilirseniz, lütfen bu soruşturmayı ele almak için yeni bir soru açın.
Tester101

Yanıtlar:


16

Üst öğe mutfak lavabonuza yakınsa, bu muhtemelen bulaşık yıkama tahliye sistemi için bir hava boşluğu. Hava boşluğunun amacı, lavabo tahliyesinden bulaşık makinesine geri akan sifonlamayı önlemektir.

resim açıklamasını buraya girin

Alt öğe kesinlikle bir zamanlayıcı birimidir. Zamanlayıcı kadranının altındaki koyu renkli şey KAPALI, TAM AÇIK ve ZAMANLAYICI MODU konumlarına sahip bir anahtar gibi görünüyor. Bu zamanlayıcının hangi şeyleri açıp kapatacağını belirlemek için bu anahtarı kullanabilmeniz gerekir. Bunun gibi bir zamanlayıcı için yaygın bir kullanım, konutunuzdaki belirli ışıkları sabit bir programa göre açmak ve kapatmaktır. İç ışıklara bağlanırsa, o zaman tatile çıkarken insanların evdeymiş gibi görünmesini sağlayın. Giriş yolu ışığı, garajınızın önündeki ışıklar ve / veya kaldırım lambaları gibi dış ışıklara da bağlanabilir. Bu durumda amaç akşamın erken saatlerinde bu ışıkları birkaç saat içinde otomatik olarak açmak ve yatmaya başladığınızda otomatik olarak kapatmak olacaktır.

Daha çok tarifeler bir gecede daha ucuz güç sunduğu için ısıtma veya diğer yüksek yük elektrik / gazla çalışan sistemleri kontrol etmek için yaygın olarak kullanılır.


Çok teşekkürler, bu gerçekten yararlı. Zamanlayıcıyı nasıl yapılandıracağımı anladığımdan emin değilim. Herhangi bir el kitabını veya nasıl arayabileceğimi biliyor musunuz? Ne dendiğini bile bilmiyorum. Yıkayıcı / kurutucunun olduğu dolap içindeki fanı kontrol ettiğini düşünüyorum.
amh

@amh - Zamanlayıcı, kadranı çevirmek için elinizi kullanarak geçerli saate ayarlanır, böylece doğru saat yüzünde bir işaret olacak şekilde hizalanır. (Daha kesin olamam için resmi aldın). Zamanlayıcının 24 saatlik bir zaman dilimi içinde açık veya kapalı olduğu zamanlar (daha sonra anahtar zamanlayıcı modu için ayarlanır) kadrandaki kanatçıklar bir konumdan diğerine sallanarak ayarlanır. Fotoğrafınız, kanatçıkların bir bölümünü bir konumda ve geri kalanını diğer konumda gösterdi. Kanatçıkların her biri biraz zaman artışını temsil eder. 96 yüzgeç varsa her 15 dakikada bir. 72 yüzgeç varsa her 20 dakikada bir.
Michael Karas

@ anh - Klozet fanının açılıp açılmadığını görmek için zamanlayıcının alt kısmındaki düğmeyi merkez "daima açık" konumuna getirin. Eğer öyleyse, zamanlayıcının çalıştığını buldunuz. Değilse, etrafına bakmanız veya bir ağrı olabilecek kabloları izlemeniz gerekir.
Michael Karas

2

Üstteki resim bulaşık makineniz için bir havalandırma veya hava boşluğu.


0

Alttaki gün bir zamanlayıcıdır, pimlerin konumuna bağlı olarak bir şey açar veya kapatır. Alttaki anahtar geçersiz kılmadır ve zamanlayıcı, her zaman açık veya her zaman kapalı olarak ayarlanabilir. Toplayabildiğim kadarıyla, zamanlayıcı moduna ayarlandığında yaklaşık 10:30 ile 15:00 arası kapalı olacak gibi görünüyor, bu yüzden günün sıcak bir saatinde kapalı olacak şekilde ısıtma sisteminize bağlı olduğunu tahmin ediyorum. elektriksel her şeyi kontrol edebilmesine rağmen. Isıtma sisteminize bağlıysa, büyük olasılıkla düşük voltajlı bir sistemdir, bir ışığı açar veya kapatırsa normal ev akımı olacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.