8x10 ve mozaik duvar karosu için hangi harcı kullanmalıyım?


9

Cam mozaik karo vurgu sıraları ile 8x10 seramik karo kullanarak bir küvet / duş alanı fayans olacak.

Piyasada yaklaşık yarım düzine ince set görüyorum:

Ağırlık: - 25lb - 50lb

Türler: - müstahkem - standart - flexbond

Hayal edebileceğiniz her ağırlık ve tip kombinasyonu hakkında.

Kurulumum için doğru thinset nedir?


Mozaikler zordur ve daha önce yapmadıysanız deneyin. Fazla thinset ve veya inceltmek doğru sızmak olacaktır. Kuru bir karışım bile sızacaktır. Bu yüzden birikin ve mozaiği yüzeye yapıştıracak kadar az kullanın. Kes beni, bir mozaik al ve tahtada falan test et. Tekrar kullanmak için test parçasını daha sonra hortumlayabilirsiniz. Anlamanız için kendiniz görmeniz gerekir.

Benim duş gün içinde mastik ile döşeli. Fayanslar son zamanlarda duvardan düşmeye başladı. Asla duşta mastik kullanmayın.

Yanıtlar:


14

Renk

Bu kolay olanı. Koyu harç kullanacaksanız, gri ince set kullanabilirsiniz. Harç açık bir renkse veya cam karo veya gözenekli bir taş kuruyorsanız, beyaz ince set kullanın. Hafif harç, cam veya gözenekli taşlı gri ince set kullanırsanız, renk ortaya çıkabilir.

Değiştirmek veya değiştirmek için

Çoğu durumda, bir çeşit modifiye ince set kullanmak isteyeceksiniz. Değiştirilmemiş ince setler genellikle sadece profesyoneller tarafından kullanılır ve karıştırma sırasında değiştirilir (artılar gizli tarifi kullanılarak).

Standart

Ekonomi ince ayarlanmış. Çoğu durumda iyi çalışır ve cüzdanda biraz daha kolaydır. Cam ve porselen gibi geçirimsiz malzemelerle kullanılmamalıdır.

Takviye edilmiş

VersaBond® gibi güçlendirilmiş bir alt takım , "çok amaçlı" bir ince settir ve DIYers için mükemmel bir seçimdir. Kullanabileceğiniz hemen hemen her karo ve alt tabaka arasında iyi bir bağ sağlar ve zeminler, duvarlar ve tezgahlar için iyidir.

FLEXBOND

Flexbond, polimer modifiye edilmiş bir ince settir. Porselen veya cam karo ile çalışırken veya kontrplak alt zemini döşerken iyi bir seçimdir. Bazı durumlarda çatlamayı önleyebilecek biraz ekstra esneklik sağlar.

Ne kadar satın alınır

Öncelikle döşeyeceğiniz alanın kare görüntüsünü belirlemeniz gerekir. 2 duvar 3 'genişliğinde, bir duvar 5' genişliğinde ve her duvarı 6 'fayanslı bir küvet çevresini örnek olarak kullanacağım.

The total length = 3' + 3' + 5' = 11'
height = 6'
sqft = 11' * 6' = 66 sqft.

Genellikle 50 lbs'lik ince setli bir torbanın yaklaşık 60sqft'yi kaplayacağını tahmin ediyorum, bu yüzden örneğimde 1 50lbs ve 1 25lbs'lik ince setli torbaya ihtiyacım olacak. Endişelenmeyin, aşırı satın alırsanız, işiniz bittiğinde her zaman 25 lbs'lik torbayı iade edebilirsiniz (ihtiyacınız olmadığı sürece açmayın).

Ne kadar karıştırılır

İnce set çantası, ince setin karıştırıldıktan ve bir kovaya konulduğunda ne kadar iyi olduğunu anlatan Pot Ömrünü listelemelidir . Bu süre içinde kullanabileceğiniz kadar ince seti karıştırmak istiyorsunuz. Bu, ne kadar hızlı çalıştığınıza bağlı olacaktır, bu nedenle sizin için en iyi olanı bulmak için denemeniz gerekir.

Ne kadar yayılır

Torbanın ayrıca Açık Zaman ve Ayarlama Süresi de listelenmelidir . Açık zaman, ince setin malalandıktan sonra alt tabakaya ne kadar süre oturabileceğidir. Ayarlama süresi, döşemeyi döşedikten sonra döşemenin ayarlanabileceği süredir. Çoğu durumda bu sayıları yok saymak ve sadece 5-10 dakika içinde kullanabileceğinizi yaymak istersiniz. Yine, bu ne kadar hızlı çalıştığınıza bağlı olacaktır, bu yüzden giderken anlamanız gerekir.

Mala Boyutu

Karoların altında% 100 kapsama sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz, bu da daha büyük karolarda geri yağlama gerektirebilir. Yer karolarını ayarlarken biraz daha kalın harç yatağı kullanmak istersiniz, çünkü yer karoları daha fazla kötüye kullanılabilir. JAMO Inc.'in bu mala kılavuzu , malanın kullanılması için iyi bir temeldir.

resim açıklamasını buraya girin

Bununla birlikte, çalıştığınız ince sete ve döşemeye bağlı olarak küçük ayarlamalar yapmanız gerektiğini görebilirsiniz.


Yani seramik ve mozaik cam / taş karoların bir karışımı ile Flexbond'u her şey için mi yoksa flexbond'ı sadece mozaik kısmı için mi ve seramik için güçlendirilmiş mi? Ayrıca seramik 8x10 ve mozaik 12x ile muhtemelen 3 "ila 9" arasında herhangi bir yerde (kırpacağız), tek bir kare çentik 1/4 "x3 / 8" yapacak?
The Evil Greebo

Flexbond ve Fortified aynı şeydir. Bunlar, "değiştirilmemiş" çimentolu thinsetlerin aksine "modifiye" thinset olarak adlandırılan polimerle modifiye edilmiş thinsets'tir. DITRA veya KERDI veya geniş formatlı karolar gibi özel bir nedeniniz olmadığı sürece genellikle değiştirilmiş kullanmak istersiniz. Genellikle vücut döşemesinden daha ince olan mosiac için, mozaiği kullandığınız alanın üstüne ve altına döşemek ve biraz "oluşturmak", sertleşmesine izin vermek ve sonra uygulamak için thinset'i kullanmak isteyeceksiniz. aynı thinset ile inşa alanına mozaik.
Karl Katzke

@KarlKatzke Flexbond ve Fortified farklı, bir çeşit. Her ikisi de polimer modifiye edilmiş ince setlerdir, ancak tarifler biraz farklıdır ve Flexbond'a biraz daha esneklik verir.
Tester101

@TheEvilGreebo Kontrplak üzerinde fayans yapmadığınız sürece her şey için Fortified kullanacağım. Ve evet, 1/4 "x3 / 8" mala ile başlardım (ancak aldığınız kapsama bağlı olarak ayarlamanız gerekebileceğini unutmayın).
Tester101

0

Öncelikle, genellikle standart harç istemezsiniz; müstahkem olanlar çoğu uygulamada üstündür (ancak çalışmadığı bazı durumlar vardır).

Hangi müstahkem bir gelince, ben web sitesi bilgilerini bakarak zaman geçirdim. Karar veremezseniz, polimer ile modifiye edilmiş bir ince set iyi çalışır. Cam karo aksanları ile gidiyorsanız, muhtemelen beyaz bir ince set istersiniz çünkü renk görünür.

Fayanslarınızı bir fayans mağazasına götürebilir ve size uygun bir thinset satmalarını isteyebilirsiniz.


Müstahkem harçların hangi durumlarda çalışmadığı hakkında ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Güçlendirilmiş ve esnek bant ne anlama geliyor? "Web sitesine bakın" ve "temsilci sor" gerçekten bir cevap değildir.
Evil Greebo

0

Duvarlarda her zaman mastik kullanıyoruz ve evet bazen kuruma 3 gün sürüyor ama en iyisi. Fayansları kesmek için ıslak testere kullanırken, takmadan önce arkalarını kurutmanız gerekir. İnce set (harçlar), derzleri gerçekten iyi temizlerseniz ve fayanslarınızı nemli bir süngerle yıkarsanız, asla harç ile gösterilmez. Bunu her zaman yaparım, böylece gri veya beyaz thinset gösterilmez. Haze bilmek isteyenler için geride kaldı; harç, beyaz sirke, peynir bezi harika çalışıyor, hatta mikro için pus kimyasalları kullanabilirsiniz. havlu satıyorlar. Dekolar için; Eğer sızma neden çok fazla mastik ot ince set var ama eğer kuru ve her deco detay için zaman ayırmak için geri gelirse ince set gösteren olmaz.


Mastik "en iyi" ne şekilde?
isherwood

-1

Duvar karosu kurulumunda ince set kullanmayın, gerekli değildir. Mükemmel bir bağı olan ve duvarlara uygulanması ince setten çok daha kolay olan çok iyi bir yapıştırıcı hazırlarlar. Mastik veya fayans mastiği olarak adlandırılır, bir galon veya üç buçuk galonluk kovalarda gelir. İyi bir arka tahta kullandığınızdan emin olun. Ya sert destekçi ya da karşılaştırılabilir bir şey.


Lütfen, herhangi bir karoyu bir duş ayarında (ıslak uygulama) bir duvara veya zemine monte ederken asla sakız kullanmayın. Mastik asla özellikle ıslak ortamlarda tamamen kurur, kendini yeniden emülsifiye eder. Bir karoyu bir parça sakızla yapıştırmak, yerinde kalmasını beklemek gibi. Şahsen ben asla müşteri sakız satmam. Islanamayan bir alanda bile buna karşı tavsiye ederim. Ayrıca, Schluter-Kerdi gibi bir su yalıtım membranı kullanıyorsanız ve mastik kullanıyorsanız, şirketin yaptığı tüm garantileri geçersiz kılacaksınız. Bunun bir nedeni var!

Mastik neme maruz kalan herhangi bir alan için uygun değildir.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.