Bu salınımlı aletler iyi mi?


10

Herkes Fein Multimaster veya Liman Taşımacılığı sürümü gibi salınımlı araçları kullandı mı? Infomercials'in önerdiği kadar harikalar mı? Hangi işler için iyi?


4
Ben bir infomercial gelen hiçbir şey şüpheli. Bir infomeryalın amacı, düzeltilmesi gereken bir sorun olduğu konusunda bizi ikna etmek ve daha sonra soruna bir çözüm sunmaktır. Meselenin gerçeği, çoğu infomercial ürünün sadece düzeltilebilmesi için problem oluşturmasıdır. Örneğin , Shamwow ortaya çıkana kadar dökülmeleri silmenin çok fazla sorun olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu (</sarcasam>)
Mark Henderson

Yanıtlar:


12

Babamın Multimaster'ı var ve gerçekten harika.

Herhangi bir araç gibi, iyi olduğu işler de vardır.

Gerçekten yararlı olacağını bulduğum birkaç görev var - esas olarak tüm döşeme tahtalarını veya duvarları ya da herhangi bir şeyi sökmediğiniz onarım ve tadilatlarda. Bunlar, pistonlu testere, dekupaj testeresi, daire testere veya hatta bir dremel takımının (bir kesme tekerleğinin her zaman yanlış açı olduğu) iyi çalışmadığı şeylerdir.

Kontrplak duvarları koyduktan sonra kızımın oyun evinin pencerelerini kesmek için kullandı ve bunun gibi uzun kesimlerde harika bir iş yapmıyor - çiviler boyunca içeriden kör kesiyordu ve kesikler değil yaprağa dik (ancak döşeme ile kaplıdır).


+1, tek bir HW döşeme tahtası, bu veya bir çekiç ve keski çıkarmanın iki yolu vardır.
Mazura

4

(Aslında cevap verebilmem için en azından kısmen sordum - işte gidiyor):

Satılık ucuz Harbor Freight çeşitlerinden birini satın aldım ve nerede iyi bir iş yapacağını görebiliyorum . Küçük kesikler ve köşelere girmek harika olan şeyler. Bazı reklamlarda zemin kaplaması için bazı kapı çerçevelerinin kesilmesi ile ilgili örnek, harika bir şeyin mükemmel bir örneğidir. Yine de özellikle bahsetmeye değer bir şey, yine de kesme yolunun sonuna kadar biraz yay olmasıdır. Fazla değil, ama bazıları. Normal bıçak şöyle:

^^^^^^^^
|      |
|      |
|      |
|______|

en iyilerinden biridir.

Zaten birkaç projeyi bir araya getirmek için kullandım. Kırlangıç ​​kuyruğunu kesmek için adil bir iş yapar - ancak 2x4 ile süper düz kesme eğilimi göstermez.

"Güvenlik" kısmı oldukça güzel - parmağınızı sökmeden bıçağın ucuna dokunabilirsiniz, ancak parmağınızı orada bırakmak istemezsiniz.

Üçgen zımparayı da kullandım ve bu gerçekten hoş görünüyor - karbür parçanın fayans çimentosunu çıkarmak için harika olacağını görebiliyorum . Eğer o projeye dahil olduysam, bahse girebilirsiniz, bu osilatörü kullanacağım.

Fark ettiğim bir şey - bu aracın ne kadar tamamen saçma olduğunu gerçekten sık sık fark etmiyorsunuz - gerçekten uzun bir "normal" kutuya sahip gibi geliyor. Tutulması için tasarlanmış herhangi bir normal alet (matkap, testere, vb.) Gibi görünmüyor veya hissetmiyor. Osilatör için daha sonra düşünülen bir şeydir - ama dürüst olmak gerekirse araç için en iyi formdur.

Keşfettiğim başka bir şey, kesme aletini çevirmenin temelde işe yaramaz olduğu görünüyor - kesimlerim o kadar düz veya kolay değil. Gerçekten iyi olan tek zaman o ay / yuvarlak bıçaklardan birini kullanmaktır.

Sonuçta 34 $ Harbour Freight sürümünün herkesin araç kutusuna ait olduğunu söyleyebilirim. Ama sürekli kullandığım bir işte olmadıkça muhtemelen daha pahalı çeşitlerden birini alamazdım .


1
Duygularınızı orada yankılayabilirim. Liman yük versiyonunu aldım ve yeni tezgahları koyduktan sonra zaten yerinde olan bir parçayı kolayca kesebildim. Ayrıca evimin dışında daire testerenin alamadığı bir döşeme tahtası kestim pistonlu testere işe yaramış olabilir. Kazıyıcı da oldukça iyi, posta kutusu postamdaki boyayı kazımak için kullandım, zımparalamak için üçgen zımpara kullandım ve sonra boyamaya başladım, o iş için harika bir araçtı
Jon Fournier

2

Harbor navlun versiyonu var ve bana iyi hizmet etti, ama kesinlikle daha genel sürümlerden birine yükseltme öneriyoruz.

Şimdiye kadar 3'ü geçirdim, anahtar arızaları için tüm garanti değişiklikleri. Arızalarla bile, aracının yaptığı işten çok memnun kaldım ve aradığımız tamircinin üst evini satın aldığımızda ve kesinlikle bir Fein'e yükselteceğim.


1

Bunlardan birine sahip olduğunuzda, biri olmadan nasıl yaptığınızı merak edeceksiniz. Döşeme için yer açmak için kapı sövelerinin altını oymak için bir tane aldım, ama hiç düşünmediğim küçük görevler için kullandım.

Daldırmalı kesimler yapabilme değeri paha biçilemez. Bir karbür bıçak ile, kalan sıva çatlama veya ufalanma olmadan alçı duvarını kesmek için bir tane kullandım. Bunu, bir pistonlu testere için boşluğun olmadığı bir duvardaki bir havalandırma borusunu kesmek için bile kullandım (yine de, 3 karbür bıçak ve adil bir süre gerektiriyordu).

Boşluğun tüm kesim için dairesel testereyi kullanmasını engellediği bir daire testere kesimini bitirmek için çok kullanışlıdır. Özellikle dar alanlarda veya kontrolün önemli olduğu yerlerde iyi zımpara. Bu liste dürüstçe devam ediyor ....

Fein birimi çok pahalı IMHO, hiç kullanmadığım Liman Taşımacılığı. Açıkçası ucuz liman yük şeyler güvenmiyorum, ama bu doğru, sanırım fiyat için uzun sürmezse önemli değil. Kendim Home Depot'tan yaklaşık 100 dolarlık bir Ridgid aldım. Bıçaklar ve bir taşıma çantası ile geldi. Şimdi Ryobi'nin One + hattına bağlı olduğuma göre, pişman olduğum tek şey aracın kablosuz olmaması. Birini alabilirim ... Genel olarak, çok yönlülüğü için en sevdiğim araçlardan biri ... sadece kullanılıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.