Buzdolabım neden bu kadar gürültülü? Bunu düzeltebilir miyim?


5

Küçük bir NYC dairesinde yaşıyorum ve buzdolabım yatak odasına yakın. Çalıştığında, yüksek bir thunk / click yapar ve beni uyandırmak için yeterli olabilir. (Çalışırken oldukça sessiz.)

Sanırım dondurucudaki fan. Bakım görevlileri bir veya iki kez değiştirdi, ancak değişmiyor gibi görünüyor. Yapabileceğim bir şey var mı?

(FWIW, burası Whirlpool.)


1
Buzdolabının altından ve arkasından toz ve artıkları temizlemeyi denedin mi? arkanızda herhangi bir vidanın eksik olup olmadığından emin olup olmadığını kontrol ederken, fan tertibatından veya kompresör braketinden eksik bir vidanın açılıp kapandığında hareket etmesine neden olabilir.
Tester101

Yanıtlar:


5

İşte bir kutu fikri dışında (temel probleminizin sizi uyandırdığını varsayar):

Tatil ışıkları için olduğu gibi bu zamanlayıcı fişlerden birini alın ve uyurken buzdolabınızın "fişini çekmesine" izin verin. Çalıştığında kompresör başlığını tutmak için bir eteğe ihtiyacınız olacak (zamanlayıcı fişlerindeki değerleri kontrol edin ve buzdolabınızın maksimum değeri ile karşılaştırın). Buzdolabının kapısı açılmayacağından, buzdolabının termometresinden emin olmak için ilk gece denememe rağmen yemeğiniz iyi olmalı. Buzdolabınız sabahları hala soğuksa, bir çözümünüz olabilir!


Güzel geçici çözüm! Bir tane ısmarladım ...
Matt Sherman

Umarım iyi bir gece uykusu alırsınız!
yhw42

1
Bu yöntem hakkında daha fazla ayrıntı burada: kenmankoff.com/data/fridge
mankoff

1
Buzdolabınızı bir zamanlayıcıya koymak gibi görünse de, yeni bir buzdolabı satın almak açısından daha pahalıya mal olabilir: diy.stackexchange.com/questions/5990/…
mankoff

0

Davanız gibi görünmüyor, ancak ünitenin düz durduğundan emin olun. Seviyenin dışına çıkarsa, eğimli bileşenler bazı sesleri daha yüksek açabilir ...


0

Kompresör motor montaj parçalarını değiştirmeyi deneyin ve / veya başladığında kompresörün bir şey çarpmadığından emin olun.

İşe başladığında sarhoş bir buzdolabım vardı. Kompresör motor montaj parçaları aşınmış. Onları değiştirdim ve buzdolabı tekrar sessizdi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.