Yeni çalışma elektrik kutularını geçmeli flanşla nasıl monte edebilirim?


9

Bazı alçıpan monte etmeden önce prizler, anahtarlar ve fikstürler için birkaç elektrik kutusu takmalıyım. Sahip olduğum kutular şöyle:

resim açıklamasını buraya girin

Montaj flanşının önü ile kutunun önü arasındaki mesafe yaklaşık 7/16 "dir, ancak elbette 1/2" alçıpan kullanacağım. Yani iki soru:

  1. Kutu 1/16 "kadar duvara batırılmış olacak ... bu önemli mi?

  2. Flanşın kendisi yaklaşık 1/16 "kalınlığındadır ... bu alçıpanın altında bir çarpma veya başka bir sorun yaratacak mı?

Bu kutular gidiyor yerdir sadece kutunun bu tür yüzden uyum için 2-gang kutusu için yeterince geniş (Ben de yaklaşık 2-gang kutuları kullanın aynı bağlantı flanşı ile pic gibi olanları olması gerekir) tırnakları sürmek için bir çekiç alabilmem mümkün olmadığından işleri iki çiviyle kullanmaktan çok daha kolay hale getirecek. Kutuların kenarlarından vidaları saplamalara sürdüm, ancak bunu yaparken kutuları uygun derinlikte tutmak her zaman zor olur.


1
Bu soru faydalı olabilir. Bir yan not olarak, NEC 2008 314.43'e göre metalik olmayan bir kutu içinde açıkta kalan vida / çivi başlarına sahip olamazsınız. Bu araçlar size olamaz " Çıtçıt içine kutuları yanlarındaki yoluyla tahrik vidalar " ise, metalik olmayan kutuları kullanıyorsanız.
Tester101

Yanıtlar:


8

1/16 "fark sorun değil. 1/4" farkına izin verilir. Hafif girinti, gururlu duran kutu kenarına daha çok tercih edilir. Hiçbir şey bu inşaat düzeyinde tam olarak sıralanmadığından, biraz yüksekten biraz düşük hata yapmak daha iyidir.

Flanş kalınlığı da sorun değil. Duvar kaplamasını biraz dışarı doğru itecektir, ancak ortaya çıkan çıkıntı önemli bir mesafe boyunca ortaya çıkacaktır, bu nedenle çıplak gözle görülmeyecektir. Duvar panellerinin uçları tavanlara yapıştırıldığında ve daha sonra bantlandığında hafif bir çıkıntıya benzer. Üzerine düz bir kenar koyarsanız belirgin bir çıkıntı vardır. Ancak her şey bittiğinde, olağandışı eğik aydınlatma dışında, çıplak bir göz onu göremez.

Bu tür kutular sıkı kurulumlar için mükemmel bir çözümdür.


2

Şahsen mavi plastik elektrik kutularından nefret ediyorum. Her zaman metal kutular kullanırım çünkü düz kenarlı bir kutu ile, bazı iyi tava kafa sac vidaları ile saplamaya sabitlemek için kutunun yan tarafında bazı ekstra delikler açmak çok kolaydır.

Elektrik kutusunun alçıpanın ön yüzeyinin ötesine uzanmamasını gerçekten istiyorsunuz. Küçük bir girinti, anahtar veya prizin montaj kulaklarının kalınlığına izin verir. Ayrıca, kapak plakasının yuvaya / anahtara binmek ve kapak ile duvar yüzeyi arasında bir boşluk bırakmak yerine duvar yüzeyine yaslanmasını sağlar.


2
Ben kod başına kutu 1/4 "alçıpan ile aynı hizada olması gerekiyordu inanıyorum - bu yüzden 1/2" alçıpan kullanıyorsanız ve kutu alçıpan arka ile aynı hizada, olmazdı Uysal. Flush veya 1/4 "geri olsa Tamam. Sanırım @ Tester101 önceki bir yazıda bu referans, kazmak gerekiyor ...
Steven
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.