Neden tek bir radyatörün düzenli kanamaya ihtiyacı var?


9

Evimdeki radyatörlerin neredeyse tamamı (zorlanmış su) iyi ısınıyor. Bununla birlikte, tek bir radyatörün ısınması için düzenli kanamaya (~ 1 / gün) ihtiyacı vardır. Bu radyatör evin en yüksek noktasında değildir (bölünmüş bir seviyedir; yukarı doğru 3/4 civarında olduğunu söyleyebilirim) ve daha yüksek olan radyatörler çok sıcaktır.

Ayrıca, bu radyatörün çevresinde belirgin bir su / korozyon lekesi yoktur.

Bu soruna ne neden olabilir ve nasıl düzeltebilirim?


2
Radyatör uzun sürenin sonunda mı? Herhangi bir şekilde diğer radyatörlerden farklı mı?
Freiheit

@Freiheit Uzun bir koşunun sonunda olup olmadığından emin değilim. Aynı katta başka radyatörler var, ama bu gece boruları izlemeye çalışacağım. Anlayabileceğim en iyi şekilde, sanırım evdeki diğer radyatörle aynı.
Eli Lansey

2
Havayı toplamak için en yüksek radyatör olması gerekmeyecek, boruların havanın toplanması için en az dirençli bir tür yukarı doğru yol izlemesi gerekecektir.
Mark W

1
Bu, radyatör kazandan başlayarak kaçaktaki ilk radyatör ise olabilir. Hava yüksek bir noktada toplamak isteyecektir, ancak boru bu üniteden sonra aşağı inerse, akış geri itmek için yeterince hızlı değilse, orada sıkışabilir. Suyun sistemden çıkmasına neden olan ve havayı ekleyecek çok fazla makyaj suyuna neden olan bir sızıntı olduğunu düşünebilirsiniz. Aynı zamanda kazan ve bu radyatör arasına, o döngüde sıkışmadan önce havayı çıkarmak için bir hava kepçesi yerleştirmeyi de düşünebilirsiniz.
Bob

Yanıtlar:


2

Bu radyatörün günlük kanamasını yaptığınızda, aslında hava çıkmazsa, sadece su. Hava probleminiz yok, su akışı probleminiz var.

Sisteminiz bir saptırıcı tee sistemi ("tek borulu" bir sistem) ise, bu radyatörü besleyen teeslerin çalışma radyatörlerinizi besleyen tees ile aynı şekilde takıldığından emin olun. Bu radyatör için saptırıcı tee dönüş tarafında olmalı ve şerit (veya başka bir yön göstergesi) dallar arasında olmalıdır . Yanlış takılmış bir tee, tanımladığınız soruna neden olabilir.


Sorularınız bir cevap değil. Soruya yorum olarak aittirler.
ShoeMaker

1

Neye sebep olabileceğinden emin olamam ama kanarsanız hava geliyorsa basit bir düzeltme otomatik bir hava alma cihazı kurmak olabilir. Bunlar, mevcut hava alma vidasının olduğu yere giden yedek parçalardaki vidalardır. Bunu, suyun dışarı çıkmasına izin vermeyecek kadar sıkı olacak şekilde ayarlarsınız ve fikir, küçük miktarlarda hava serbest bırakacaktır. Bu işlerin ne kadar tartışmalı olduğu, ancak sorununuz için 6 dolarlık bir çözüm olabilir. Bunlardan birkaçını aldım: http://www.homedepot.com/p/Plumbers-Edge-Automatic-Air-Valve-PE970/300011259

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.