Bu elektrik bağlantısı kodlamaya uygun mu?


12

Birkaç gün önce tavan arasında kaldım ve bir bağlantı kutusunda olmayan oldukça çirkin bir elektrik kavşağı fark ettim. İşte resim: alternatif metin

Bu kodlanabilir mi? FWIW Kuzey Alabama'da, şehir sınırları dışında yaşıyorum. Ancak bu tür şeyleri ülke çapında yönetecek genel bina kodları olduğunu varsayıyorum.

İlk başta bunu gördüğümde dehşete düştüm, ama sonra ev müfettişinin satın almadan önce evin üzerine giderken bunu birkaç kez geçmesi gerektiğini hatırladım. Aslında, onun tam olduğu yerde yürümesine TESTERE ETTİM - kafeslerde dolaşırken başımı tavan arasına soktum. Sadece süper OKB miyim ve bu mükemmel bir kavşak mı, yoksa müfettiş adına büyük bir gözetim miydi? Birisi bana aksini söylemedikçe, yarın bir bağlantı kutusu kurmayı planlıyorum, ama eğer para cezası ise paramı / zamanımı boşa harcamayı tercih etmem.


4
Süper OKB demem ... Özellikle güvenli şeyler söz konusu olduğunda "güvenli oynamak" diyebilirim. Bir hatalı kıvılcım ve tüm eviniz alevler içinde yükselebilir. Doğru olmadığı konusunda en ufak bir fikriniz olsa bile, bu para kaybıdır. Bağlantı kutuları, tel somunlar, tel ve zaman, alacağınız huzurla karşılaştırıldığında parasal bir tuzaktır. Eğer benim gibiyseniz ve şimdi olduğu gibi bıraktıysanız ... o bölgeye her yürüdüğünüzde, sonunda kapsanmış olsa bile muhtemelen ona bakacaksınız.

1
Kod ya da değil, bu işlerde bir felaket.
awithrow

1
@Scott Vercuski: Bu durumda asla ele alınmamalıdır. Bağlantı kutularının gizlenmesine izin verilmez (en azından gördüğüm herhangi bir kodda), tüm elektrik bağlantılarına her zaman erişilebilir olmalıdır.
Tester101

@ Tester101 ... çok doğru!

Bunu daha derinden incelemek isteyebilirsiniz, çünkü bunu yapan kişi tel boyutlarını karıştırıyor. Bu sadece eldeki şey olabilir ya da 30 amperlik yükleri beslemek için 20 amperlik devre veya 20 amper yükleri beslemek için 30 amperlik devre kullanıyor olabilirler.
Tester101

Yanıtlar:


17

İlk bakışta birkaç sorun görüyorum:

  1. Buat bir bağlantı kutusunda olmalıdır.
  2. Canlı tellerde elektrikli bir somun bile var mı? Tüm bu elektrik bandının altında söylemek zor, ama bir tane için yer varmış gibi görünmüyor.
  3. Üstteki kırmızı telden gelen nötr, bu yaşam karmaşasına mı gidiyor? Canlı olarak yayınlanıyorsa, bunu belirtmek için etiketlenmelidir.
  4. Sağdaki kırmızı tel tavan kirişinin üstünden geçmemelidir. Mümkünse, kenarlardan birinin ortasında çalıştırın.
  5. İdeal olarak, alttaki sarı tel kirişten açılan bir delikten geçecektir. Bunu yapmazsanız, üzerine basmanızı önlemek için her iki tarafta da paslanma şeritleri olmalıdır.
  6. Nötr ve toprak tellerindeki elektrik bandı kod için kesinlikle gerekli değildir, ancak varsa , yerinde tutmaya yardımcı olmak için somunun etrafından dolaşması gelenekseldir .
  7. @ Tester101 sayesinde : Farklı kılıf renkleri farklı ayar tellerini gösterir. Devre kesicinizin uygun amper derecesine sahip olup olmadığını kontrol edin.
  8. Zımbalar: kirişler boyunca teller geçirirseniz, bunları kiriş şeritleri arasında yerinde tutmak için zımbalanmalıdır (ayrıca ihtiyacınız vardır; bkz. # 5). Bunlara kirişler boyunca uzanan kabloların uzunluğu boyunca da ihtiyacınız olacak ve telin 2x4 başlığından düştüğü yere yakın olması iyi bir fikir olabilir (işin geri kalanının kalitesi göz önüne alındığında, kabloyu duvar boşluğundan geçirirken zımba kullanmamış olabilir).
  9. Sanki o tellerde çok gevşeklik varmış gibi görünüyor. Kablolama piyano teli gergin olmamalıdır, ancak üzerinden geçebileceğiniz yeterince gevşeklik istemezsiniz.

Müfettiş bundan bahsetmediği için sorun değil. İnsanlardır, bu yüzden özellikle ışığın iyi olmadığı bir tavan arasında bir şeyleri özleyebilirler.


1
Niall'la hemfikir olmalıyım ... tamamen kod dışında ve biraz güvensiz görünüyor. Çıplak telleri açığa çıkaran IMHO ASLA iyi bir şey değildir ... bir zemin olabilir, ama yine de olmayabilir. Müfettişler kesinlikle bir şeyleri özlüyorlar (buna şahit olabilirim). Kıvılcım uçmaya başlamadan önce bunu düzeltmeyi, bağlantı kutusuna koymayı ve kaliteli tel somunlar ve bant kullanmayı ciddi şekilde düşünürüm.

Ayrıca Sarı kılıflı telin 12 gauge ve Turuncu'nın 10 gauge olduğunu unutmayın, bu da devre amperajına ve devre yüklerine bağlı olarak bir sorun olabilir.
Tester101

@ tester101: cevabıma eklendi, teşekkür ederim. Ayrıca bir gecede bana meydana gelen birkaç nokta daha ekledi. Sanırım şimdi işim bitti ...
Niall C.

Yukarıdaki # 5 ile ilgili olarak: fotoğrafta gösterilen kiriş bir kafes kiriş düzeneğinin parçasıysa, delmeyin. Bitmemiş bir çatı katında telleri kirişlerin üstünde çalıştırmak mükemmel bir şekilde iyi. Bir tavan şeridi veya benzer bir koruma, tavan arası erişim açıklığının sadece 6 'içinde gereklidir.
Mike Powell

Ayrıca # 5 ile ilgili olarak: Telleri delmek için delik açarken uygun derinlikte olduklarından (kenardan 1.25-1.75 ") ve / veya uygun tel koruma plakalarının kullanıldığından emin olun. ışınlayın ve bu durumda bir koruma plakasıyla koruyun, aşağıdaki tavandan bir çivi veya vidanın çıkmasını ve kabloya çarpmasını önlemek için
Tester101

9

Müfettişinizin bunu söylememesi beni şaşırttı. Sanırım kaçırılan rastgele bir tesadüf olabilir, ama bu en yeşil müfettişin bile kolayca görmesi ve kaydetmesi gereken bir şey .

Tüm Niall C. puanlarına katılıyorum, ancak bunun profesyonel bir elektrikçinin bir araya getireceği hiçbir şeye benzemediğini (ve kesinlikle elektrik bina denetimini geçmeyeceğini) ekleyeceğim ve muhtemelen bir önceki sahip tarafından eklenen bir şey. Ben olsaydım, bu tellerin nereye gittiğini öğrenir ve diğer uçlarda ne varsa kontrol ederdim. Orada düzeltilmesi gereken bir karmaşa da bulabilirsiniz.


4

Bu bir ekleme işinin destansı bir keçi ipidir. Tamamen yasadışı. Özetle - bir kasanın dışındaki herhangi bir ekleme bir hack'tir. Sadece bir zemini ya da herhangi bir şeyi bağlarsa, ama boktan bir iş olursa olsun, güvenlik semantiğini tartışabilirsiniz.

TÜM eklemeler onaylanmış bir bağlantı kutusunda olmalıdır.

2008 NEC® © 300.15 Kutular, Boru Gövdeleri veya Bağlantı Parçaları - Gerektiğinde.

Kablolama yöntemi kablo kanalı, boru tesisatı, Tip AC kablo, Tip MC kablo, Tip MI kablo, metal olmayan kılıflı kablo veya diğer kablolar olduğunda, her iletken bağlantı noktasına, çıkış noktasına, anahtarlama noktasına, bir kutu veya boru gövdesi monte edilmelidir. 300.15 (A) ila (M) arasında aksi belirtilmedikçe birleşme noktası, sonlandırma noktası veya çekme noktası.

"Gizlenebilir bir ekleme" kiti (AMP tarafından yapılan) gibi bir şey var, ancak bu ayrı bir iş parçacığının konusu.

Çoğunuzun "kod kokusu" terimine aşina olduğundan eminim - bu bir elektrikçinin 'kod kokusu'. :)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.