Bir alçıpan vidasını tabakaya çok fazla sürmenin etkileri nelerdir?


11

Yalan söylemeyeceğim. İlk ev geliştirme projemin ilk aşamalarında acemi DIY'er tamamen şapırtılı. O zamandan beri öğrendiğim pek çok şey yanlış yaptım, ama ilk hatalar hala göze çarpan bir şekilde açıktı, bunlardan biri vidaları alçıpanın çok uzağına götürdüm. Bazıları kağıdı kırmaktan daha fazlasını yapar ve aslında 1/8 "kadar tabakaya batırılır.

Bunun duvarın sabit olmasını engelleyebileceğini okudum. Bütün bu batık vidaları çıkarmam ve bir inçten daha yeni vidaları çıkarmam gerekecek mi? Asılı - asılı, aslında - tip x alçıpan asılı bir çift katman olması gerçeği hepsini yıkmak ve bu sefer doğru yapmak gerekir merak ediyor.


3
Hata yapmak nasıl öğreneceğinizdir: Anahtar onlardan öğrenmek ve aynı hataları tekrar yapmamaktır. Ve alçıpanın altında yaşayanlar uğruna onları tamir ediyorlar.
gregmac

@oscillatingcretin Moderatörler soruları birleştirebilir, böylece Greebo'nun diğerinden cevabı burada görünecektir. Sadece sorunuzu işaretleyin ve sormalarını isteyin.
Niall C.

Saçma, bunu bilmiyordum.
oscilatingcretin

Yanıtlar:


15

Kağıt, alçıpan yapısının önemli bir parçasıdır. Tıpkı alçıpandaki kağıdı kestiğinizde takılması kolaydır, kağıdı geçtiğinizde arkasını üflemek kolaydır. Alçı ve kağıt beton ve inşaat demiri gibidir, alçı esaslı alçıpan çekirdek sıkıştırmaya karşı dayanıklıdır, kağıt gerginliğe karşı dayanıklıdır.

Eski vidaları çekmek gerekli değildir, hasar zaten yapılmıştır ve çamurlanacaktır. Ama çok derin gittiğiniz her yere birkaç santim uzakta ikinci bir vida eklemelisiniz. Bu tavandaki alçıpan için kritik bir onarımdır ve duvara monte edilmiş alçıpan için çok iyi bir fikirdir. Hala mükemmel derecede iyi olduğu için alçıpanı yıkmak için herhangi bir ek çabadan geçmeyeceğim. Sadece ekstra vidaları ekleyin ve bir çökme yaşamadan önce sorunu yakaladığınız için mutlu olun.


Güncelleme: Yeni fotoğraflarınızdan bu vidalar çok derin. Kağıt yırtıldıktan sonra, o vida konumundaki gücü kaybedersiniz. Vida başının etrafındaki sıvaları asla göremezsiniz, ancak aynı zamanda alçıpanın üzerinden düz bir kenar bile geçiremez ve vida başını alçıpanın üzerinde hissedemezsiniz. Yürümek için iyi bir çizgi, ama profesyonel bir kuru çalışan kolaylıkla yürüyebilmelidir (amatörleri bir saatin altında yapmak için eğitiyoruz).

Ayrıca, bu fotoğraflardan, montajcıların bir alçıpan bit kullandıkları görülmemektedir (şekillerinden dolayı onlara mantar bitleri diyoruz). Her vidanın etrafında ayrı bir halka bırakırlar, uygun derinliğe havşa açmayı kolaylaştırırlar ve daha derine inmenizi önlerler (kağıda çarptığında uç dışarı çıkar).


Cevap için teşekkürler. "Arkanı patlat" ile ne demek istiyorsun?
oscilatingcretin

2
Hiç bir molly / alçıpan çapa dışarı çıktığında gördünüz mü? Genellikle dev bir kraterle kalırsınız. Aynı şey kağıdı deldiğinizde de olur, ancak bunun tersi olur. Kağıdı
delmekten kaçınmak için

Karl - Sonunda bunlardan bazılarını aldım. Ancak, bu bitlerle vidayı alçıpan içine çukurlaştırmakta zorlandım ve bunlardan birkaçına bir phillips ile iyi bir yarım veya tam dönüş yapmak zorunda kaldım. Ya yeterince zorlamıyordum ya da sadece ucuz parçalar.
oscilatingcretin

@oscilatingcretin bu bitleri sertçe itmeniz ve vida başlığına ve alçıpan yüzeye mükemmel bir şekilde kare olmanız gerekir. İkisi arasında herhangi bir açı varsa, çalışmaz. Ayrıca diğer bitlerden daha hızlı aşınırlar ve giyildiklerinde daha erken dışarı çıkarlar.
BMitch

Evet, bu vida başları çok derin
The Evil Greebo

4

Eski iplik biliyorum, ama yine de sonuçlarda ortaya çıkıyor, bu yüzden bu görüntünün alçıpan için yeni herkes için yararlı olabileceğini düşündüm ... nasıl yapılır: alçıpan vidaları


1

Vidayı alçıpanı çatlayacak kadar sürerseniz, tutuşu zayıflattınız. Endişeleniyorsanız yakınınızda başka bir tane koyabilirsiniz, ancak böyle bir durum herhangi bir soruna neden olmamalıdır.

"Çamur" (profesyonel olmayanların çoğu gibi) kullandıktan sonra daha fazla iş yapar, çünkü kurudukça küçülür ve bu nedenle son pürüzsüz bir yüzey elde etmek için daha fazla uygulamaya ihtiyaç duyar.

Alçıpan oldukça ağırdır ve arkadaki tahtaya ısırmadan önce bir önceki tabakadan düzenli vidalar sürüyorsanız, vidaların ağırlığı düzgün bir şekilde tutacak kadar derin batırılmaması mümkündür.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.