Bir bodrum tavanında asılı alçıpan yangına dayanıklı duvar kesip yama için kod onaylı yolu nedir?


4

Yeni evim hala yapım aşamasındadır ve kod nedenlerinden dolayı inşaatçının bodrum tavanına yangına dayanıklı alçıpan asması gerekir.

Durumun sonunda bunun arkasındaki tel veya sıhhi tesisat raylarına erişmem gerekecek ve bunun için alçıpanı kesmem gerekeceğinden eminim.

Yangına dayanıklı alçıpanların düzgün bir şekilde tamir edilmesine ilişkin ABD ulusal yerleşim yasalarına göre bilinmesi gereken herhangi bir kısıtlama var mı?

DÜZENLE:

Merak ediyorsanız, bu yangın panosunun kodun gerekli olmasının nedeni evin zemin kirişleri için tipik boyutlu kereste ile inşa edilmemiş olmasıdır. Bunun yerine bu şüpheli görünümlü Engineered I Joists kullanıyorlar

enter image description here

Ortadaki OSB'den başka bir şey olmadığı için, bir yangın durumunda boyutsal kereste gibi olacağı kadar iyi değiller. Bu nedenle yangına dayanıklı alçıpan gereklidir.


2
İlginç. Bu mühendislik kirişlerini en son kullandığımız zaman, yangına dayanıklı alçıpan kullanma gereksinimi hatırlamıyorum. Sanırım bu yerel bir kod.
BMitch

@BMitch Belki de haklısınız, öyleyse o zaman bu soru muhtemelen çok yerelleştirilmiş veya konu dışı.
maple_shaft

2
Kod yerelleştirilebilir, ancak yangına dayanıklı alçıpanla çalışma sorunu iyi bir tanesidir.
BMitch

Ayrıca, projelendirilen kirişlerin ve bitmiş bir bodrum katının birleşimi olabilir (bitmiş bir bodrum elde edip etmediğinizi bilmiyorum). Benim açımdan saf spekülasyon.
auujay

Yanıtlar:


4

Alçıpandaki derzleri ateşe vermek için özel bir şey bilmiyorum, duvarlarınızın geri kalanında kullanacağınız aynı bileşik ve bandı kullanın. Yangına dayanıklı alçıpan normal alçıpanlara benzer keser, ancak gömülü cam elyafı nedeniyle çok daha fazla direnç sunar.

Herhangi bir boşluk ya da çatlakları kapatırken, yangına dayanıklı genleşme köpüğü ve dolgusu özel olarak yaparlar. Turuncu renkli olma eğilimindedirler. Ayrıca tavana bağlanan her türlü yardımcı eşya kovaları / perdeleri için kullanılabilen yangına dayanıklı yalıtım bulunmaktadır.

Bağlantı kutuları için, elektrikteki kısa devrelerin başka bir üniteye gidememesini sağlamak için ortak duvarlarda (bağlantının üstünde ve altında 2x4 ve her şeyin arkasında bir kontrplak parçası) kutuya yerleştirmemiz istenmiştir, ancak şüpheliyim Bu, tek bir aile evinde olan herkes için bir gereklilik olacaktır.


Ahh, kurutulmuş portakal köpüğü budur! Farkında değildim ama kodlamak için her şeyi yaptıklarını bilmek güzeldi. Dikdörtgen bir deliği tamir etmek için, yangına dayanıklı bir duvar parçası keser ve sonra bu özel köpük ve kalafatla yerine mühürlerim. Ve sadece o zaman bantlayabilir ve çamurlayabilir miyim?
maple_shaft

1
@maple_shaft Bağlantı kutusu ile alçıpan arasındaki derzlerin etrafına kalabilirsiniz. Alçıpan derzleri arasında, normal çamur ve bant gibi.
BMitch

Bir gün havai aydınlatma kurmak istersem görüyorum. Bu bitmeyecek, ama bu daha fazla para aldığımda bir gün aldığım bir şey olabilir.
maple_shaft

@maple_shaft Yerinizi seçin ve bunun için kablo ve bağlantı kutusunu çalıştırın. Fikstür karar verene kadar boş bırakabilirsiniz.
BMitch
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.