Yapışkan bir tuvalet dolum şamandırasını nasıl ayarlarım?


9

Yıkamadan sonra tuvaletim yeniden doldurulması gerektiğini anlamıyor. Aşağıdaki resme bakınız. Gri parçaya yavaşça dokunursam tuvalet tekrar dolmaya başlar. Kolay düzeltmeler var mı?

görüntü tanımını buraya girin


Ben de kırdım. Büyük başarı, ancak daha sonra bu cevap sütununu okuyun ve yağ bazlı olmadığını söylüyor
Betty

Yanıtlar:


4

Aynı problemle aynı problemle uğraştım. Benim durumumda, şamandıra ve kolayca kaymasını engelleyen silindir arasına giren kum ve gunk oldu. Tek yaptığım suyu kapatmak ve mutfak / banyo temizleyicisi ve bir bez ile temizlemekti. Üst alanı temizler, sonra yüzdürmeyi yukarı kaydırın, sonra altını temizleyin. Şanslar, aşağı ve yukarı kaydırdığınızda bağlamayı hissedeceksiniz, ayrı ayrı parçacıkları tutuyormuş gibi hissedeceksiniz. Yeterince temiz olduğunda, artık bu bağlamayı hissetmeyeceksiniz.


1
Bunu ilk adım olarak yaptım. Durumu iyileştirirken% 100 çözmedi. BMitch'in tavsiyesini yukarıda da denedim ama bu da işe yaramadı. Bu yüzden yeni bir tane aldım. Ancak en azından yeni bir valf satın almadan önce çözümünüz çok basittir.
maxedison

@ maxedison, bu güncelleme için teşekkürler, gerçekte ne olduğunu duymak güzel. Üzgünüm, sizin için işe yaramadı, bazen bazı şeyler düzeltilemez.
GdD

Söylesene, şamandıranın içinde bir miktar su bulunursa? O zaman bazı yüzerliliklerini kaybeder ve eskisi kadar yükselmez veya valfı bu kadar kuvvet uygular. Şamandıranın kendisine yapışan sudan ağır herhangi bir kireçlenme ve kireçlenme de onu azaltacaktır.
Kaz

Bazı ayar yapılması gerekebilir. Şamandıranın su seviyesine göre serbest ve doğru bir şekilde yüzebilmesi olabilir, ancak vana kapanmadan seviye taşma borusuna sızacak kadar yükseliyor olabilir. Belki vanayı kapatmak için bir şeyler ayarlanabilir. Aksi takdirde valf basitçe sızdırıyordur. Belki taşma borusunun yüksekliğini uzatmanın basit bir yolu vardır. Borunun yüksekliğine çeyrek inç eklerseniz (bir tür su geçirmez bant halkasıyla), su seviyesini yükseltir ve şamandıra üzerinde ek basınç oluşturur.
Kaz

Kaz, sorun şamandıranın "yukarı" konumda yapışması, böylece vananın tankın açılmasını ve yeniden doldurmasını engellemektir, çok ağır ya da yeterince batmaz olmamalıdır.
Andrew P.

8

Aşağıdaki adımları izleyerek vanayı temizlemeye çalışın:

  • Suyu tuvalete kapat.
  • Depoyu boşaltmak için tuvaleti yıkayın (tamamen boş olması gerekmez, ancak biraz çalışma alanı istiyorsunuz).
  • Şamandırayı üst konuma kaldırarak, valfi kaplayan siyah plastik kapağı aşağı bastırarak ve 1/8 ila 1/4 tur döndürerek valfi açın. Daha sonra kapağı doğrudan çıkartabilmelisiniz.
  • Valfın küçük bileşenlerinden tortuları veya diğer birikintileri temizleyin ve herhangi bir şey kolayca çıkarılabilirse, bir sonraki adım için geçici olarak çıkarın. Kolun takıldığı kapağın içini kontrol ettiğinizden emin olun.
  • Kapak kapalıyken, vananın üzerine bir bardak yerleştirin ve birkaç kısa patlama için su kaynağını açın. Bardak, küçük bir şofbeninin banyonuzda görünmesini önler ve su tuvalet tankına akar (bu yüzden daha önce yıkamışsınızdır). Bu işlem, tuvalet kapama vanasından kurtulabilecek herhangi bir tortu dahil olmak üzere valf ve besleme hattındaki tortuları temizleyecektir.
  • Su kesildikten sonra, valfi tekrar takın ve tersine takın (şamandıra üzerindeki kolu kaldırmak, kapağı kapak üzerinde biraz aşağıya doğru bastırmanıza izin verir).
  • Parmaklarınızı çaprazlayın ve su kaynağını tekrar açın.

2
Bu oydu! Şamandıranın şafta sıkışıp kaldığını sanıyordum, ama problem aslında vananın içinde. Bu, kapağın nasıl çıkarılacağını açıklayan iyi bir video: youtube.com/watch?v=J3RTqOlgP0s
Lawrence Kesteloot

2

Sadece bu problemi yaşadım. BMitch'in cevabında anlattıklarını yaptım ve Lawrence Kesteloot'un bağladığı videoyu sadece neden bahsettiğimizi anlamak için çok yararlı buldum. Benim durumumda, kapağı kapaktan çıkardıktan sonra, şamandıranın şaft üzerinde çok kolay bir şekilde yukarı ve aşağı kaydığını, bu yüzden problemin görünmediğini gördüm. Bununla birlikte, kapağın alt tarafında çok fazla direnç gösteren kauçuk bir conta vardı. Bu contayı çıkarmak ve contanın olmadığı zamanlarda kolun dirençsiz olarak yukarı ve aşağı gittiğini doğrulamak kolaydı.

İşte kapak ve kol çıkarıldığında nasıl göründüğü.

kapağın resmi

Kapağın alt tarafında, siyah kauçuk contayı kol yukarı ve aşağı hareket ederken içinden geçen bir pim ile gördüm.

görüntü tanımını buraya girin

Siyah kauçuk contanın çıkarılması kolaydı ve bu conta kapandığında kolun dirençsiz hareket ettiğini gördüm.

görüntü tanımını buraya girin

Pimi ve contayı temizlemeye çalıştım, ancak kolu hareket ettirirken hala direnç buldum. Biraz kayganlaştırmaya karar verdim. Çok fazla arama yapmayı denemedim, fakat bu hızlıca bulunulan bağlantı petrol bazlı bir kayganlaştırıcı kullanmanın kötü bir fikir olduğunu gösteriyor. Elimde kullandığım bazı tıbbi yağlama maddelerini kullanmaya karar verdim. Bunun uzun vadeli iyi bir çözüm olup olmadığını bilmiyorum ve donanım mağazasındaki silikon yağının daha iyi bir fikir olacağını düşünüyorum. Şimdiye kadar çalıştı gibi görünüyor!


Kullandığınız kayganlaştırıcı tipi lastik üst contaya zarar vermez, ancak KY jeli ve diğer benzer "cerrahi yağlayıcılar" suda çözünür ve kısa bir süre sonra sızdırmaz hale getirildiğinden, bu uygulama için tamamen uygun değildir. vanadan su akmaya başlar. İşe yaradıysa, kayganlaştırıcı uygularken bazı kirletici maddeleri temizlemiş olabilirsiniz. Daha iyi bir çözüm, yeni bir üst conta takmaktır; donanım dükkanlarında ucuzdurlar ve kolayca bulunabilirler.
Andrew P.,

1
Yeni bir mühür almanın daha iyi olacağı konusunda itiraz etmiyorum. Bununla birlikte, yaklaşımımın sorunu birkaç ay boyunca çözdüğünü ve daha sonra kolun tekrar yapışmaya başladığını söyleyeceğim. Daha sonra, bir yıl kadar çalışmaya devam ettiği anlaşılan bazı silikon yağlayıcıları uyguladım.
Tony Pulokas

Contayı yağlamak için bulaşık sabunu kullandım. 10 yıkamadan sonra hala çalışıyor, ancak uzun vadede iyimser değilim.
ntc2

1
GÜNCELLEME: bulaşık deterjanıyla yağlanan conta dün yeniden toplanmaya başladı. Böylece, bulaşık sabunu 21 Temmuz - 6 Ağustos arasında, yaklaşık iki hafta çalıştı: P
ntc2

1
GÜNCELLEME: Yerel bir su tesisat mağazasına gidip LASCO tarafından 8 $ karşılığında üretilen "Fluidmaster ballcock üst montaj kapağı 400A (parça 04-7173) için ballcock tamir takımı" satın aldım. Bu, cevapta yukarıda gösterilen tüm kapak ve kol düzeneğidir ve rondelayı içerir. Çevrimiçi sadece bir yıkayıcıyı bir kaç dolara satın alabilirim.
ntc2

2

Burada okuduktan ve üst kısmın kolla nasıl çıkarılacağını öğrendikten sonra kolumun bazen bağlayıcı olduğunu ve şimdi de yüzdürüldüğünde yüzmenin düşmesini sağladığını gördüm. Kalsiyum veya su birikintilerini çıkarmayı ümit ederek üst düzeneği bazı CLR'ye batırdım, durulayıp tekrar birleştirdim ve şimdilik iyi çalışıyor gibi görünüyor. Teşekkürler.


1

Bazen, bir akışkan uzmanı ile ikincil zincir, şamandıranın altındaki "çatal" ı çevirmek için fazla gevşek olabilir .... tüm gevşekliklerden kurtulun ... çevirir ve şamandırayı gevşetir


1

Şamandırayı milden çıkarmak için üniteyi söktüm. Hafifçe kumlanmış hissediyordu, ancak her ikisini de duruladıktan sonra bile hala bağlayıcılardı. Mum ile kaplamak için, şaftın üzerine bir mum sürmeye karar verdim. Mum balmumu suda çözünür değildir, plastiği bozmaz, ve numarayı benim için yapar.


0

Çok fazla hayal kırıklığına neden olan aynı sorunu yaşadım. İşe yarayan basit bir çözümü paylaşmak istiyorum. Tek yapmanız gereken küçük bir plastik poşet almaktır (akıtma mekanizmasının diğer kısımlarını etkilemeden tankınıza sığacak kadar küçük). Plastik torbayı biraz suyla (belki 1/4 bardak) + bir miktar hava ile doldurun, sonra torbayı bağlayın. Böylece çanta içinde su ve hava olan bir balon gibi olacak; plastik balonu yüzdürücünüze bağlayın. Plastik balon hava nedeniyle yüzmenizle birlikte yüzer. ancak tuvalet yıkandığında, balonun su ağırlığı, yüzünüzü aşağı çekecek ve böylece su doldurma işlemini tetikleyecektir. Bu, torbanın boyutuna ve su / hava oranına bağlı olarak bazı denemeler ve hatalar gerektirebilir ancak bu benim için çok iyi sonuç verdi.

görüntü tanımını buraya girin


Merhaba ve Stack Exchange'e hoş geldiniz. Resim bağlantınız koptu; başka bir tane gönderir misin
Daniel Griscom

0

Yeni bir tane taktığınızda, ev geliştirme mağazasından satın alabileceğiniz silikon sprey ile püskürtün. Bu, mevduatın parçalara birikmesini önler.


0

Şamandıra takılır ve tank doldurmaz. Her şeyi (neredeyse) düzeltmek için yaptım, hatta deliğe tam olarak dik olduğundan emin olmak için bir çift sapı bile. Hiçbir şey çalışmadı. 2 haftalık stresden sonra ve yepyeni bir şey satın almadan önce, dolu bir geçişi çektim: WD-40 ile baş valfini yaklaşık 5 saniye çektim (çoğunlukla hayal kırıklığımı gidermek için). Basitçe söylemek gerekirse, BT GERÇEKTEN ÇALIŞIYOR. Bugün itibariyle, şimdiye kadar yaklaşık 50 kez kızardı ve çalışıyor gibi görünüyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.