Haşlanma koruması olan Delta banyo musluğunu nasıl ayarlarım?


8

Yeni bir Delta musluk var ama su sıcaklığı çok düşük. Sap aslında "sıcak" hale bile gelmiyor, tüm yolu çevirmesini engelleyen bir şey var.

Daha sıcak su alabilmem için musluğu ayarlamanın bir yolu var mı?

Yanıtlar:


13

Bu, aşırı sıcak suyun insanları yakmasını önlemek için ayarlayabileceğiniz "haşlanma koruması" adı verilen musluğun bir özelliğidir. Yeni bir yapım var ve varsayılan ayarın biraz fazla olduğunu gördüm, bu yüzden ayarladım.

Haşlanma korumasını ayarlamak için sadece küçük bir altıgen anahtar (boyut?) Gerekir. Başlamadan önce, küvet tahliyesini kapattığınızdan veya duş tahliyesinin üzerine bir şey koyduğunuzdan emin olun, vida çok küçük!

Musluğun altında küçük bir vida var:

resim açıklamasını buraya girin

Bunu sökün ve tutamağı çıkarın, plastik düzeneği görmelisiniz. Dairesel parçayı not edin, musluğu ayarlamak için bunu kaydırmanız gerekir:

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

Artık ayarlamaya hazırsınız. "4 oclock" konumundaki üçgen plastik biti not edin. Plastik parçanın kendisinde belirtildiği gibi, saat yönünün tersine çevirmek, tutamağın sıcaklığa doğru daha fazla dönmesini ve saat yönünde daha soğuk olmasını sağlar. Daire şey testere dişleri ile orada, bu yüzden sadece çeviremezsiniz, dışarı çekmeniz, çevirmeniz ve sonra tekrar içeri itmeniz gerekir.

resim açıklamasını buraya girin

Şimdi dairesel plastik parçayı, daha sonra tutacağı ve daha sonra küçük altıgen vidayı tekrar bitirmek için tekrar kaydırabilirsiniz (temel olarak ters sırada). Musluğunuz şimdi daha sıcak konuma dönebilmelidir.

Beğeninize göre ayarlayın; Ayrıca güvenlik bilinci de olabilir, şey bir sebepten dolayı oradadır ve plastik bit, onu sıcaklığa çok fazla ayarlamanıza engel olacaktır. Benim kişisel kurulum bizim ana duş ve banyo için biraz daha sıcak, ama çocuklar olabilir, çünkü bizim misafir banyosu kadar değil.


FWIW, Birleşik Krallık'ta gördüğüm versiyonların son zamanlarda bir güvenlik durdurması vardı, ancak aynı zamanda bu durdurmayı geçersiz kılmak için içeri itilebilen bir düğme de vardı. Yetişkinler için güzel uzlaşma; çocuklar muhtemelen daha iyi geçersiz kılma değil tarafından sunulmaktadır.
keshlam
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.