Çift uçlu vidaları nasıl vidalıyorsunuz?


10

Bir araya getirmek için düz paket raf ünitesim var. Çift uçlu vidaları vardır. Talimatlara göre sadece ellerinizi kullanarak vidalayın. Bu imkansız: önceden delinmiş delikler vidalar için çok küçük görünüyor. Bir somun anahtarı ile sıkmak için bir somunu vidalayamıyorum, çünkü normal versiyonda değil birbirine yapışmış iki normal vida.

Öneriler, kimse?

Yanıtlar:


9

Çift uçlu vidalar tipik olarak iki ahşap yüzeyi birbirine tutturmak için olduğundan, vidayı pilot deliklerden birinde (takılmaya yetecek kadar) başlatın. Daha sonra diğer pilot deliği hizalayın ve bir veya iki tahta parçasını birlikte döndürün.

Örneğin, bu bir ahşap direğin altındaki uç başlığı ise, vidayı düşmeyecek şekilde direğin ucuna koyarsınız ve daha sonra vida her iki yüzeye gömülene ve birlikte sıkı. Orta parçada pense kullanmanız gereken tek zaman vidayı çıkarmanız gerektiğidir.

uç başlığında çift uçlu vida


6

Vida şuna benziyor mu?

resim açıklamasını buraya girin

Ortada, bir ipliği olmayan ve yuvarlak yerine yönlü olan bir parça olduğunu görebilirsiniz.

İlk parçaya vidalamak için küçük bir somun anahtarı veya bir çift kerpeten kullanabilirsiniz.

Diğer çözüm pilot deliği biraz daha büyük yapmaktır, böylece ellerinizle vidalayabilirsiniz.


4
Ya da masa ayağı gibi bir şey takıyorsanız, vidayı bir parça tahtadan başlatın ve vida her iki parçayı da sıkıca çekinceye kadar bitişik tahta parçasını döndürün. Ellerinizi yıpratmanıza gerek yok.
BMitch

@BMitch - bu farklı bir cevaba layık.
ChrisF

Yeterince adil. Tembel olmaya çalışıyordum ve cevabınızın iyi bir resmi var. :)
BMitch

EVET işe yarıyor (gönderinin üstünde) - başlamanız için küçük bir delik açın ve ahşap direkler arasına vida

4

Çift uçlu vidalar yalnızca iki parçayı birlikte döndürebileceğiniz yerlerde kullanılır. Birini ve sonra diğerini vidalamayın. Ortada bir anahtara gerek yok. Bu genellikle sadece iplikleri açar.

Her iki delikteki vidaları, parmaklarınızın başlayacağı ölçüde bir kerede başlatın. (Bu çok uzak olmayacak ya da olması gerekmeyecek.) Sadece parçaları çevirin. Vidanın her iki ucu bir kerede içeri girecektir. Bu işe yarıyor, çünkü eğer biri çok derine inerse, daha fazla sürtünmeye sahip olacak ve diğer ucun yetişmesini sağlayacak.


2

Dübel vidasını matkap içine yerleştirin. Evet, bazı konuları açacaksınız, ama o kadar da kötü değil, işe yaramayacak. İlk ucu yaptıktan sonra, o parça diğeri için eliniz olacak.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.