Lavabo lavabo açıklığını nasıl kapatabilirim?


10

Yeni bir banyo lavabo ve musluk satın aldım ve her şeyi talimatlara göre ayarladım. Musluk talimatları bana tahliye dudağı için silikon kullanmamı söyledi (lavabonun iç kısmındaki tıpanın etrafındaki kenarlık, flanş?).

Her neyse, borunun çıktığı yerin altında bir lastik conta var ve boşaltma borusundaki plastik vidayı, lavabonun alt kısmına karşı contayı mühürlemek için kullandım, ancak içine biraz su koyduğumda, bazı su sızıntıları var conta ve lavabo arasında. Yapabildiğim kadar sıkmayı denedim ve hala sızdırıyor.

Conta ile lavabo arasına silikon veya tesisatçı macunu koymalı mıyım? Mümkünse, tahliye dudağını çıkarmaktan kaçınmak istiyorum çünkü zaten orada mühürledim. Ne yapmalıyım?

İşte lavabonun alt tarafının bir resmi:

resim açıklamasını buraya girin

GÜNCELLEME: Sorun şu ki ("haha") kauçuk "yıkayıcı" aslında kendisi dişli idi. Her zaman böyle olup olmadıklarından emin değilim, ama her şeyi monte ederken bunun dişli olduğunu fark etmedim. Bu yüzden başlangıçta olan şeyin, somunu (mavi) sıkmaya başladığımda lastik yıkayıcıyı havzaya yeterince yakın olmadığımda, iplikleri hizalamadan veya başka bir şeyden uzaklaştırdığı ve iyi bir şey yapmadığıdır. mühür. Yıkayıcıyı birkaç kez yukarı döndürdüğümde, sonra mavi somunu sıktığımda, uygun bir conta yaptı. Hepsi bir grup puttey veya silikon kullanmadan.

GÜNCELLEME2: Yani 10 ay oldu ve sızmadı. Sorun çözüldü.


Fotoğraf?? Taşan bir drenaj mı?
UNECS

1
Lavaboya su koymadan önce silikonun sertleşmesine izin verdiniz mi?
The Evil Greebo

Evet, taşması olan bir drenaj. Silikonun 4 saat boyunca kürlenmesine izin verdim, bu da talimatlardan 1 saat daha uzun.
deltaray

Bu conta ve lavabo arasındaki metal bir yıkayıcı mı?
The Evil Greebo

güzel tartışma. lavabo mfr hariç tahliye flanşı ve lavabo arasında hiçbir macun diyor. silikon kullan diyorlar.

Yanıtlar:


5

Lavabo tahliyesinin alt boynu etrafında bir tür sızdırmazlık maddesini goop etmeye çalışmak gerekli olmamalıdır. Böyle bir çözüm işe yarayabilir, ancak bir gün bu montajın onarımlar için dağılması gerekeceğini düşündüğünüzde, arzu edilen bir yaklaşım değildir.

Yaptığınız meclise bakarken burada bir ya da daha fazla şey olup olmadığını merak ediyorum.

1) Drenaj borusu kuyruğu, lavabo drenajının boynunda ortalanmadıysa ve sonra aşağı akışlı kaz boynu tuzağı nedeniyle üzerinde yanal kuvvet varsa, bir tarafı contayı açmaya zorlayabilir. Bu boru tertibatının alt kısmında aşırı miktarda yan basınç olmadığından emin olun.

2) Contanın drenaj borusunun etrafındaki yakalama somununun yüzü ile doğrudan temas ettiği anlaşılıyor. Yakalama somununu sıkarak, contanın üzerine bindirme kuvveti koyduğu, bunun lavabonun boyun kenarından "katlanmasına" neden olabilir.

3) Lavabo boynunda kauçuk contanın lavabo boynuna% 100 geçmesini önleyen küçük bir çatlak veya oyuk bir alan olması mümkündür.

4) Bazen bu tip contalarda kullanılan "kauçuk" kauçuktan başka bir şey olmayan plastik bir malzemeden yapılır. Yerel donanım mağazasında daha esnek bir contanın olup olmadığını kontrol edin. Bazı durumlarda bir silikon malzeme daha iyi olabilir.


Belki de bir açıda olup olmadığını merak ediyordum, bu yüzden de bir torpido seviyesi aldım ve iki tarafta ölçtüm.
deltaray

Lavabo boynunda lastik contanın iyi bağlanmasını engelleyen küçük bir çatlak veya oyuk bir alanın bulunduğu durum 3'ün çözümü ne olurdu?
jtpereyda

2

Çok fazla iş gibi görünse de, en iyi seçenek tahliyeyi ayırmak ve yeniden monte etmektir. Sızıntıyı düzeltmeye çalışmak, muhtemelen kısa bir süre için durduracaktır, daha sonra gelecekte muhtemelen fark edilmeyen bir sızıntı ile sonuçlanacaksınız. Bu fark edilmeyen sızıntı, çok miktarda su hasarına ve gelecekte çok daha fazla çalışmaya yol açabilir. Hemen şimdi yapın ve bir daha asla endişelenmeyin.

Silikon harika bir şeydir ve birçok şey için çok yararlıdır, ancak insanların düşünmeyi sevdikleri her şeyi düzeltmekle ilgili bir ürün değildir. Gördüğünüz gibi, silikon tahliye flanşlarını kapatmak için en iyi seçenek değildir.

  1. Tahliyeyi sökün.
  2. Tüm silikonu lavabodan ve flanştan kazıyın.
  3. Lavabo flanşı dudağının etrafına iyi boyutta bir tesisatçı macunu şeridi açın.
  4. Tahliye flanşını macun içine oturtun.
  5. Tahliye tespit somununu sıkın.
  6. Sıkılan fazla tesisatçı macunu çıkarın.
  7. Tahliye yeterince sıkı olana kadar 5-6. Adımları tekrarlayın.
  8. Sızıntısız tahliyenin tadını çıkarın.

Bu iyi bir tavsiye ama eğer benim yaptığım gibi montaj yanlışsa, hiçbir macun bunu düzeltemez.
The Evil Greebo

2

Tahliye düzeneğinizi yanlış taktığınız resmi çok yanlış okumadığım sürece.

Bana sahipmişsin gibi geliyor: lavabo yıkayıcı conta somunu

sahip olmalısınız: lavabo contası yıkama somunu

Conta yumuşaktır - lavabonun alt tarafına şekil verir ve sıkı bir conta oluşturmak için sıkıştırır. Yıkayıcı serttir ve lavabonun alt tarafına sızdırmaz. Yıkayıcı ve lavabo arasındaki contaya ihtiyacınız vardır, plastik somun, contanın tamamına eşit basınç dağıtmak için yıkayıcıya baskı uygular.


Ya da muhtemelen çamaşır makinesi eksik - bu durumda ihtiyacınız var çünkü plastik somun BÜTÜN contasına baskı yapmayacaktır.
The Evil Greebo

Görüntüleri yakınlaştıran bir tarayıcıyı sevmeliyim. Yıkayıcı yok ve somun tüm contayı destekliyor. Contanın sıkılmasını önlemek için bir rondela yine de yararlı olabilir. Sanırım bu seramik sızdırmazlık yüzeyini temizlemek ve muhtemelen daha uyumlu bir conta tedarik etmek meselesidir.
bcworkz

Güzel düşünce. Ancak yakınlaştırıldıktan sonra görünen iki farklı siyah bit, contanın dikey ve eğimli yüzüdür; bcworkz'nin dediği gibi yıkayıcı yoktur.
AndyT

2

Sızdırmazlık maddesi ile herhangi bir çözüm denemeden önce, montajdan önce contayı (rondelayı) mümkün olduğunca yüksek bir şekilde vidalamayı deneyin ve dişlerin üzerinde tutun. Boruyu tahliyenin altına vidaladıktan sonra, conta lavabo lavabosunun altına değmeli ve contanın altındaki somun gerçekten sadece contayı havzaya sıkmalıdır. Somun contayı havzaya doğru önemli bir mesafeye itmek zorunda kalırsa, somunun sık sık contayı dişlerden itecek ve bir sızıntı için bir açıklık oluşturacaktır.

Lavabonun drenajına koyduğum tüm kalafatını zaten çıkardım ve bir kez tekrar uyguladım ve bu yöntemi çok dikkatli bir şekilde denemeden önce contanın etrafındaki çepeçeyi kalafatlamak üzereydim, ama şimdi görmedim o zamandan beri bir ay içinde sızıntı.


1
OP bu cevabı soruya bir güncellemeye dahil etti, ancak bir cevap olarak ait.
palswim

1

Lavabo boynu ve contasının etrafındaki küçük bir sızıntı problemiyle karşılaşıyordum. Pek çok şeyin doruk noktası gibi görünüyordu - zayıf lavabo boynu, bağlantı borularının hafif eğri açısı ve plastik vida somununu çok fazla sıkma. Bu nedenle, yerine vidalamadan önce bazı tesisatçılar macunu çalıştırdım (vay, kaydırmaktan çok daha kolaydı), ikinci bir conta, daha sonra yıkayıcı ve plastik vida somunu kullanarak. Hangi değişikliğin aslında sorunu çözdüğünden emin değilim, ancak şimdiye kadar iyi. Eski contadan, bir tarafın diğerinden çok daha girintili olduğu halde conta üzerindeki baskının olmadığını görebilirsiniz.


-1

Lavabo boynu, contaya rağmen küçük su sızıntılarına izin vererek kötü yapılmıştır. Kalitesiz lavabo boyun telafi etmek için tesisatçılar macun kullanın.


-2

Bu sızıntıların neden olduğunu bulmak acı verici olabilir ve her şeyi parçalara ayırıp sızıntının nedenini incelemek için sabrınız olmayabilir. Contanın dışında bir dizi tesisatçı macunu çalıştırmayı deneyin ve bunun sızıntıyı durdurup durdurmadığına bakın.

Sızdıran bir contayı çözmenin en hızlı ve en kolay yoludur.


1
Bu gibi şeylere yol açabilir bir hack düzeltme vardır bu . Tahliyeyi ayırın ve doğru yapın.
Tester101

@ Tester101 LOL! Ah Tanrım bunu asla göz ardı etmem :) Sızdıran bir contanın etrafındaki küçük bir boncuk ve sadece hızlı bir düzeltme olarak önerdim.
maple_shaft
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.