Televizyonumu monte ederken saplamaları kaçırırsam endişelenmeli miyim?


10

Matkabın alçıpandan ne kadar kolay geçtiğine bağlı olarak saplamaları kaçırdığımı düşünüyorum. LCD'm sadece 27lbs ağırlığında ve montajın kendisi 5lbs (165lbs tutma kapasitesine sahip ve 4 8mm gecikmeli cıvata kullanıyor). Televizyonda aşağıya doğru olabildiğince zorlandım ve hiçbir şey taşınmadı, her şey oldukça sağlam görünüyor. Endişelenmeli miyim? Güçlü tutmaya devam edip etmeyeceğini görmek için bir hafta içinde test edebileceğim bir şey var mı?


5
30 lbs, duvardan düşmek için çok fazla ağırlıktır. Aşağı çekmek, cıvataların sheetrock'a karşı kesme tutmaktan başka bir şey yapmaması durumunda zamanla dışarı çekmekle aynı şey değildir, başarısız olacaktır.
Fiasco Labs

1
Montaj, montaj talimatlarına göre monte edildiğinde (muhtemelen bir saplamaya cıvatalamayı içeren) 165 lbs tutacak şekilde derecelendirilmiştir.
Tester101

1
Henüz bağlantının saplamalara takılması gerektiğini söylemeyen bir TV bağlantısı görmedim.
The Evil Greebo

Buraya sormak için zaman ayırdığınızdan, şimdi televizyonu yeniden takmazsanız, kendinizi tekmeleyeceksiniz.
Joshua Drake

Çıtçıtlara çarpmış olmanız mümkün. Monte edilmiş TV'de olabildiğince aşağıya doğru çekerseniz, onu hemen dışarı çıkaracağınızı düşünürdüm. TV'yi yeniden monte etmeden önce, iki kez kontrol etmek için kaliteli bir stud bulucu ödünç almayı deneyebilirsiniz. Bu arada TV'yi yuvadan çıkarmak ve duvar montajını orada bırakmak en iyisi olabilir.
Stainsor

Yanıtlar:


24

TV'niz iki kağıt parçası tarafından destekleniyor. Tüm bilmen gereken bu olmalı.

Alçıpanın ortasındaki beyaz sıva malzemesi sıkıştırmaya karşı dayanıklıdır. Cıvataların şaftı ile iç sıva arasındaki etkileşim, yükün duvardan aşağı doğru kesilmesini engeller ve önemli bir yükü destekler.

Bununla birlikte, alçıpanın önünde ve arkasında, betondaki inşaat demiri amacına benzer şekilde gerginliğe dirençli iki sayfa kağıt vardır. Ve cıvataların dişleri ile bu iki kağıt arasındaki etkileşim, TV'nizin duvardan çekilmesini önleyen şeydir. Zamanla, üst cıvatalar, özellikle TV'nin açısını ayarlarsanız, titreşim, sıcaklık ve nem değişikliklerinden çıkar.

Bu üst cıvatalar çekilmeye başladığında, kağıt yırtılacak, alçı delikten kesilecek ve TV sadece yüksek kaldıraçlı bir yük altında alt cıvatalarla desteklenecektir. Bu alt cıvatalar hemen başarısız olur ve en iyi yerde kırık bir TV veya en kötü ihtimalle TV tarafından vurulan kırık bir kişi olacaktır.

Yani, herkesin söylediği gibi, TV'yi uygun yapıya yeniden monte edin.


17

Alçıpan ( alçıpan, alçıpan, duvar kaplaması ) yapısal bir malzeme değildir, tek amacı yan odaya girmenizi önlemek ve duvardaki yardımcı hatları ve yapısal elemanları gizlemektir.

Alçıpan çapaları küçük resim çerçeveleri, küçük dekoratif raflar ve diğer benzer knickknack'leri asmak için mükemmeldir, televizyonlar gibi ağır pahalı şeyleri asmak için değildir.

Herhangi bir ağır nesneyi bir duvara / tavana asarken , nesneyi her zaman yapısal elemanlara tutturmalısınız. Nesneyi istediğiniz yapısal üyeler yoksa, yapısal üyelere yapıştırabilecek ve nesneyi buna ekleyebilecek bir küme ayracı veya parantez yapmanız gerekir. Bu destek / braket duvara monte edilebilir (gizli) veya duvarın dışına takılabilir (görünür). Her iki durumda da, duvarın / tavanın yapısal elemanlarına sağlam bir şekilde tutturulmalıdır.

Size tavsiyem TV'yi indirip düzgün bir şekilde takmak olacaktır.


1

Pilot delikler açtın mı? Eğer öyleyse, genellikle odun yongaları çıkarırsınız ve saplamalara çarpıp çarpmadığınızı söyleyebilirsiniz.

Takmak için gecikme cıvatalarını kullandıysanız, TV hakkında gergin olurum. Kısmen, gevşek olsaydı ne kadar kötü olacağına bağlıdır. Bu, çocuğunuzun oyun alanının hemen üzerinde olan süper pahalı bir TV mi? Yoksa köşede hiç kimsenin çarpmayacağı küçük bir yer mi? Ayrıca, sadece düz değil, çekme kuvvetini de düşünmelisiniz. Örneğin, TV'nin köşesi yoldan geçenleri yakalarsa ve duvardan çekerlerse.

Şahsen, gecikme cıvatalarını söküp ya da mümkünse montaj parçasını çivilere doğru hareket ettiririm veya bunun yerine alçıpan ankrajları kullanırdım. (Belki de neden "saplamaları kaçırdığınızı" düşünmelisiniz — sadece delip geçtiğinizi mi umuyorsunuz? Nerede olduklarını söylemenin yolları var.) Alçıpan ankrajlarını deliklerle aynı yerde kullanabilirsiniz. cıvatalardan.

DÜZENLEME Bu gibi duvar boşluğunun içinde açılan , 79 lb'lik çekme gücüne sahip , sadece pilot deliğe ittiğiniz zayıf olanlardan değil , alçıpan ankrajlarından bahsediyorum .


3
Bunun için alçıpan ankrajları kullanmayın veya en kötü durumda en azından bir saplamaya alın
Steven

2
30 lb'lik TV tek bir alçıpan dübeli içindedir. Montaj braketinde en az 4 bağlantı noktası olduğunu varsayıyorum. Sorun ne? Gıda dolu kiler raflarını rahat tutmak için plastik alçıpan ankrajları kullandım. Bir saplamanın tercih edilebilir olduğuna katılıyorum.
Hank

+1 TV'nin monte edilmesini istediğiniz yerlerde saplamalar mevcut değilse, kabul edilir, alev alçı ankraj çapaları kabul edilebilir.
maple_shaft

1
@HenryJackson Bir alçıpan çapası SADECE çapanın etrafındaki alçıpan sabitse 30 kilo tutabilir. Çapanın etrafındaki alçıpan hasar görürse, çapa işe yaramaz. BİR
ÇALIŞMA

@TheEvilGreebo'nun söylediklerine eklemek için, alçıpanın kalınlığına da bağlıdır. 5/8 "1/2 veya 1/4" ten daha fazla tutacaktır. Ayrıca, daha önce orada bir delik bulunmadığını ve bir dikişin yakınında veya üzerinde olmadığınızı ve alçıpanın kendisinin saplamalara düzgün bir şekilde sabitlendiğini varsayar.
Steven

0

En yeni TV'ler oldukça hafif olsa da, olması gerektiği gibi çivilere takmazsanız sigorta almayacaksınız. Saplamalara sahip olduğunuzdan emin olmak için bir saplama bulucu ve ön delme pilot delikleri kullanın. Braketinizde normal bir saplama genişliğinde hizalanan delikler olacaktır, bu nedenle ek destek takmak için alçıpanı çekmeye gerek yoktur. Sonuç olarak, yama yapmak için birkaç küçük delik var, ancak kazara ortaya çıkmayacağına dair huzurunuz olacak.


0

Bazı büyük değiştirme cıvataları kullanıyorsanız ve TV çok ağır değilse, iyi olmalısınız.

Ahşap bir dolap yaptım ve konserve ürünlerle doldurdum. Çıtçıtlara da sahipken istediğim yere ulaşamadığımı fark ettim, bu yüzden bulabildiğim en büyük geçiş cıvatalarını aldım ve bu cıvataların altısıyla doğrudan alçıpanın içine monte ettim. Bir yıl boyunca konserve ürünlerle dolduğunda bile gayet iyi tutuldu.

Bu nedenle, alçıpan iyi durumda olduğu sürece geçiş cıvataları her zaman bir seçenektir. Snap Toggle adı verilen ve daha da iyi olabilecek bir şey de var.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.