Kripton gazı low-e argondan daha enerji tasarruflu mu?


9

Ben pencere satın almak üzereyim bu şirket bana düşük-e argon ile çift bölme aynı fiyat için kripton gazı ile üç bölmeli pencere veriyor. Satış temsilcisi geçen hafta evime bazı pencere örnekleri getirdi, kripton gazının bir ısı lambasından gelen ısının geçmesini nasıl engellediğini gösterdi. Isı lambasını normal numuneye tuttu ve elimi numunenin altına koyduğumda ısıyı anında hissettim. Kripton örneğine geçti ve kesinlikle hiç ısı hissetmedim.

Üç bölmeye gitmek istiyorum, ama kınamak derneğimin başkanı Pella pencerelerini gerçekten zorluyor. Kripton gazının birkaç dakika boyunca lambadaki ısıyı hissetmemi engellemiş olabileceğini savunuyor, ancak sonunda ısı aynı şekilde geçecekti.

Argümanı satıldığı kadarıyla kriptona bağlı değil, bu sadece bir hile. Bu konuda başkalarının cevaplarını duymak istiyorum.


Çift bölmeyi üçlü bölme penceresiyle nasıl karşılaştırabilirsiniz? Tabii ki üçlü panel ile daha az ısı transferi olacaktır.
Nişancı

1
Camların kendilerinin çok fazla ısı yalıtımı sunduğunu düşünmüyorum. Satış temsilcisi bana, kriptonun yoğunluğu nedeniyle sadece daha dar alanlarda etkili bir şekilde çalıştığını söyledi. Üç bölme, kripton için mükemmel olan ayrı ayrı izole edilmiş alanlar oluşturur. Bu yüzden çift camlı kripton satmıyorlar.
oscilatingcretin

4
Bir kaplama düşük e camına bir ısı lambası testine gelince fark yaratmak için gidiyor. Pencerelerdeki gaz IR tabanlı ısıyı etkilememelidir. Sanırım bir pazarlama oyununda elmalarla portakalları karşılaştırıyorsunuz. Gazları karşılaştırmak istiyorsanız, bir ısı tabancası veya üfleç meşalesi çekin ve satıcının yüzünü izleyin.
BMitch

Bu tür süslü pencereleri sadece evi sıkılaştırmanın mümkün olan her biçimini yaptıktan sonra düşünürdüm . Fantezi ve süper fantezi pencereler arasındaki fark, örneğin, ünitenizde bir yerde 1/4 "hava boşluğuna sahip olmakla tamamen doludur. Mükemmel yeşil mühürlü evi inşa ediyorsanız, önemli olabilir, ancak normal inşaat için
Alex Feinman

Tavanınızdaki dört ayak yalıtım bir ayaktan daha yüksek bir R değerine sahip olacaktır, ancak en uygun olanı aradığınız şeydir. Pella, oyunda çok geç yalıtımlı cama gitti. PVC PVC'dir, markanın önemi yoktur. Önemli olan vinil ekstrüzyonun göstergesidir. .050 gauge yapımcı sınıfıdır. .060 ölçer iyi. .080 en ağır olanıdır ve genellikle bir Alman ekstrüderinden ithal edilir.

Yanıtlar:


11

Birkaç yıl önce yeni pencereler satın alan ve onu ölümle araştıran biri olarak, bir pencere satıcısının size pazarlama hilesi olacağını söylediği neredeyse her şey.

Mesele şu ki, pencerelerle ısı transfer direnci söz konusu olduğunda, geri dönüşlerin azalmasına çok çabuk ulaşırsınız.

Üç camlı pencereler, enerji verimliliğinde size küçük bir avantaj sağlayacaktır, ancak bunlar daha ağır ve çok daha pahalı olma eğilimindedir. Ekstra ağırlık çoğu zaman gövdeyi yıpratmalarına veya zamanla koltuk altlıklarının bozulmasına neden olabilir. Şimdi bunları düşük E kaplamalı çift camlı pencerelerle karşılaştırmayı düşünün ve pencerenin kendisinde dirençte sadece hafif bir düşüş göreceksiniz.

Hem Kripton hem de Argon asil gazlardır ve her ikisi de aynı etkiye sahiptir, ısı transferini yavaşlatarak 2 veya daha fazla cam bölmesi arasında yalıtırlar. Kripton tipik olarak Argon'un tipik olarak çift camda kullanıldığı üç bölmede kullanılır ve bu, cam bölmeleri arasındaki farklı genişliklerde her gaz için maksimum ısı transfer direnci ile ilgilidir.

Krypton aslında biraz daha iyi ama genellikle çok düşük bir maliyetle, bence çift bölmeli düşük E Argon pencerelerine kıyasla yıllar boyunca YG elde etmek zor olurdu. Gövdenin genişlemesi ve daralması ve elemanlara genel maruziyet ile zamanla, kasanın etrafında mikroskobik stres kırıkları yavaşça oluşmaya başlayacak ve tüm bu pahalı Kripton veya Argon gazının kaçmasına izin verecek ve esasen pencerelerin zamanla ısı transfer direncini kaybetmesini sağlayacaktır. Daha kaliteli bir kasa tasarımına sahip bir pencereye yatırım yapmak, pencerelerinizin genel enerji verimliliğini artırmak için, üç bölmeli Krypton'a yatırım yapmaktan daha fazlasını yapar.

İyi izole edilmiş ve yüksek kaliteli hava koşullarına dayanıklı vinil kullanan kaliteli bir kasa tasarımı, pencerelerin ömrünü uzatmak ve yavaş sızmasına neden olacak sızıntılara ve kırıklara karşı daha dayanıklı olarak pencerelerin enerji verimliliğini korumak için daha fazlasını yapacaktır. soy gazlar.

Pencere alışverişinde hile yapmaktan gerçeği ayırmak zor olabilir, bu yüzden farkı tam olarak anlamak önemlidir. Aylık ısıtma faturanızın ne olduğunu bulun ve iyi bir karar vermek için bunu temel alın. Yukon'da yaşıyorsanız ve uzun soğuk kışlarınız varsa, belki de üçlü bölmeli kripton pencereler için ekstra para harcamak buna değer.


İyi cevap. Windows deneyimimde, argon insanların beklediğinden çok daha hızlı sızıyor.
John Smith

2

Her şeyin eşit olması (hava sahası, cam, ara parçası) Krypton Argon'dan daha verimlidir. Hava sahası azaltıldığında Kripton daha iyi çalışır. Ancak bu, Argon'dan daha az verimli olduğu anlamına gelmez. Bu bir hile değil. Bu makaleyi okuyun . Hava sahasını ve Argon / Kripton verimliliğini gösteren bir çizelgeye sahiptir. Xenon bile!

Üçlü camlama, kapalı tüm ünite aynı olduğundan daha az verimli olabilir veya olmayabilir. (3mm + 1/2 "hava boşluğu argon + 3mm) ile çift cam, üçlü (3mm + 3/16 hava boşluğu argon + 3mm + 3/16 hava boşluğu argon 3mm) ile daha verimlidir. 3/16 hava boşlukları argon işe yaramaz.Bu yüzden bazı üreticiler Krypton'u içeri koyuyorlar. Çünkü argon ile üçlü o kadar kötü ki, daha iyi derecelendirmeler elde etmenin tek yolu Krypton eklemektir.

1 3/8 inçlik mühürlü birimler gibi daha büyük üçlüler elde edebiliyorsanız inanılmaz bir performans sergileyecekler ve Krypton'a gerek yok.

Bugün çift camlı w / düşük E & argon ihtiyacınız olan hemen hemen hepsi. Kripton veya üçlü üzerindeki yatırım getirisi oldukça düşük. Üçlü ses yalıtımı için iyidir. Eğer Yellowknife gibi aşırı soğuk sıcaklıklarda yaşıyorsanız muhtemelen bir zorunluluktur.


0

Üçlü bölme bir çift bölmeden% 60 daha verimlidir. Kripton gazı Argon'dan çok daha etkilidir. Bu özelliklerin daha pahalı olmasının nedeni budur.

Eğer çift ile aynı fiyata alıyorsanız, Çift sağlayıcı Yüksek veya Üçlü sağlayıcı Düşük (veya verimli bir üretici). PVC'nin kalınlığı, camın kendisi gibi önemlidir - bazıları 4 mm yerine 3 mm yapıcı sınıfı kullanır.

Pencereleri ölçmek için 15 farklı ölçümle, bir BTU metre ile ölçülen basit ısı radyasyonu aslında 3'e 2 sır karşılaştırmasını mümkün kılar. Ve Üçlü sır size daha iyi Gürültü azaltma ve daha az Yoğunlaşma sağlar.


0

Gerçekler Krypton'un iki katı Argon kütlesi ve iki katı büyüklüğündedir. Kripton gazı elemanlarının cam bölmeler arasında bir konveksiyonda hareket etmesi daha fazla enerji gerektirir. Bu nedenle radyant ısıyı bir camdan diğerine aktarmak için daha fazla zamana ihtiyaç vardır. Bu zaman avantajı önemli olduğu için işe yarıyor. Argon'un dört katından fazla. Kripton Argon'dan daha iyidir, sadece üçlü camın kimyası ve fiziği olabilir. Xenon'un pencereler için potansiyel bir gaz olarak kullanılmasını seviyorum. Ksenon, Argon kütlesinin üç katından fazladır. Xenon'un diğer ikisinden çok daha nadir olduğunu düşünürüm.


0

Düşük E3 ve Kripton Gazı ile 5/16 "ara parçalar + 1/8" tavlanmış cam (toplam 1 inç kalınlık) ile Üçlü cam pencere camı kullanarak, 12.5 R-Değeri (U değeri = 0.08) elde etmek mümkündür. ) - duvarlarınızla neredeyse aynı R-değeri (yeni evlerde R-13).

Çift camlı pencere camı kullanarak Low-E3 en iyi cam U değeri = 0.25 veya R-Değeri = 4.000 veya 1'den az olan Cardinal Glass aracılığıyla 1/2 "aralığa (toplam kalınlık 3/4") bile gider / 3 üçlü camlı kripton pencere camının verimliliği.

En iyi argon pencere camını elde etmek için, 0.11 veya R- U değeri için üçlü panele (Cardinal XL Edge IG) 1 3/8 "(düşük 3e ve argonlu iki 1/2 inç ara parçası) gitmeniz gerekir. Üçlü cam kripton pencere camının verimi% 9.091 veya% 72. 1 3/8 "vs 3/4" veya 7/8 "veya 1 IGU pencere aralığına sahip bir pencere üreticisi bulmak çok daha zor olacaktır. "yeni inşaatlarında veya yedek pencere çerçevelerinde.

Tavlanmış tüm genişlikler (tek mukavemetli camdan 4 kat daha güçlü olan çift mukavemetli cam).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.