Tavan arasına üflenmiş olanları nasıl sökerim?


12

Evimdeki alçıpan tavanı değiştirmek istiyorum. Eski ve milyonlarca kez boyanmış. Ev 50'li yıllarda inşa edilmiştir. İzolasyonu değiştirmeden tavanı nasıl değiştiririm? Ya da yenisiyle değiştirmek için yalıtımı çıkarırsam, yapmanın en iyi yolu var mı? Yalıtımın tümü selüloza üflenir. Sadece çantaya döküp bir çöp kutusuna atmayı düşündüm. Bu biraz zaman alacaktı. Ev bir hikaye. 950 metrekare Seattle alanı.


3
Eski yalıtım kötü durumda değilse (örneğin küf), atmaya gerek yoktur. Eskisini yeniden kullanın ve aynı anda yeni bir yalıtım ekleyin. Sonunda çok daha az yeni yalıtım gerekecek.
BMitch

Yanıtlar:


15

Belki de mevcut tavanın üzerine 3/8 inçlik bir tabaka koyarak düşünmelisiniz. Çemberleme veya tavan kirişlerini bulun, duvarda işaretleyin, eski hasarlı tavanların üzerine çıkın. Bu size bir ton iş ve karışıklık kazandırır ve yalıtımı boşa harcamayın.Karattığınız para ile, ekstra yalıtım yükleyin!


7
Ve kendin yaparsan, daha uzun vidalar kullanmayı unutma çünkü fazladan bir alçıpandan geçeceksin. Öğrendiğim şey, tüm alçıpan katmanlarının birleşik kalınlığını almak ve minimum alçıpan vida uzunluğunu belirlemek için bunu iki ile çarpın. Bu beni her zaman daha güvenli hissettiriyor, özellikle de tavan ise.
oscilatingcretin

3
Ayrıca kabloları takip edin, böylece uzun vidalarla kirişlerini özlerseniz, alttan ve alt kenarlara çok yakın tembelleşen yanlış döşenmiş kabloları özlersiniz.
Fiasco Labs

Harika Yorumlar beyler
shirlock evleri

Ayrıca, bunu yaparken, tavan lambalarının ve / veya fanların arkasındaki kutular için uzatıcılar kullanmayı düşünün. Hazırlar.
jbbenni

5

Yani burada ne yaptım. Tavanda 3 ft x 3 ft kare delikler açtım. Sonra, her biri bir adet 10 x 25 plastikten oluşan çoklu plastik torbalar yaptım. "Torbanın" her iki tarafını da bantlamak için kullanılan paketleme bandı.

Sonra çok ve çok sayıda zımba kullanarak çantayı deliğe taktım. 1000 metrekarelik evimde evin farklı noktalarında 5 delik açtım. Sonra üç geceyi tavan arasında küçük ama uzun bir tırmıkla yalıtımı kazıyarak ve deliklerden aşağı dökerek geçirdim.

En fazla zaman alan kısım, çantaları oluşturmak ve zımbalamaktı. Tavan arasında 10 saat geçirdim, aslında tavan arasını temizledim. Zamanın geri kalan kısmı çantaları bantlamak ve deliklere bağlamak için harcandı. Çantaları doldururken diğerlerini de yanlarında çantalar vuracak olsaydım daha iyi olurdu.

Ayrıca, kirişlerin üzerine diz çökmek için dizlik alırdım. Ve köşelerde sıkışmış bir yalıtım için uzanırken oturmak ya da uzanmak için yaklaşık 4 m. Koruyucu gözlük, solunum aygıtı, far ve 3m tek kullanımlık tulumlu davlumbaz kullandım. Yaz aylarında bunu denemeyin. Aralık başında yaptım ve kötüydü.

Kemirgen veya böcek yuvalarıyla karşılaşmamıştım. Neyse ki, bir ev müfettişi tavan arasına girdikten hemen sonra yaptım, bu yüzden orada hiçbir şeyin yaşamadığından emindim.

İşim bittiğinde, çantaları kestim, üstleri daha fazla bantla kapattım ve ön bahçemdeki çöplüklere evin dışına attı. Torbaları çok doldurmadığınızdan emin olun. Onlardan birini çıkarmama yardım etmek için iki arkadaş aramak zorunda kaldım.


Tavan gibi zaten çok güzel ve yaratıcı geliyordu. Yaptığın için tebrikler.
Fiasco Labs,

3

Temel olarak, bir leafrake ve çöp torbaları.

Hiçbir elektrikli süpürgenin yeteri kadar kapasitesi yoktur veya yeterince tıkanmaz. Ağaç işleme ekipmanlarının etrafındaki talaş temizleme işleminde kullanılmak üzere çelik çöp tenekeleri için siklon dönüştürücüler yaparlar, ancak hortumdan teneke kutuya doğru hareket eden malzemelerin muhafaza edilmesi işlemin önemli bir parçasıdır. Plastik bir çöp tenekesi kullanmaya çalışırsanız, büyük statik birikiminiz olacaktır.

Böylece iki yaprak tırmığı aldım, bir tanesinin üzerindeki işlemeyi kapatmak için kaldırdım ve daha küçük çiçek tırmığı tırmıklarından birini aldım. Maden eldiven ve kalın kollu ek olarak solunum ve sıkı oturan gözlük gerektiren, fiberglas, pis şeyler uçurulmuştu. Toz hala her yerde olur. Topla, topla, çantaya sok.


1
Fiasco haklı, bunu yapmanın kolay bir yolu yok. Hepsini aşağı çekmeye karar verirseniz, tüm tozlar için maske ve göz koruması takmayı unutmayın. Ben olsaydım, mümkünse bu işe saldırmak yerine, onunla yaşamanın bir yolunu bulurdum!
GdD

3
Bunlardan biri "ömür boyu işte bir kez". Kötü olacağını bilmeye başlayın, ilk saatten sonra, hayal edilenden çok daha nahoş olduğunun farkına varın ve bir kez tatmin edici bir şekilde tamamladıktan sonra, bir daha yapmak zorunda kalmamanız için dua edin. Ayrıca, kirişleriniz 2 ft merkez ise, 28 "x 18" 5/8 "kontrplak bir parça alın, vidaları arasında kenetlenerek 3/8" utangaç olan ve kirişler arasındaki boşluğa takılan vidaları sıkın yerine düştüğünde kirişler arasında kalır. Güzel bir mobil podyum yapar, böylece akrobatik yürüyüşçü yürüme ve diz oluklarından ölmezsiniz.
Fiasco Labs

Ne demek istediğini tam olarak biliyorum! Geçmişte böyle bir kaç tane vardı.
GdD

İnsanları "em" modunda bir yaprak üfleyici yerleştiren ve bunu torbaları doldurmak için kullanan insanlar duydum. Videolar youtube'da bulunabilir.
littleturtle

1

Profesyonel, bu bir yüceltilmiş elektrikli süpürge ile yapılır.

Fakat neden sadece mevcut tavanın altına yeni bir alçıpan katmanı katlamıyorsunuz?

Ya da yama: evler gerçekten çok iyi yamalar ve torna ve alçı tavanda ve sarkıyor olsa bile tamir edilebilir.


0

Bunun eski bir soru olduğunu biliyorum ama bir çok tavana indirdim ve yalıtımı evden hiç çıkarmadım. Tüm yalıtımı bir alana itin ve diğer alanın tavanını yapın, yalıtımı ters çevirin ve işlemi tamamlayın. Tek ihtiyacınız olan bir yaprak üfleyici, süpürge ve eller.


0

Kancaları ve ipi olan muşambayı göz deliklerinden geçirin. Muşambayı göz delikleriyle asın, kocaman bir muşamba kullanarak büyük bir torbaya dönüştürün.

Bir üfleyici ile oraya gitmek. Sona doğru koy, böylece tavandaki deliği havaya uçurmazsın.


0

Bir kat çatma tabakası eklemek muhtemelen sizin için en kolay çözümdür, ancak tavanı sökmeniz gereken durumlarda (AC kanalı veya tavan veya çatı yapısını onarmak) bir Yalıtım Temizleme Vakumu kiralayabilirsiniz. Bunlar, yalıtım üfleyicilerine benzer ancak tersidir. Emiş oluşturmak için bir türbine bağlı 20 HP motor ve yalıtımı yakalamak için 20 m uzunluğunda torbalar kullanırlar. İş tamamlandıktan sonra yalıtım ya atılabilir ya da yeniden donatılabilir.


"Yalıtım Kaldırma Vakumu" nu nereden kiralayabilirim? Tavanımın üstünden şişmiş selülozu aldım ve tavan boşluğu düz bir çatı altında sadece 20 "yüksek.
dabi

Alet kiralama şirketleri onları taşır. sunbeltrentals.com/equipment/detail/1258/0610500/…
user15741

-1

Yerel yalıtım distribütörünüze gidin ve bir vakum makinesini 50 $ 'a kiralayın ve 30 dakika içinde bir torbaya veya çöp kutusuna emdirin ve yeniden üflemeyi ya da kendinize bir iyilik yapın ve selülozu L77 gibi daha iyi performans gösteren fiberglas için çukurlaştırın Owens Corning. Ayrıca, 30 dolara geri üflemek için bir üfleyici de kiralayabilirsiniz. Bu şekilde doğru yapılır ve yalıtımınız uygun şekilde kurulur. Bir yaprak üfleyici çalışmaz ve veriminizi kaybettiğinden şüphe etmezsiniz.


Cevabınız muhtemelen doğrudur, ancak paragraflar yoluyla iyileştirilebilir ve buradaki verimliliğin, üfleyicinin hızı veya performansı değil yalıtımın R değeri olduğunu açıklığa kavuşturmak suretiyle iyileştirilebilir.
gbronner
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.