İlk önce iplikler neler oluyor: kaset mi, bant mı


6

Uyuşturucu doğrudan erkek dişlere mi uygulanmalı yoksa önce bant devam etmeli mi?


8
İkisini değil, birini veya diğerini kullanın. Açıkçası, hiç kimsenin her ikisini de kullanmayı önerdiğini duymamıştım ve hiç kimsenin bunu yaptığını görmedim ve bunun hakkında tartışma olacağını bile bilmiyordum. Şahsen, genellikle metal parçalar için dope ve plastik için bant kullanırım, ancak taşa yerleştirilmemiştir. Çok fazla bant kullanmak VEYA plastikle yapıştırmak, armatürün kırılmasına neden olabilir ve her ikisine de sahipseniz kesinlikle bu daha büyük bir endişedir.
gregmac

3
@ grecmac bazı geçici googling, her ikisini de kullanmanızı öneren birçok insanı bulacaktır.
Matthew

Not: Sohbetle ilgili bir tartışma bu konunun açılmasına neden oldu: diy.stackexchange.com/questions/21117/… . FWIW, hiç kimse ikisini de kullanmayı duymamıştı.
gregmac

Her ikisini de kullanan bir çok adamı duydum (şahsen tek başıma uyuşturucu kullandım). Her ikisini de kullanmak gerçekten çok acıtmayacak, bu yöntemi kim daha iyi bir mühür

Neye devam et? Bağlam lütfen.
isherwood

Yanıtlar:


12

Her ikisini de kullanıyorsanız, önce bant devam eder. Bunları hemen anlamaya çalışırsanız, onları tam tersi şekilde uygulamaya çalıştıysanız. Her iki ürünü bir arada kullanmanın avantajları olup olmadığı veya her bir ürünün kendi başına yeterli olup olmadığı konusunda açık tartışmalar var.

Boru uyuşturucu

Boru borusu ; boru eklemi bileşiği olarak da bilinir, dişli boru ekinin dişlerini sızdırmaz hale getirmek ve yağlamak için kullanılır. Hem su hem de gaz hatları için kullanılabilir. Mafsal bir araya gelmeden önce, boru mafsalının erkek dişlerine basitçe fırçalanarak uygulanır. Boru borusu hiçbir zaman sertleşmez ve kırılmaz ve ek yerinden düşmez.

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin

Teflon Bant Dope

Teflon Bant uyuşturucu; Politetrafloroetilen (PTFE) Bant veya iplik sızdırmazlık bandı olarak da bilinir , ayrıca dişli boru ekinin dişlerini kapatmak ve yağlamak için de kullanılır. Su ve gaz borusu için yüksek yoğunluklu ve düşük yoğunluklu tatlarda mevcuttur. PTFE bant, dişli bağlantının erkek dişlerinin etrafına saat yönünde sarılarak uygulanır. PTFE bant, renk kodlu versiyonlarda (su için pembe, gaz için sarı) ve ayrıca yaygın beyaz renkte mevcuttur.

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin


2
Uluslararası Tesisat Kodu (IPC) ile hızlı bir şekilde göz attığımda, çeşitli malzemelerin dişli bağlantılarını " Sadece erkek dişlerine boru eklemi bileşiği veya bandı uygulanacak " yazdığını fark ettim . " Ve / veya " demediğine dikkat edin ... Sadece demek istediğim
Tester101

evet, fakat ikisini de kullanma konusunda tavsiye aldım. Ayrıca ikisini de başarılı bir şekilde kullandım. Bunu yapmanın "doğru" bir yolu olup olmadığını merak ettim ... ve kasetten önce uyuşturucu almanın bir anlamı
Matthew


Dupont'un sizi araması için bir avukatı olacak ve Teflon & reg; Viton ve reg olarak tescilli bir isimdir; ve ticari markayı seyreltmemek için, onu Teflon & reg; veya Viton ve reg'dan yapılmış Mühür; . Şaka, üreticinin contalardaki açıklamasını kullandığımız ve tüm kılavuzlarını gözden geçirmelerini söylemek için Parker-Hannafin'i aradıklarından şüpheliyim. Tüm bu hortum stoğuna Teflon tüplü Paslanmaz Örgü olarak atıfta bulundukları tüm Aeroquip kılavuzlarını açıkladı;
Fiasco Labs,

1
Neden Teflon dememediğimize dair bir tartışmaya sahip olduğumuzu seviyorum, ama neden bir paketin adı yerine "uyuşturucu" dendiğini açıklamıyorum - "bileşik".
DaveM

6

Sadece buradayım çünkü sürekli iş başında tartışıyoruz. Ben aslen, sonra da teflonu süren bir ilaçlama şirketi için çalıştım, işte böyle yaptık, ve eğer böyle yapmazsan, belirli bir sebep olmadan, yanlış yapıyordun. Daha sonra, inandırıcı bir neden olmadan, yine tam tersi yapan bir şirkete gittim. Her iki yöntemde de hiçbir zaman bir sızıntı olmadı, bu yüzden gerçekten bu kadar önemli olduğunu sanmıyorum. ancak dopun erkek dişlere uygulanması gerektiği için, ilk önce takılmasını tercih ederim, sonra da ilk uygularken bantın yapışması gereken bir şey var. Ayrıca bu şekilde ele almak çok daha temiz.

Günün sonunda bunun gerçekten önemli olduğunu sanmıyorum ve borularınız su tutmuyorsa, bant ya da uyuşturucu yüzünden değil, boruları geçiren ya da takan adam. sadece boru üzerinde teflon bulunduğundan bağlantı parçaları, daha sonra bağlantı parçasını anahtarlarken ya da kalıp başınızı ayarlarken daha fazla dikkat etmeniz gerekir.

Biri diğerinin önüne geçtiği için bilimsel bir sebep bulabilirse, duymayı çok isterim.


1
Bu tam olarak benim de hislerim, bu nesnel bir bilimsel test meselesi olmalı ve gerçekten bir fikir değil. Ancak, eğer varsa, bu tür araştırmalar geniş çapta mevcut değildir veya özeldir. Bu ürünleri satan herhangi bir şirketin pazarlama, paketleme, vb. Konusunda "sorun" riskine girmeden (yani dava açma) risk almaksızın talep edebileceklerini çok net bir şekilde bilmesi gerektiğini düşünürdünüz.
DaveInCaz

4

Gaz boruları için birçok kişi kasette kaşlarını çattı. Armatür servis için parçalara ayrıldıysa, bant parçaları gaz valflerine vb. Gidebilir. Parçalarında gaz olan kontroller çok iyi bir şekilde garanti kapsamında olmayabilir. Ayrıca, erkek borunun üzerine erkek boruyu koymak, boruyu yalnızca sisteme itilmekten korur. Sonundan herhangi birini silmek yardımcı olacaktır. Armatürler sızdırıyorsa, bugün satın alabileceğiniz ucuz hurdalardan sadece birkaçı veya yerel olarak boru musluğunu kullanan bir kişi çok uzakta koştu. Dişi fazla büyütecek veya erkek ipliğin altını çizecek sivri uçlar / sivri uçlar kesilir.


0

Önce bandı kullanın, sonra üzerine boru kapağını uygulayın.


2
Ne?? Neden? Bunu daha önce hiç görmedim ve bunu yapmak için herhangi bir ihtiyaç olduğunu hayal edemiyorum: her iki ürünün de aynı nihai amacı var. Genelde büyük bir İngiliz anahtarı kullanacağım çelik ve pirinç bağlantı parçaları ve plastik borulardaki bantları kullanıyorum. Her ikisini de kullanmanın hiçbir yararı göremiyorum ve aslında, birisine veya diğerine düzgün şekilde yapmaktan daha çok soruna neden olabileceğini söyleyebilirim. İyi bir gerekçeyle güncelleyebilirseniz -1'i kaldıracağım, ancak bence ikisini birden kullanmak tavsiye değil bence.
gregmac

Aslında sadece OP tarafından sorulan soruyu cevaplıyordum (Tester101 daha önce cevap vermeden önce). İkisini de aynı anda hiç kullanmadım, ancak ikisini de kullananlardan (ve kasetten başlayıp sonra uyuşturucudan) tavsiyelerde bulundum. @ Tester101 yukarıda belirtildiği gibi IPC her ikisini de önermiyor gibi görünüyor.
auujay

Bu garantinin neden düşük oy aldığını anlamıyorum. Bu cevap her ikisini de kullanacağımı varsayıyorsa, dediğim gibi , cevabı tamamen geçerli (diğerleri kadar eksiksiz olmasa da)
Matthew

4
Genel olarak iyi bir cevap değil, çünkü bunun neden doğru olabileceğine dair hiçbir sebep veya alıntı sunmuyor. Normalde sadece abartmazdım, ama böyle cevaplamak orijinal sorunun geçerli olduğunu ima ediyor ve bunun olduğunu sanmıyorum (ve kesinlikle yalnız değilim , diğer kullanıcıların ve bu sorunun cevabını değerlendirerek ).
gregmac

1
Amaç insanları kaçımamak. Bandı uygulayın, biraz dope ekleyin ve boruyu sıkın. Ardından, bağlantı parçasını temizlemek için dişlerinizi silin böylece güzel görünmesini sağlayın; İşinizde gurur duymak. Bu roket bilimi değil. Sızıntı yapmayan bant veya uyuşturucu olmayan eklemlerim var çünkü kalıplarımı nasıl ayarlayacağımı biliyorum. Ancak, hiçbir sızıntının olmadığını bilmek gece uyuyacak, rahatlatıcı, bu yüzden doğru yoldan şikayet etmeyi bırak ve ikisini de kullan !!

0

Bazı yüksek yoğunluklu sarı veya pembe Teflon bant, daha sonra ince bir Rectorseal Tru-Blu tabakası koyun. Bu uyuşturucuyla ilgili iyi şanslar yaşadım. Düşük yoğunluklu Teflon bant veya ayarsız boru sargısı KULLANMAYIN, deneyimlerime göre de çalışmıyor. Bir boru aparatını kürekle değil, BRUSH ile hafifçe uygulayın.


3
Neden her iki uyuşturucu türünü aynı anda kullanmanızı öneriyorsunuz? İkisini birlikte kullanmanın bir avantajı var mı?
Tester101,

0

Uzun zaman önce, fırınlar için gaz hatları kurduğumda, her ikisini de kullanmak, çalıştığım müteahhitin onaylı yöntemiydi.

Bir buçuk tur Teflon bant kullandık ve daha sonra gaz hattının dişlerini kattık.

Bana açıklanmasının nedeni, bandın onu kapatması ve hafif bir dopingin daha kolay işlenmiş bir fitingin contasına yardımcı olmasının yanı sıra bir araya getirmeyi kolaylaştırmak için yağlamasıydı.

Her ikisi de nadiren olsa bir sıhhi tesisatta kullanmak zorunda kaldım. Sadece inatçı eski fitinginde veya iki tanesi yalnızca bantla sızdırıyordu.


0

İlk önce t-kaseti ve kasette küçük bir miktar boru ilacı kullanırdım.

30 inçlik ana su kesintileri üzerinde çalıştım ve pirinç bağlantı parçalarıyla birlikte yüzlerce bakır su hizmeti kurdum, yangın hidrantları koydum. Canlı su şebekesi, Cla'nın kurduğu 10 "sürgülü vanalar, PVC tesisatlar üzerine kurdu. Binlerce su sayacı ve müşteri kurdu. vanaları kapatın, 10 yıl boyunca bir su departmanı için çalışma dışında 15+ yıl boyunca su tesisatı.


1
Bütün bu durumlarda kaset ve uyuşturucu kullandın mı?
BMitch

0

Hepsi göreceli. Üç çeyrek inç PVC veya herhangi bir çeşit DWV ile uğraşıyorsanız, sadece Teflon'a ihtiyacınız var. Özellikle su tesisatı ve ısıtma sistemleri ile uğraşıyorsanız, ikisini birden kullanmak isteyeceksiniz. İlk önce teflon. Uyuşturucu ikinci Yapmak istediğiniz en son şey bir işi tamamlamak (özellikle büyük ticari) ve sistemde bir sızıntı. Onlarca yıldır tarlada çalışmak size, her ikisine de sahip olan bağlantı parçalarında yolun çok daha az sızıntı yaptığını söyleyebilirim.

Teflon bant, sarı renkte olmadığı sürece asla gaz boruları için kullanılmamalıdır.


Bir anekdot iddia dışında ikisini de kullanmak için hiçbir şey yapamazsınız. Onlar aynı amaç için aynıdır ve temelde üçüncü bir başarısızlık noktası yaratırsınız (boru: bant, bant: uyuşturucu, uyuşturucu: boru).
isherwood

0

Teflon, donanıma giden gaz üzerinde kullanılırsa garantiyi geçersiz kılacak üreticiler (Rapid biri) var.


-1

Bant kullanılırsa pvc fitinglerde dişi fitingi kırabildiğini buluyorum. Sadece pvc üzerinde dopu kullanıyorum ve sadece gerektiği gibi sıkıyoruz. Yapmamalıyım demiyorum ama bunun için bir eğilim buluyorum


Bu kasetten değil, işçilikten kaynaklanıyor. Çok sıkı çok sıkı.
isherwood

-1

Ben her zaman kaset üzerinde uyuşturucu kullandım, çünkü gelecekte geri almak zorunda kalmanız durumunda, ele geçirici bir yağlayıcı gibi davranıyor.


1
Kaset de öyle. Bu bir Teflon satış noktası. Her ikisini de kullanma fikri, kaşımı çeker, çünkü uyuşturucu kasete sızdırmaz olur, bu hiçbir anlam ifade etmez.
isherwood

-1

Dope ve bandın birlikte kullanılması, nasıl yapılması gerektiğidir.

1/4 ya da daha büyük siyah demir için, uyuştum, bantladım ve tekrar uyuştum.

Bir kullanıcının söylediği gibi. Boya veya onları içeri sokan adam.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.