Bir fırın fanı sürekli olarak ne kadar enerji kullanır?


10

Michigan'ın ortasında iki seviyeli (üç seviyeli mi?) Küçük bir giriş yolu ve hizmet odası, daha sonra bir üst yaşam alanı ve ana yatak odası ve bir alt katta oturma odası ve yatak odası var.

Alt katta doğal olarak üst katta oldukça serin, ama yaz aylarında alt katta genç oğlumuz için yeterince sıcak tutmak zorunda. Artık sıcaklığı yukarı yükseltmek istemedik, ancak yerel HVAC personelimiz havayı eşit olarak dağıtmak için sistem fanını sürekli çalıştırmayı önerdi. Ve işe yaradı. Maliyetlerimizi o kadar artırmaması gerektiğini söyledi ve çevrimiçi arama aynı sonuca varmış gibi görünüyordu. Bizim elektrik faturası önceki yıllara göre daha yüksek sona erdi ama ortalamadan daha yüksek hava sıcaklığı kadar, biz geçmişte çocuğumuz nedeniyle biraz daha serin şeyler tutmak ve yaz elektrik oranları yürürlükte olduğunu tebeşir.

Şimdi Kışa giriyoruz, en son faturamızı aldık ve yine anormal derecede yüksek. Daha önce faturalandırma döneminden bir miktar fan kullanımını kestik, bu yüzden eminim ki sürekli çalışıyoruz.

Fırın fanını sürekli çalıştırıp çalıştırmadığımı görmek için ne kadar elektrik kullanımı beklemeliyim? Maliyette büyük bir sıçrama görmek için yeterli mi?

Ünitemin ne kadar güç kullandığını takip etmenin bir yolu var mı? Bir killawatt'a veya takılı bir şeye ihtiyacım var mı? Elektrik özelliklerini bulabilir miyim ve orada bazı hesaplamalar yapabilir miyim görmek için üzerinde model numarasını bulmaya çalışıyorum. Termostatımız bana ısı veya AC'nin ne sıklıkta çalıştığını söyler, ancak ısı gazdır, bu yüzden onu çok fazla etkilememelidir.

Denemem gereken veya aramam gereken başka öneri veya şeyler var mı? Teşekkürler,


Bence buna bölünmüş giriş evi deniyor.
ArgentoSapiens

1
Filtrelerinizi kontrol etmeniz ve düzenli olarak değiştirmeniz gerektiğini belirtmek gerekir. Bu hava akışının kaybına neden olabilir. Filtre kirli ise fanın daha fazla çalışmasını sağlayıp sağlayamayacağından emin değilim, ama bir göz atmaya değer. Kirli filtrelerin bir HVAC sisteminin parçaları yakmasına neden olabileceğini biliyorum.
Tim Quinn

Yanıtlar:


12

Özellikler nerede bulunur?

Fırında listelenmiştir

Fırının servis panelinin içinde bir yerde, fırın için bir şematik olmalıdır. Bu, fan motorunun elektriksel özelliklerini listeleyebilir. Aksi takdirde, fan motorunun üzerinde bir etiket olacaktır. Voltaj, amper, beygir gücü vb.

Ampermetre Kullanma

Bir elektrik devresinden akan akım miktarını ölçmek için bir ampermetre kullanılır. Üfleç motoru tarafından çalışırken akım miktarını ölçmek için ampermetre üzerinde bir kelepçe kullanabilirsiniz.

resim açıklamasını buraya girin

Akımı ölçmek için ölçüm cihazını ayarlayın (resimde gösterilen ölçüm cihazında A) ve motoru besleyen sıcak kabloya kelepçeleyin.
Bu yöntem, canlı kablolar üzerinde veya yakınında çalışmayı gerektirebilir, lütfen dikkatli olun ve / veya okumaları almak için bir uzmana danışın

Kullanımı Hesapla

Yukarıdaki bilgiler ve Ohm yasası ile , motorun belirli bir süre boyunca ne kadar güç kullanacağını belirlemek kolaydır.

Ohm yasası Power (P)= Voltage (V)x diyor Current (I), böylece motorun tek bir anda ne kadar güç kullandığını belirleyebiliriz.

ex.

P = 115V * 5.2A
P = 598 Watts  

Sonra motorun kaç kilowatt saat kullanacağını belirlemeliyiz, bunu 1000'e bölerek yapıyoruz.

P = 598 W / 1000
P = 0.598 kWh

Motor her saat çalıştığında 0.943 kilowatt güç kullanacak.

Total power/day = 0.598kWh * 24h
Total power/day = 14.352kWh
Total power/month = 14.352Kwh * 30
Total power/month = 430.56kWh

Son olarak, bu sayıyı kilovat saat başına ödediğiniz tutarla çarparsanız. Motoru sürekli çalıştırmanın maliyetinin ne kadar olduğunu göreceksiniz.

Cost = 430.56kWh * $0.07
Cost = $30.14 per month

Notlar:
Bu işlemi kullanan sonuçlar yalnızca bir tahmin olacaktır.
Kullanılan değerler gerçek değerler değil, yalnızca örnek değerlerdir.
Hesaplamalar yanlış olabilir, kimse matematik hesabımı kontrol etmedi.


4
Müthiş cevap, ama motorun sürekli 8.2A akım çektiğinden şüpheliyim. Tipik olarak böyle bir elektrik motoru, başlamak için büyük bir ilk çekişe sahiptir, bu noktada dönmesini sağlamak için daha küçük çekiş gereklidir. İlk başladığında 8.2 çizebilir, ancak döndükten sonra muhtemelen önemli ölçüde düşecektir.
maple_shaft

2
@maple_shaft Az önce bazı rakamlar oluşturdum ve sonunda "notlar" bölümümde bile bahsettim. Msgstr " Kullanılan değerler gerçek değerler değil, sadece örnek değerlerdir. "
Tester101

Harika cevap, teşekkürler! Bir göz atacağım ve bazı sayıları kıracağım ... Her şeyin nasıl çalışacağına dair genel bir fikrim vardı ama bu güzel bir şekilde ortaya çıkıyor. Gerçek dünyada kullanımda, fan her zaman çalıştırıldığında, normalde otomatik ayarlara göre insanların bunu yapmakta tereddüt ettiği maliyetler artar mı?
Peter Tirrell

2
-1 Bu, motorun dirençli bir yük olduğunu varsaydığı için tamamen yanlış bir sonuç verecektir. Sabit hızda çalışan motor ağırlıklı olarak reaktif bir yüktür. Doğru sonucu belirlemek için gerçek, görünür ve reaktif güç arasında ayrım yapmanız gerekir . Yanıttaki yöntemi kullanmak, fan gücü tüketimi için yanlış yüksek sonuçlar verecektir, çünkü çalışma hızındaki güç faktörü birlikten çok daha azdır.
alx9r

1
@ Tester101 - Yanıtınızın neredeyse hesaplayamadığı bir tahmin olarak nitelendirilmez. Bir tahminde, onunla ilişkili faydalı küçük bir belirsizlik olacaktır. Cevabınız değil. Bir fanın güç faktörü kolayca% 25 veya daha az olabilir, bu da "tahmininizin" 4 faktörü ile yanlış olduğu anlamına gelir. Belki de% 10 kadar düşüktür, bu da 10x'lik bir hataya neden olur (örn. her ay). Demek istediğim, cevabınızın güç faktörünü ölçmemesi ve güç faktörünün gerçek güç kullanımını belirlemek için şart olması.
alx9r

9

Fanı son zamanlarda fırınımda kullanıyordum, bu yüzden de merak ettim.

Yaklaşık 9 yaşında bir Luxaire G9T100014UPC13C doğal gaz ocağım ve Mevcut iPod CI300E-WIFI termostatım var (iPod'umu kontrol ediyorum).

Fırının genel güç kullanımını ölçüyorum - tam kabine geldiği yerde.

Ampermetremin en hızlı yanıtı yok, ancak başlangıçta 23A kadar yüksek.

Fırın tam olarak başladığında (gaz ateşleme dahil), yaklaşık 5,2 A çekiyor.

fırın açık - 5.2 A çekiliş

Sıcaklığı düşürdüğümde ve sadece fanı çalıştırmak için geri döndüğünde, hafifçe 4.4 A'ya düşer.

fırın kapandıktan sonra çalışan fan - 4.4 A

Şimdi, bunun nasıl çalıştığından emin değilim. Kapatılana kadar bekler ve sonra fanı 'Açık' olarak ayarlarsam ('Otomatik' yerine), 9 A civarında çizer.

yalnızca fan - 9,0 A


Sanırım 'Fan Açık' olarak ayarladığım sırada fanı normalden daha yüksek bir hızda çalıştırıyor olabilir, ancak kesinlikle öyle hissetmiyor. Ölçümden önce 10 dakika boyunca çalışmasına izin verdim ve hala 5.2 A civarındaydı ve bu emin olmak için birkaç kez birkaç kez tekrarladım (bu yüzden ikinci kez fotoğraf çektim). Kenara, sadece fanın gaz ateşlemesine karşı neden bu kadar farklı olduğu hakkında herhangi bir fikri olan var mı?


Yüksek verimli fırın mı? Fan motorunun dijital olarak kontrol edildiğine inanıyorum, böylece havaya daha az ısı çekmeniz gerektiğinde fan daha yavaş çalışabilir, ancak yanlış olabilir. Eşanjörden çok fazla ısı çekildiğinde, egzoz gazlarının sıcaklığını düşürür ve bacada aşındırıcı karbonik aside yoğunlaşmasına neden olur. Bu daha sonra fırına geri damlayarak korozyona neden olabilir.
maple_shaft

2
Fırın ateşlendiğinde, çekiş indükleyicisi de çalışıyor olacaktır. Bu, fırın ateşlendiğinde ekstra akım çekişini açıklayacaktır.
Tester101

3
Ölçümleri 'Soğuk' modunda (varsa) alırsanız, muhtemelen 'Fan AÇIK' moduna benzer bir akım çekimi görürsünüz. Sıcak hava daha hafif ve taşınması daha kolay olduğundan, fan motorları genellikle 'Isı' modundayken daha düşük hızlarda çalışır.
Tester101

@ Tester101 Her zaman ısı modu için düşük hızlı fanın kimsenin kışın daha düzelen bir ev istemediğini varsaydım, soğutma modunda ekstra hava hızı serin hissetmenize yardımcı oluyor
mac

1
@gregmac Anlayabildiğim kadarıyla yukarıdaki testlerinizde her durumda görünür güçle orantılı olan, ancak gerçek güçle değil akımı ölçüyorsunuz. Gerçek, görünür ve reaktif güç birbiriyle ilişkilidir ancak aynı değildir . Yardımcı programınızın watt-saat sayacı gerçek gücü ölçer. Fan sabit hızda çalışırken, büyük olasılıkla düşük güç faktörüne sahip reaktif bir yüktür . Yani, fazla güç kullanmasa bile yüksek akımı okuyacaksınız.
alx9r

6

Etiket Gücü Gerçek Güç Tüketimini Göstermeyecek

Beygir gücü, watt, akım ve / veya voltaj, fanınızın gerçekte ne kadar güç harcadığını size söylemez. Çünkü tüketilen güç miktarı fanın ve kanal sisteminizin motora yüklediği yüke bağlıdır. Başka bir deyişle, tüketilen gerçek güç büyük ölçüde sizin kurulumunuza bağlıdır.

Güç Tüketimi Bir Afinite Yasasına Uyuyor

Fan RPM ve güç tüketimi arasındaki ilişki bir afinite yasasını izler . Özellikle güç, RPM küpü ile orantılıdır. Böylece fan hızınızı yarıya indirmek güç tüketiminizi 8 kat azaltır.

Bu ilişki, fan hızını olabildiğince azaltmanın güç tüketimini azaltmak için kritik olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Ancak, afinite yasası tek başına güç tüketimini mutlak miktarlarda belirlemenize yardımcı olmaz.

Fırın Fan Hızınızı Azaltma

Birçok ev tipi fırın fan motoru, çeşitli ayrık hızlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu genellikle motora yerleştirilmiş olan çeşitli sargı konfigürasyonlarından birine güç uygulanarak gerçekleştirilir. Bu durumda, fırın kurulum kılavuzu genellikle fanınız için bir bağlantı teli renkleri ve karşılık gelen hızlar tablosu sağlar.

Fırın fan hızı, özel kurulum için uygun bir değere ayarlanmalıdır. Bununla birlikte, tecrübelerime göre, hızlı montajcılar tipik olarak fanı optimumdan çok daha yükseğe ayarladılar.

Sıkıştırılmış Hava Akışı ile Fan Güç Tüketimi Artar

Havayı kısa boy büyüklükteki bir kanaldan iten bir fan, aynı hızı küçük, aşırı uzun veya sönümlü kanallardan iten aynı fandan çok daha az güç kullanır. Dönüş havası yolu da dahil olmak üzere tüm hava devresindeki filtreler, ızgaralar ve kapalı amortisörler gibi daralmaları azaltmak, belirli bir hava akışı miktarı için fan güç tüketimini azaltacaktır.

Gerçek Güç Tüketiminin Ölçülmesi Özel Bir Kelepçe Ölçer Türü gerektirir

Fırın fanları tipik olarak güçlerini fırın içindeki bir kontrolörden veya röleden alır. Fan güç tüketimini belirlemek için bu noktada elektriksel ölçümler yapılabilir. Bir fırın fanı tarafından tüketilen gerçek gücü ölçmek için aşağıdakileri yapabilmeniz gerekir:

  • ortak bir zaman tabanında,
    • motora uygulanan voltajın dalga formunu ölçmek ve
    • motordaki akım dalga formunu ölçmek
  • yukarıdaki iki dalga formunun çarpımını hesaplayabilecek
  • ürün dalga formunun birkaç döngü boyunca zaman ortalamasını bulma

Yukarıda gerçek bir güç ölçer ne yapar. Sonuç, elektrik güç ölçerinizin, faturanızı hesaplamak için kullandıkları watt-saat (Wh) değerini belirlemek için zaman içinde entegre ettiği watt (W) cinsinden olacaktır.

Yukarıdakilerin yapılması oldukça karmaşıktır. Tam olarak bu amaç için tasarlanmış oldukça yaygın, uzmanlaşmış test cihazları vardır. Aşağıdakiler iki örnektir:

Gerçek fan güç tüketimini ölçmenin akla gelebilecek başka yolları da vardır, ancak bunlar daha karmaşık, hata eğilimli veya tehlikelidir.

Multimetreli bir motorun AC güç tüketimini ölçmek mümkün değildir. Sadece ampermetre ile de mümkün değildir. Bunun nedeni, AC güç tüketiminin, bu araçlar kullanılarak belirlenemeyen güç faktörü adı verilen bir fenomeni içermesidir . Güç tüketimini ölçmek için test ekipmanlarının tek parça olmalı gerilim ve akım aşırı zaman her iki veri güç tüketimini belirlemek için bu ve süreç (güç döngüsü başına örneklerin binlerce düşünün) ölçün.


2

Güç ölçeri anlık gerçek güç tüketimi gösteriyor ve fırın fanımı çalıştırdığımda yaklaşık 500 watt tüketiyor.

24x7 boyutunda bırakırsanız, aylık elektrik faturanızda bu farkedilir.

Havayı hareket ettirmek için kullanılan motorların güç tüketimini ölçmek ve geliştirmek için çalışmalar yapılıyor, ancak bu sadece yeni bir sistem satın aldığınızda yardımcı oluyor.


500 watt makul görünüyor. Bu test için ne tür bir güç ölçer kullanıyorsunuz?
alx9r

Elektrik tesisinin güç ölçerini kullanıyorum. Bunlardan biri: silverspringnet.com/products/emeters-ge-I-210+.html
Philip Ngai

0

Tüm hesaplamalar, 500 + W fırın motorlarının günde 24 saat çalışmak için ucuz olmadığını göstermektedir. Aşağıdaki ürünün veya bunun gibi bir şeyin, daha yüksek ve daha düşük sıcaklıklarda dengelenmesi ve çalıştırılması çok daha ucuz olduğunu düşünüyorum. Fanı bir merdiven kuyucuğuna boğazı yukarı gelecek şekilde yerleştirin

https://www.amazon.com/dp/B01M0X1SOY


-1

Peki- Bunlar sadece Est Ortalamalar - Gov't için iyi Enuf!

-1.000 Sq ft çiftlik evi, Eşi ve ben Wi bir gölde Emeklilik yazlık Ev olarak remodled ki. , kış wknds, hala bizim son 2 yıl çalışırken ... Chicago şehir bölgesinde hafta boyunca. -Ama 3.5 "Köpük Yalıtımlı Duvarlar, (R 24), Çift Yalıtımlı Pencereler ve Kapılar! Ve 8" -R 56 Köpük Yalıtımlı Tavan! + Elektronik Hava Temizleyici ve Son yıl, biz şimdi LED ışıkları kullanmak için tüm Ar-Ge r. Fazla vergiler! ve Yeni Isıtma sistemimiz için, Evimizi, Duvarlarımızı, Pencerelerimizi ve Kapılarımızı Yalıtmak ... tüm% 100 Vergi İndirimi (% -25 tasarruf) - * Ayrıca Küçük 250 whr Güneş paneli taktım! ve 200 $ Devlet İadesi ve balda% 150 vergi indirimi ile * Talep Üzerine NG HWH (Sıcak su Isıtıcı).

1-Elektrik Enerjimiz KWhr başına 0.146 sent ave maliyeti! 0.07 sent kwhr değil

2-Yaz aylarında 0.17 sent kwhr maliyeti! 5 yıl ve 0.13 kwhr, diğer 7 yıl ve bu yıl için KWHr başına 0.146 sent ave.

3- Isıtma mevsimimiz boyunca, Ortalama olarak - Fırınınızdaki Blower motorumuz her 20 dakikada bir sadece 4 dakika çalışır. x3 saatte = 12 saatte bir saat .. @ 24 saat = 24 saatte 288 dakika 60 dakika = 24 saatte 4 saat dışarı çıkın. Isıtma mevsiminde 6 mos 3 sadece saatte 2x ave çalışır ve en soğuk aylarda veya 3 mos yr, saatte tam 3x çalışır.

4- Ama Sadelik ve MAX kullanımı için, 24 saatte 3x / saat / 5 saat kullanarak! 5. Bizim 1.000 Metrekare Ev için Furnance Blower motor için saatte 300 watt kullanma x günde 5 saat = 1.500 watt saat kullanım = 1.5 KWhr günde x 0.146 sent kwhr? = günde yaklaşık 0.75 sent x 30 gün kullanım mo = 22.5 kwhrs x 0.146 = ayda 3.30 $

Blower Fanınızı 7/24 çalıştırırsanız? En az% 75 Daha düşük hızda (CFM) çalışan bir tane çalıştırıyor olmalısınız

Bizim gibi 300 watt Hr Blower kullanırsa? x% 25 kullanım hızı = 75 whr Ya da havayı devridaim ettirmek için gereken% 100 CFM'nin sadece% 25'ine ihtiyaç duyulur. Daha fazla CFM itmek için yeni ve daha büyük bir Blower Motoruna ihtiyacınız var! böylece% 25 Hız ile% 100 Hız arasında çalışabilir. 500 = 125% 25 kullanım hızı .. x 24 saat? yaklaşık 3kwhr bir 24 saat kullanım x bizim CPKWhr 0.146 = 0.44 sent bir gün maliyet veya yaklaşık 13.00 ABD $ bir Ay maliyeti.

HYBRID 1 KW Elektrikli ve Pelet ahşap Isıtma Fırını kullanarak (Peletleri İlçemizden ücretsiz olarak alıyoruz. 6 x 60 lbs torba = bir sezonda 360 lbs, bir Besleyicide 1-60 lb torba, günde 2 lb ave kullanarak ) bir saatte 25 watt kullanan (Mühürlü) Hava Kanallarını besleyen 24 saat üfleyici fan sistemi ile = 24 saat başına 600 watt! Isıtmalı havayı evden ve Ekli Tekli Araba Garajından dolaştırmak için! ave 68 derece Temps, 24 saat gün!

* Ar-Ge'ye sahip olan bir İşletmelerden Kullanılan Küçük Güneş paneli sistemini aldım ve daha büyük olanları aldım ve bana hiçbir maliyeti yoktu! Güney tarafında garaj çatı yüklemek için 2 adam kiralamak bana 200 $ mal oldu. Bunu yapmak için yaklaşık 1.5 saat sürdü artı karısı onları 2 Sandwhiches ve 2 bira yaptı! ve bahar boyunca bir parça ev yapımı elmalı turta / Ala-mode ..

Etrafında arama yapar ve -50% veya daha fazla tasarruf ederseniz Kullanılmış Güneş Panelleri satın alabilirsiniz! Birçok İşletme, bunları test etmek ve vergileri düşmek ve bunları vermek için daha küçük olanları satın alır! ve son ama en az değil! 2003 yılında emekliye ayrıldığımızda ve onların Temettüleri, Fatura faturalarımıza ve daha sonra bazılarına daha fazla para harcadığımızda Sotck'i 2 yardımcı şirketten (WEC ve LNT) satın aldık! ve konut Illinois (Chicagoland alanı) kadar sadece% 40 maliyeti

Eversince Wi. Bir Cumhuriyet Devleti olduklarında, Orta ve Üst Gelir Sakinlerini Wi. ! Bizi bir sürü almak Illinoians emekli için buraya taşımak için! ve çalışıyor! Evlerin% 55'inden fazlasının sahibi Eski Illinoisliler Bizim gibi! Yaz Evleri alanının% 85'inden fazlası!

Umarım bunlardan bazıları yardımcı olur, başkası!


-4

Tek fazlı bir motorun güç faktörü vardır. Tek fazlı bir motorun gücü için formül, voltaj zaman akım süreleri güç Güç faktörünün kosinüsüdür. Bir motor için güç faktörü üretici tarafından belirlenir, ancak tek fazlı bir fan motoru için tipik bir güç faktörünün ne olduğunu bilmiyorum. Bunu bulabilir ve voltaj ve akımı ölçebilirseniz güç tüketimini kolayca anlayabilirsiniz. Sadece güç zamanlarını cos PF ile çarpın ve bu da watt verir. Sonra kilovat saat dönüştürmek. Yani ... on saat boyunca 100 watt'lık bir ampul, bir kilovat elektrik gücü kullanıyor. Ardından, kW saatini şebeke oranınızla çarpın.


OP'nin aradığı bu değil ve karışıma başka bir bilinmeyen (PF) ekliyor.
Doresoom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.