“Düğme ve boru tesisatı” nedir?


Yanıtlar:


20

Düğme ve boru kablolarında , her biri pamuklu bez veya yumuşak kauçuk ile izole edilmiş iki ayrı bakır iletken kullanılır. İletkenler duvarlarınızın ve zeminlerinizin boşluklarına sıkıca asılır ve aşırı ısınmayı önlemek için hava ile ayrılmaya bağlıdır. Kirişlerden geçerken, teller porselen tüplerden geçer . Duvar ve zemin boşluklarında, porselen düğmeler ile aralıklı olarak bağlanırlar .

Düğme ve boru tesisatı 1880'lerden 1930'lara kadar Kuzey Amerika'da yaygın olarak kullanıldı.
3

Düğme ve tüp uzun zaman önce standarttı. Şimdi birçok sigorta şirketi tarafından verboten olarak kabul edilir ve genellikle bir ev sözleşme altına girdiğinde değiştirilir (satıcı onu değiştirir veya ev fiyatını önemli miktarda düşürür ve alıcı yerine geçer).


4
Teksas'ta topuzu ve tüpü olan bir evin eski sahibi olarak, yer alırken veya satarken ev denetiminde hiçbir sorun yaşamadım ve sigorta ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım. Topuz ve boru diğer eski kablo sistemlerinden daha doğal değildir. Alüminyum kablolar için güvenlik çok daha önemlidir. Herhangi bir eski kablolamadaki en büyük sorun aşırı yüklenmedir - eski evler modern kullanım için uygun sayıda ve yük kapasitesine sahip değildir.
richardtallent

Bazı güvenlik endişeleri, kablo kapağı bozulduğunda ve düştüğünde ortaya çıkar ve örneğin bir tavana yalıtım eklersiniz - çıplak kablolarla temas eder ve kısa / yangın tehlikelerine neden olur.
Mark Schultheiss

1
Bir düğme & tüp ev sigorta almakta hiç problem yaşamadım. K&T tecrübesi olan bir firma bulduğumda, muayene sertifikası ve sigorta alma süreci sorunsuzdu. Ayrıca bkz . Diy.stackexchange.com/a/20279/5960 . K & T lehimlenmiş ve (tadilat tarafından ölüme kesmek değilse) gerçekten sağlam.
Bryce
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.