Farelerin evime nereye girdiğini nasıl bulabilirim?


14

Bu yüzden yeni tadilat yaptığım ve şimdi içinde yaşadığım evin küçük bir fare sorunu var. Birkaç fareyi yakaladık ve daha fazla olabileceğinden şüpheleniyoruz. Fareleri yakalamak çok az işe yarıyor, eğer daha fazla fare içeri giriyorsa. Bütün evin etrafında yürüdüm ve çapı> 1/4 "olan hiçbir boşluk bulamadım. Birkaç küçük boşluk vardı (1/8'den büyük değil) ") Genişleyen köpükle doldurduğum kablolama / tesisat için giriş noktalarının çevresinde. Şimdi sorum şu: farelerin eve girdiği yeri nasıl bulabilirim? Herhangi bir ipucu?


Not: Genişleyen köpük, uzun vadede farenin sızmasını engellemez. Fareler köpükten çiğneme yapabilir ve hemen geri gelebilir. Daha iyi bir düzeltme için, çevrimiçi bir tedarikçiden bakır bir kafes alın ve deliği bununla doldurun. Daha sonra üstünü örtmek için üzerine bir miktar köpük püskürtebilirsiniz.
James Van Huis

@ James- Bahşiş için teşekkürler! Delik, eski bir gaz borusunun kül blok temelli duvardan garaja geçtiği yerdi. Boru kaldırıldı, ancak delik kaldı. Birkaç gün önce, deliği bir miktar beton yama ile doldurdum. Onları uzak tutacağını düşündüm! ;)
MarkD 4:10

Yanıtlar:


12

Zemine un veya talk pudrası serpin. Fareler toz içinde izler bırakacak ve sonunda giriş noktalarını veya yuvalarını ortaya çıkaracak. Tüm katı örtmek zorunda değilsiniz, sadece odaların duvarlarının / sınırlarının yakınında ve aradığınız kanıtı elde edene kadar "gerektiği gibi". Tipik aralıklarının yuvalarından 12-20 fit olduğunu unutmayın.

Fare dışkılarını arayın.

İdrar lekelerini bulmak için ultraviyole ışık kullanın.

Işık kullanın. Odayı karanlık yapabilirseniz, dışarıdan çatlaklardan parlayan güneş ışığını arayın. Veya karanlıkta bekleyin ve olası çatlaklardan ışığı içeriye veya dışarıya doğru parlatın ve diğer taraftaki bir asistanın, içeri giren herhangi bir ışığa karşı sizi uyarmasını sağlayın.

Taslaklara dikkat et. Minnesota gibi soğuk bir iklimde iseniz, -20 derece Fahrenheit olana kadar bekleyin, böylece soğuk havanın fare deliğinden patladığını hissedebilirsiniz. (Son zamanlarda böyle bir giriş noktası buldum. Soğuk hava, bir örümceğin havada sallanan örümcek ağını görebileceği bir bodrum çatısına akıyordu. Dışarıya bir ilavenin yerleştirildiği bir çatlak vardı. yukarıda açıklandığı gibi bir ışığı parlatarak onaylanır.)


6

Farelerin neredeyse her yere girebileceğini öğrendim. Evinizin nasıl kurulduğunu bilmiyorum ama çatımın yakınında bir ağaç var. Fareler ağaca kalktı, yukarı çıkıp tavandaki havalandırma deliğine girdi. Yerinde olsam iyi bir yok ediciye biraz para atardım (saygın bir tane bulmak için Better Business Bureau'yu kontrol et) ve evi bir kez daha iyi yaptırmalarını sağlarım. Kendi başına kontrol gelince, fare dışkı veya idrar spreyleri izi arardım. Fareler gerçekten herhangi bir mesane kontrolüne sahip değiller ve sadece bulundukları her yere gitmelerine izin veriyorlar ve her yerde dışkı bırakıyorlar, böylece sık kullandıkları deliklerin yakınında bir miktar bulabilirsiniz.

YASAL UYARI : Ben sadece parayı profesyonellere bırakıyorum çünkü , özellikle evimdeyken farelere ve böceklere karşı gerçekten güçlü bir isteksizlik duyuyorum. Birini gördüğümde etrafı karıştırmıyorum, telefona gidiyorum ve bir profesyonel çağırdım, böylece tepkim (buradaki tepkimde olduğu gibi) bu isteksizlikten etkilendi. Bir eve girebilecek çeşitli haşarat konusunda bir uzmandan çok uzaktayım, ancak fareler küçük alanlarda sıkma konusunda oldukça zeki olduklarından bu benim tavsiyem olur.


3

Yedikleri besin kaynağını çıkardığınızdan emin olun. Onlara evinize girmeleri için bir sebep vermeyi bırakın.


1
Yiyecek kaynaklarını çıkarsanız bile, fareler kışın sıcak kalacak bir yer aramaya devam edecektir.
alexw

0

Eğer bir tuğladan bir eviniz varsa, küçük delikli kağıt havluları ağlama deliklerine koyabilirsiniz ve dışarı itildiğini farkederseniz giriş noktasını bulursunuz. Her iki durumda da bunlar bildiğim en yaygın giriş noktası.


İşte ağlama deliği bariyeri paslanmaz çelik tedarikçisine bir link: ridofmice.net
BMNS
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.