Vinil plakalar için düzensiz beton bodrum katını nasıl hazırlayabilirim?


9

Geçen yaz talihsiz bir sel sonra yeni döşeme ihtiyacı yaklaşık 600 metrekare bodrum var. Beton üzerinde halı vardı ve şimdi vinil plakalar koymak için arıyoruz. Yanda yaklaşık 150 feet kare (L şeklinde bodrum) çok düzensizdir.

İlk kez ev sahibiyim, bu tür işler konusunda deneyimsizim ve sadece buna yaklaşmanın en iyi yolunu bulmaya çalışıyorum.

Sadece yüksek alanı dengelemeye çalışıyor muyuz? Eziyet mi, yoksa kendiliğinden yayılan beton mu? Veya tüm bodrum katında bir alt zemin döşemek mi?

Zemin çoğunluğu bile, muhtemelen bir bölüm önceki bir sahibi tarafından "tamir" vakıf bir çatlak oldu. Max varyasyonu yaklaşık olarak 1/4 "boyutundadır. Bu yamanın kenarındaki bazı noktalarda.

Ve evet, su sorunu o zamandan beri çözüldü. Ve eğer bir fark yaratırsa, yükseltilmiş yamanın bulunduğu alan su sorunları yaşadığımız alan değildir.

Herhangi bir tavsiye büyük beğeni topluyor!


2
Zemin ne kadar düzensizdir? En yüksek ve en düşük noktalar arasındaki maksimum fark nedir?
The Evil Greebo

5
su problemi çözüldü mü?
shirlock evleri

Alanın ne kadarı bir çeşitlemedir? Birkaç nokta varsa, onları öğütmek daha kolay olabilir.
QuaffAPint

Gerçekten, lekelerin neden düzensiz olduğuna bağlıdır. Fotoğrafların var mı
DMoore

Neden sadece hızlı bir çimento kullanmıyorsunuz ve düşük aşamalıları doldurmuyorsunuz, böylece mükemmel değil, ucuz bir şekilde düzleştirildi?

Yanıtlar:


4

Döşeme türü halı ne kadar "mükemmel" olması gerektiğini belirler, halı en az iş. Vinil esnektir, bu yüzden gerçek bir değişiklik olmaz.

Aşağıda düzensiz beton zeminlerin sabitlenmesi için temel adımlar bulunmaktadır.

Düz bir kenar kullanın ve yüksek ve alçak noktaları işaretleyin. (Bu görüntüde gerçekten abartılı durum) Düz Kenar

Veya gadget'ları seviyorsanız, Bosch düzensiz parçaları kolayca işaretlemenizi sağlayan yeni bir lazer çıkışına sahiptir . Bosch GSL2 Lazer

Yüksek noktalar için bir taşlama makinesi (toz maskesi ve güvenlik gözlükleri ile) kullanırsınız. Büyük bir zemin taşlama makinesi kiralayabilir veya ellerinize ve dizlerinize binebilirsiniz. Taşlama Zemini

ve düşük noktalarda SLC (kendiliğinden yayılan bileşik). SLC için sadece üreticinin talimatlarını izleyin. Zemin gerçekten kötü ise, her şeyi üzerine dökmek isteyebilirsiniz. SLC 01

SLC 02


3

Bir bodrum için, maliyet değerinde olmayabilir. Zemininiz sadece yuvarlanıyorsa, vinil karoları doğrudan monte edebilmelisiniz. Kurtulmanız gereken şey, beton sıçraması topakları ve keskin bir kenarı olan sırtlar gibi yükseklikte keskin değişiklikler.

Zemininiz mükemmel olmayacak, ancak onu öğütmeye çalışmak çok fazla iş ve kendiliğinden yayılan bileşikler pahalı.


Düşük alanlar için yama ve yağsız ceketin stratejik kullanımı hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Brian G

1

Beton veya kendiliğinden yayılan zemin bileşikleriyle ilgili deneyiminiz yoksa, bir alt zemin veya bir yüklenici işe almanızı öneririm. Bir alt katın kurulması hataları biraz daha affediyor (başka bir deyişle düzeltilmesi daha kolay) ...

Bununla birlikte, yüksek noktaları kaldırmak için zemini kısmen seviyelendirebiliyorsanız, bunu kolaylaştıran herhangi bir sayıda yer karosu kullanabilirsiniz. Kullandığım ahşap üst yüzeyli ve birbirine bağlı siyah plastik bir tabana sahipti.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.