Bir GFCI devresine standart bir yuva ekleyebilir miyim


14

Yani, banyoda bir kap eklemek istiyorum (gün sonunda kırılma sırasında telefonumda piller bitiyor). Krater duvarının diğer tarafında banyo lavabolarına bakan bir GFCI çıkışı var, bu yüzden mümkünse bu kabloyu kapatmak basit bir sorun olacaktır.

Kullanımı iyi olacak bu şarj prizlerini yapıyorlar:

... ama GFCI değiller. GFCI korumasının hala etkin (ve yasal) olması için bunlardan birini mevcut bir GFCI devresine bağlamanın bir yolu var mı? Austin, Teksas'ta yaşıyorum.

Bunun mümkün olabileceğini düşündüğüm tek neden, mevcut GFCI çıkışlarımızın, devre üzerindeki tüm çıkışlar için gücü açıp kapatan düğmelere sahip tek bir çıkışı olan bir devrede birkaç "normal" görünümlü çıkışa sahip olması gibi görünüyor. devre.


1
Bu prizler iyi bir fikir gibi geliyor, ancak çok derin olma eğilimindedirler - çıkış kutularınız küçükse, oraya her şeyi sokmak zor olabilir.
Aaron

Bu yepyeni bir çıkış olacak, bu yüzden yeterince büyük bir çıkış kutusu seçtiğinizden emin olacağım. Söylediğin için teşekkürler!
SDGator

Yanıtlar:


22

Asla iki GFCI devresini birlikte zincirlememelisiniz. Bir GFCI devresi taktığınızda, yalnızca standart çıkışları bunlardan ayırmalısınız. Aynı devre üzerindeki birden fazla GFCI birbirinin açılmasına neden olabilir.

Yani evet, yapmak istediğiniz şey aslında yapmanız gereken şey.

Ancak yapmanız gereken, yeni çıkışı GFCI çıkışındaki LOAD terminallerine bağladığınızdan emin olmaktır. Bu, yeni çıkışı GFCI korumasına koyacaktır.

Ayrıca yeni çıkışları GFCI korumalı olarak etiketlemelisiniz.

resim açıklamasını buraya girin

Yukarıda, dubleks (standart) çıkışın ana hattan değil GFCI'den nasıl beslendiğine bakın.

Ve belirsiz olması durumunda - resimdeki 3 gfci zincirlenmez - paralel bağlanırlar. Sadece standart priz "zincirlenir" - veya seri olarak bağlanır.


1
Belki de 14/2 telin (şemada gösterilen) yalnızca kesicinizin 15A olması durumunda kullanılması gerektiği belirtilmelidir. Kesiciniz bu devre için 20A ise, 12/2 kablo kullanın.
Aralık'ta Pigrew

Doğru tespit. Pic başka bir yerden kaldırıldı ve 14/2 dahil onun dikkat çekmeye değer. Söylemenin başka bir yolu, mevcut GFCI'ye giden mevcut kılıf beyazsa 14/2, sarı ise 12/2'dir. Elektrikçiler için renk uyumu! : D
The Evil Greebo

GFCI'ları birbirinden ayıran herhangi bir güvenlik sorunu veya sadece rahatsızlık verici yolculuk riski var mı?
Grant

AFAIK sadece rahatsız edici geziler.
The Evil Greebo

4
@TheEvilGreebo Kılıfın renginden her zaman çıkamazsınız. Şahsen beyaz kılıflı 12/2 kablo ve bazıları siyah kılıflı kablo gördüm.
Brad Gilbert
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.