Eski bir tek kutuplu tek atış anahtarını değiştirirken bir topraklama gerekli mi?


10

Bir banyoda tek bir ışık kaynağını kontrol eden bir anahtarı değiştirmem gerekiyor.

Anahtarın kendisine bağlı iki kablo vardır. İki vida (her tel için bir tane) ve yeşil bir toprak vidası olan bir yedek anahtar aldım.

Sadece iki kabloyu yeni anahtara bağlamak ve yeşil topraklama vidasını sökmek uygun mudur?

Bu bir yeni model değil. Sadece arızalı bir anahtarı değiştirmeye çalışıyorum.

EDIT: garip bir şekilde, orijinal anahtarında bir topraklama vidası görmedim. Buna bir süre müsaade edildi mi?

EDIT 2: İstendiği gibi resim. Sol anahtar bir ışık kaynağı içindir ve kırık anahtardır. Sağ anahtar bir fan içindir. İki anahtar aynı devrededir. Çıkış ayrı bir devrede.

Kutunun metal olup olmadığını söyleyemem. Plastik görünüyor ama sanırım metal boyalı olabilir.

Kırık anahtar

DÜZENLEME 3: Anahtarlar ve priz çıkarılmış durumdayken.

Anahtar ve Çıkış Bağlantıları


Işık anahtarına gelen tel metalle kaplanmış mı?
The Evil Greebo

@TheEvilGreebo, Roma'nın içindeki tellere benziyor. Plastik yalıtımlı 14 ölçü
jglouie

1
Diğer yorumlardan, net bir şekilde cevap vermek için çok fazla ayrıntı bıraktınız. Lütfen bir resim gönderin.
The Evil Greebo

Dubleks çıkışını (sağda) dışarı çekin ve topraklama kablosu olup olmadığını kontrol edin.
The Evil Greebo

1
Şüphe ve bir zemin mevcut olduğunda ... ZEMİN !!!! Özellikle banyoda üzgün olmaktan daha iyi.

Yanıtlar:


10

Yeni bir anahtar takmadan, anahtarı değiştirdiğiniz için, topraklamadan uzaklaşabilirsiniz. Yine de iletken olmayan, yanmaz bir ön panel takmalısınız.

NEC 2008
404.9 (B) İstisna. Geçmeli anahtar muhafazası içinde ekipman topraklama iletkenine bağlanmak için hiçbir araç bulunmadığında veya kablolama yöntemi bir ekipman topraklama iletkeni içermiyorsa veya sağlamazsa, ekipman topraklama iletkenine bağlantısı olmayan bir geçmeli anahtara yalnızca değiştirme amacıyla izin verilmelidir. Bu istisna hükümleri uyarınca kablolanmış ve toprağa, kaliteye, iletken zeminlere veya diğer iletken yüzeylere erişilebilecek bir geçmeli anahtar, iletken olmayan, yanmaz malzemeden bir ön panel ile sağlanacak veya bir topraklama hatası devre kesici ile korunacaktır.

Yeni bir anahtar takıyorsanız, prize bir ekipman topraklama iletkeni sağlamanız gerekir. Ve anahtarın Ulusal Elektrik Yasası'na (NEC) uygun şekilde topraklanması gerekir.

Her prizde bir ekipman topraklama iletkenine ihtiyaç duyulmadığı bir zaman vardı, bu nedenle bu duruma rastlamak oldukça yaygındır (özellikle eski evlerde çalışırken). Sadece bir anahtarı değiştirmek için tam bir yeniden kablo gerektirmemek için genellikle kodlarda yazılı böyle istisnalar görürsünüz.

Yeni bilgi, daha iyi cevap

Eğer varsa değiştirilmesi bir anahtarı bir zemin üstünde istisna uyarınca, gerekli değildir. Ancak, bir anahtar takıyorsanız; veya başka bir şekilde topraklanmış metal bir kutuya yerleştirin. Anahtar, cihaz manşonu ve montaj vidaları aracılığıyla topraklanacaktır. Dolayısıyla metal kutu topraklanmışsa, anahtar da topraklanır.

Kutu metalik değilse ve aynı muhafaza içinde başka topraklanmış cihazlar varsa. Yeni anahtarı, anahtarların topraklama vidası ile diğer cihazların topraklama vidası arasındaki bağlantı telini kullanarak topraklayabilirsiniz. Tek bir vidalı terminal altında iki iletkeni sonlandıramayacağınızı unutmayın. Bunu yaparsanız, cihazlar arasında bağlantı kurmak için pigtailler kullanmanız gerekir.


Aynı kutuda (umarım ??) topraklama kablosu olması gereken bir çıkış vardır. Yine de ayrı bir devrede. Bu durumda istisna uygulanmayacak gibi görünüyor, çünkü muhafazada bir topraklama kablosu yarası var. Bu doğru mu?
jglouie

@LemonBeagle Topraklanmış bir priz (3 çatal) veya topraklanmamış (2 çatal) mı? Priz anahtarla aynı zamanda takıldıysa, topraklaması olmayabilir.
Tester101

Topraklanmışsa, ışık anahtarında bağlantı kurmak için diğer devreden toprağı kullanmak kodlanacak mıdır?
The Evil Greebo

Ayrı bir devre olmasına rağmen 3 uçlu bir prizdir (farklı bir kesiciyi kapatmak zorunda kaldı).
jglouie

@LemonBeagle Bağlı bir topraklama iletkeni var mı? Metal bir kutu mu?
Tester101

3

fotoğrafta, çıkış açık bir şekilde bir toprağa sahiptir ve eklenmesi gerekir ve daha sonra toprak, her bir anahtara ve orijinal çıkışa doğru çalışır.


2

Tamam, şimdi tüm soruları cevapladık.

Korunmasız 14ga bakır telden biraz yedek alın.

Yeni anahtardaki topraklama vidasını topraklı prizdeki topraklama terminaline bağlayın.

Topraklandın.


2
Banyoda olduğu için, her şey
yolundayken

İyi tavsiye - sadece zaten mevcut bir GFCI için zincirleme değilse.
The Evil Greebo

"yeni anahtardan topraklı prizdeki toprak terminaline" - İKİ kabloyu bir topraklama vidasına bağlamak için kodla gerçekten uyumlu mu? "Sadece bir zemin" olduğunu biliyorum ama vida başına 1 tel olduğunu düşündüm ("bıçak ve kelepçe" yan vidaların arkasından tel sürece). Sanırım toprak vidası başına 1 topraklama yapmak ve bunları kutuya birleştirmek daha güvenli olurdu. Ama sorum şu: NEC kodu bu konuda ne diyor?
Scott Prive
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.