Akülü matkap için anahtarlı mandren almalı mıyım?


10

Milwaukee M18 yakıt tatbikatı / sürücü kombo almayı düşünüyorum. Matkap 750in-lbf torkla deliriyor. Bununla birlikte bir el sıkma mandreni ile birlikte gelir. Diğer Milwaukee kablolu tornavidamın bir sıkma mandreni var ve ne kadar sıkı alabileceğimi seviyorum.

Mevcut matkap (çok eski 9.6v Ni-Cad matkap), 3/8 inç elle sıkma mandrenine sahiptir. Bu mandren ile çelikten deldiğimde gevşiyor. M18'deki gibi daha modern el sıkma aynalarının daha iyi olup olmadığından emin değilim.

Eğer bu yeni tatbikatı alırsam, yeni bir mandren almak buna değer mi, yoksa beraberinde olanı yeterli olur mu?

Yanıtlar:


12

Kablosuz (Makita) üzerinde elle sıkma mandrenim var ve hiç sorun yaşamadım. Ancak bitlerimin çoğu spin-dayanıklıdır (yani pahları vardır). Paslanmaz çelikten 7/8 "delikler açmak için bir adım bitiyle kullandım.

Bu matkapta kullanıcı tarafından değiştirilebilir bir mandren varsa, her zaman stoktan başlayabilir ve gerekirse yükseltebilirsiniz ...


9

Belirttiğiniz matkapta, bir kolla çalışan tek halkalı bir mandren vardır. Yüzeyi, yeterince güvenilir bir kavrama yapabilmeniz ve aynaya tüm makul durumlarda sıkmak / gevşetmek için yeterli tork uygulayabilmeniz için yeterince büyüktür.

Aynı ayna tasarımına sahip başka bir markanın benzer bir matkabını kullandım - ayna operasyonu ve güvenilirliği sadece mükemmel. Bunun yerine anahtarlı bir mandrene ihtiyacınız yoktur - anahtarlı mandren anahtarı kaybetme riskiyle ve sıkma sırasında kayması durumunda eli yaralanma riskiyle birlikte gelir.


2

İşte benim iki sentim. Çok şey, belirli modele ve nasıl kullanıldığına bağlıdır. Benim tercihim 3/8 "akülü matkaplar için anahtarsız ve 1/2" için anahtarlıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.