Şöminemin termostatımı devre dışı bırakmasını nasıl durdurabilirim?


8

Benim termostat oturma odasında ve açık ateş var, bu yüzden oda güzel sıcak ve rahat en kısa sürede, merkezi ısıtma söner ve evin geri kalanı soğuk. WiFi termostatlarını duydum. Cevap bu olabilir ve orijinal termostatı çıkarmak anlamına mı gelir? Evi kiralıyorum.

Yanıtlar:


11

Birkaç seçeneğiniz var:

  • Yangınları yakmayı bırak. Termostatı atmadan bile, evi daha sıcak hale getirir, daha sıcak değil, çünkü tüm ısı bacadan emilir. Bunun istisnası yüksek verimli bir odun sobasıdır.

  • Telafi etmek için termostatı açın. Yangın sona erdiğinde sürekli olarak ayarlayacaksınız.

  • Termostatınızı bir kablosuz sensörle değiştirin. Bu, fırında veya mevcut termostatınızın bulunduğu yerde kablolanır ve dışarı çıktığınızda kolayca geri alınabilir. Çaba seviyesi, termostatınızı değiştirmekten farklı değildir (duvara takmak ve yanlışlıkla duvara kaybetmek için birkaç kablo).

  • Termostatı hareket ettirin. Kiralamanızdan bu yana, bu zor olabilir, ancak ev sahibi bunu gregmac ve bcworkz'un aşağıda belirtildiği gibi yapmaya istekli olabilir. Yaptığınız tek şey termostatı duvarın diğer tarafına taşımaksa, bu kolay bir değişikliktir.


5
(Ev sahibinizden termostatı kalıcı olarak hareket ettirmesini isteyin). Eğer bu sizin için bir sorunsa, ileride ateş yakmak isteyen herkes için bir problemdir.
Aralık'ta gregmac

1
Gregmac'ın yorumunu genişletmek için, termostatı mevcut pozisyonunda duvarın diğer tarafına taşımak durumu iyileştirirse, bunu yapmak çok kolaydır. En zor kısım mevcut konumundan kalan küçük delikleri yamalamaktır.
bcworkz

1
Yaz aylarında pahalı klimamdan ziyade evimi soğutmak için kükreyen bir ateş kullanma fikrinden çok etkileniyorum.
Aric TenEyck

1
@AricTenEyck Ateş etrafındaki havayı, özellikle de üstündeki havayı ısıtır (ayrıca o havadaki oksijeni tüketir ve yanma ürünleri ile doldurur). Evinizde bulunan sıcak hava bacadan çıkıyor. Evinizde şimdi çok hafif bir vakum var, bu yüzden yerine geçmek için dış hava geliyor. Kışın, bu dış hava çok soğuktur - bu nedenle evinizi soğutur. Bunu yaz aylarında denerseniz, dış hava sıcak olur ve evinizi ısıtır.
derobert

1
Termostatı hareket ettirmenin size yardımcı olacağını düşünmüyorum. Diyelim ki bunu yaptınız ve termostat daha fazla ısı gerektiriyor. Ve ateşin hala kükrüyor. Ateşten gelen ısı fırınınız tarafından desteklendiğinden, oturma odanız oldukça rahatsız olacaktır. Eminim evin geri kalanı güzel ısınır, ancak ateşin yanında terleyeceksin.
Mike

2

WiFi termostatları onları uzaktan kontrol etmenizi sağlar (WiFi'nize WiFi üzerinden bağlanırlar); fırına kablosuz olarak bağlı değildirler.

Başka bir seçenek, çoklu sıcaklık problarını destekleyen bir termostata yükseltmektir. Termostatı olduğu yerde bırakırsınız, ancak başka bir yere uzak bir prob eklersiniz. Termostat durumu iyileştirecek bir ortalama alacaktır. Fırınınıza kadar yeni bir tel çalıştırmak yerine yeni prob için bir tel çalıştırmanız gerektiğinden bu kurulumu biraz daha kolay olabilir.


Doğru - uzaktan sıcaklık sensörlü bir termostata ihtiyacınız olduğu için bir wifi termostatına ihtiyacınız yok. Sıcaklığı ve kabloyu mevcut termostat konumunda fırına ayarlarsınız, ancak termostat, termostatın konumunu değil, sensörün bulunduğu yerin sıcaklığını okur. Kablosuz özellikli olmayan bir kablosuz sensöre sahip bir termostatınız olabilir.
Shimon Rura

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.