Dış kapı üzerinde manyetik hava keçesi kullanabilir miyim?


4

İçimden ortaya çıktı, dış mekan kapısını, buzdolabı kapıları gibi bir manyetik mühür kullanarak hava ile kapamak iyi bir fikir olabilir. Bugün bu ürünü bulamıyorum. Belki de kapıyı açmanın zor olacağı için.

Fakat bunun hava kaçağını önlemeye çalışacağı konusunda bir fikriniz var mı? Veya böyle ürünlerden haberdar olan var mı?

"Kapıların manyetik şeritleri" ile karşılaştım ama mıknatıs sadece metal bir kapıya tutturuldu ve kapı çerçevesi için mıknatıs yoktu, sadece bir lastik süpürücü. Bunlar hala hava sızdırıyor olabilir.

Yanıtlar:


2

Kapılar için manyetik örtü çekme oldukça yaygındır. Kapının çevresine, kapı döşemesinin bir parçası olan bir koruda bağlanır. Contanın içinde hava geçirmez bir sızdırmazlık oluşturmak için onu kapıya sıkıca çeken bir mıknatıs bulunur.

weatherstripping

Bu bir kesit görünüştür. Alttaki kılçık şekli, sıkı bir sızdırmazlık için kapı kaplamasına girer. Mıknatıs üst kısımdaki karanlık kısımdır ve hava yastığının içindedir, böylece vinil veya kauçuğu kapıya doğru sıkıca çeker. Örnek bir Amazon ürünü için fotoğrafa tıklayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.