Bir bilyeli / pimli kilit ve sürtünme halkası darbeli anahtar arasındaki fark nedir?


11

Arabam için bir darbe anahtarı almak için bakıyordum ve herhangi bir modelin (en azından baktığım modelin) iki versiyonu olduğunu fark ettim. Bir versiyonda soketi desteklenen bir tork vardır (tork anahtarı gibi) ve diğer tipte sürtünme halkası vardır.

Top kilitleme mekanizmasına yaslanıyorum çünkü buna aşinayım, ama çok pahalı bir şey için satın alma yapmadan önce birisi iki versiyon arasındaki farkı açıklayabilir mi ve neden biri diğerinden daha tercih edilir?

Yanıtlar:


8

Pim / bilyeli kilit sistemi daha güvenli soket tutma yöntemidir. Ancak serbest bırakılması gerçek bir ayı olabilir. Yeni bir tabanca üzerinde yeni soketler kullanıldığında özellikle sıkıdırlar. Elleriniz ıslak veya yağlı ise bu bileşiktir. Sürtünme halkası hala güvenlidir, ancak soket değişikliklerini kolaylaştırır. Bu nedenle, bir soketi takıp tüm gün kullanacaksanız, başınızın üzerinden tetik sisteminden düşme olasılığı olan seçiminizdir. Kolayca çıkarmanın önemli olduğu yerlerde sık sık farklı soketler kullanıyorsanız, halka tutmaya devam edin.


Sürtünme halkasının ne kadar iyi tutulacağı modele ve yaşa göre değişir. Uzun yıllar kullanıldıktan sonra, tabancamdaki sürtünme halkası hala yuvalarda ölüm tutuşunu değiştirir ve değişiklikleri zorlaştırır. Top / pim mekanizmasını tercih ederdim.
bcworkz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.