Nasıl form oluşturabilirim ve beton bir ped dökebilirim?


11

Garaja koymak istediğim yeni bir kasam var. Belirli bir köşede olmasını istiyorum, ama o köşede birkaç tuhaflık var.

İlk olarak, levha ön gerdirilir. Kesim, delme, karot, vb. Yok. Garajın her yerinde beton yaklaşık 6 inç kadar gelir ve alçıpan bunun üzerinde başlar. Bu özel köşede beton dışarı fırlar ve yaklaşık 4 inç kadar dışarı çıkmış bir tür "L" şekilli kaldırım taşı yapar. İşte demek istediğimin süper kaba bir ascii-art izomorfik resmi. Evet, garip bir açı ama daha iyi tarif edemem.

       |
       |
       /\
      / \
      /  \
     / /\ \
     /_ //\\ \
    |__|/ \\ \
    /    \\ \
    /     \\ \
   /      \\ \

Yapmayı düşündüğüm, kasamın devam edebileceği bir 18 "x 24" x 6 "ped yapmak için daha fazla beton dökmek, ama beton dökmeyle ilgili hiçbir şey bilmiyorum. Bilmem gereken bir şey var mı?


2
Ev inşası ve onarım bilgileri için kaynak olmayı hedeflediğimizden , başka bir bilgi kaynağı istemek karşı üretkendir. Bir şeyin nasıl yapılacağını bilmek istiyorsanız (ev geliştirme ile ilgili), bize sorun. Lütfen sizden bir şeyleri nerede öğreneceğimizi söylememizi istemeyin (ev geliştirme ile ilgili), çünkü cevap burada olmalı .
Tester101

Yanıtlar:


11

Bu, daha önce 2012'de yaptığım bir projeydi. Yeni fırımız için merkezi klima kurmak istedik ve dış üniteyi koymak için evin bu tarafına göre daha iyi bir yer yoktu. Ne yazık ki, ped bir kama şekli vardı. Böylece bir form yaptım ve dikdörtgene çevirdim. Beton için Home Depot'a bir gezi dahil olmak üzere birkaç saat çalışma.

Pedinizin derinliğini belirleyin - Benim için, formumu oluşturmak için 2x6'ları kullandım. Derinliğinizi belirleyecek bir malzeme kullanmalısınız, yani: 3,5 inç derinlik için 2x4

Ahşabı birbirine bağlamak için vidalar kullanın - bu, işiniz bittiğinde formun sökülmesini kolaylaştıracaktır.

Form

Betonu torbadaki önerilere göre karıştırın.

Malzemeler

Mukavemet konusunda endişeleriniz varsa, dökme içinde inşaat demiri çubukları veya tel örgü kullanabilirsiniz. Derinliğin yarısını dökün, ağ veya inşaat demirini döşeyin, gerisini dökün.

Gerekirse betonun düz veya eğimli olduğundan emin olun. Bunu yapmak için 2x4 veya ahşap bir seviye kullanılabilir. İşiniz bittiğinde seviyeyi yıkadığınızdan emin olun.

Betonu formun köşelerine ve form alanına sıkıştırdığınızdan emin olun. Hava cebi istemezsiniz. Betonu hareket ettirmek için bir mala kullanın. Hava ceplerinin çıkarılmasına yardımcı olması için malanın kenarını kullanın.

Güzel bir düz yüzey istiyorsunuz. Yüzey düz " şap " için kenardan kenara yayılan seviye veya 2x4 kullanın . Güzel ve temiz hale getirmek için yüzeye biraz su kaldırmak için düz bir mala kullanın.

döküp

Betonun torbadaki talimatlara göre ayarlanmasını sağlayın - hava soğuksa, bir gün veya 2 verin.

Her şey kuruduktan sonra formları çıkarın.

Kurulum


5
İyi cevap, ancak mevcut betona yapışması gereken beton dökülürken, biraz sıvı bağlama maddesi almak ve talimatlara göre su ile karıştırmak iyi bir fikirdir. Yeni betonun eski betonun yüzeyine daha iyi yapışmasına yardımcı olur.
maple_shaft

1
Nokta alınan ve anlaşılan - ancak bu iki kurulumdan hiçbiri çok fazla mühendislik gerektirmez. Her iki ped de yüzeyde çok fazla hareket görmeyecek ve ikisi de çok fazla ağırlık taşımıyor (üstünde bir ev veya araba ile karşılaştırıldığında). Bir bağlayıcı ajan kullanmalıydım? Yapabilirdim; ancak kondensör ağırlıklarının ve pedin ne için kullanılacağını bilmek, büyük bir IMO değildi.
lsiunsuex

2
Dışarıda ve hava koşullarına maruz kalsaydı, sonunda orada dikişi oluşturan büyük bir çatlaktan endişelenirdim. Yapısal olarak bir AC ünitesini desteklese de, iyisiniz.
maple_shaft

Muhteşem. Dikkat çekici derecede kapsamlı. Bunu takdir ediyorum ve şimdi bunu yapmaya tamamen güveniyorum. Ayrıca, yan yorumlar için teşekkürler. Biraz bağlayıcı olacağım ve içeride olduğu için su / buz konusunda endişelenmem gerekmiyor.
Hounshell

2
Sadece yorum - yüzeye su yükseltmek aslında döşeme yüzeyini zayıflatır. Şap ve yüzdürün ve daha sonra beton kurmaya başlayana kadar BEKLEYİN - SONRA temiz bir yüzey elde etmek için çelik bir mala kullanın.
Paul
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.