Bir banyo fanı ayrı bir kanal sistemine havalandırmalı mı?


8

Bir banyo egzoz fanını merkezi bir hava sisteminin dönüşüne yönlendirmek kabul edilebilir mi? Korkarım bu hava dönüş kanallarında küfün büyümesine neden olur. Şu anda bizim banyoda bir fan var ve bunun için herhangi bir ayrı çıkış veya havalandırma bulamıyorum, bu yüzden merkezi hava sistemimizi bir şekilde bağlı olması gerektiğini varsayalım. Kalıp bir endişe ise banyo fanlarını yönlendirmek için en iyi uygulama nedir?


1
Hiçbir şekilde havalandırılmaması tamamen mümkündür. Bu küf yetiştirmenin harika bir yolu olurdu.
Steve Jackson

Bu hafta sonu oraya gireceğim ve tam olarak nereye gittiğini göreceğim. Eğer durum buysa, delireceğim!
Joel B

Çok ductless bir hayranı olabilir, biz Florida kiralık bazı vardı. Kokuyu gidermek için bir kömür filtresinden üflenir, ancak nem için hiçbir şey yapmaz. örnek: kitchensource.com/banyo-fans/br-682.htm
zk.

Yanıtlar:


23

Bir banyo egzoz fanı, tam olarak belirttiğiniz nedenlerden ötürü, doğrudan kendi özel kanalı ile dışarıya havalandırılmalıdır.


8
+1. Bazen sadece tavan arasına açılırlar; ayrıca kötü.
Niall C.

Ne yazık ki tavan arası havalandırmanın standart bir uygulama olduğu görülmektedir. Düzgün havalandırıldığını gördüğüm tek evler, ev sahiplerinin daha sonra havalandırmalarını ekledikleri
evlerdi

3

Bir banyo fanının bir kömür filtresine nerede çalıştırıldığını gördüm ve daha sonra evin iç kısmına geri döndüm. Korkunç bir fikir, belirttiğiniz gibi, kalıp için bir reçete!


0

Nem düşük olduğunda kış aylarında merkezi ısıtıcıya havalandırılması kabul edilebilir olsa da, yıl boyunca korkunç bir fikirdir. Banyo havalandırma havasının nem yükü çok yüksek. Harici bir havalandırma deliği istiyorsunuz. Ve sen o havalandırmayı izlemek istiyorsun ... çatı katına giderse oldukça kötü.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.