Tekerlekli sandalye kullanıcısı için ıslak bir odayı nasıl kurarım?


5

Islak bir odayı nasıl kurarım:

  • Pırasa değil
  • Kapısından su akmaz
  • Tekerlekli sandalye erişilebilir mi (örneğin, çok düşük bir eğim)

Eğimi elle doğru elde etmek çok zordur ve uyku çok dik olduğunda ve su akışı evin geri kalanına akarken iki vakaya ihtiyacım var.

Yanıtlar:


2

Bir Engelsiz Su Barajı bir seçenek olabilir. Kullanıcının basitçe yuvarlanmasına izin veriyorlar, sonra orijinal şekillerine dönüyorlar ve suyu duşa alıyorlar.


0

Tarif ettiğiniz gibi bir alan inşa etmesem de, kullanıcılarına yardım ettim ve tasarımlarını gördüm.

Sadece tekerlekli sandalye kullanıcısının duş yapmasına izin verecek bir yer inşa etmeye çalışıyorsanız, bunu nispeten kolay bir şekilde monte etmek için tasarlanmış bir dizi ürün vardır. Hızlı bir arama yukarıdaki bağlantıyı sağladı, ancak eminim ki başka seçenekler de var. Bunlar, gerçek ıslak odaların çoğundan daha az zarif görünümlü, ancak oldukça işlevsel olabilir. Kolej sırasında, kontrollerin, kol hareketlerinin kısıtlı olduğu, oturmuş bir kişinin kolayca ulaşamayacağı bir yerde olmadığı durumlar dışında nispeten iyi tasarlanmış olduklarını düşünen böyle bir duş kullanıcısına yardım ettim (bunu inşa ederken aklınızda tutmanız gereken bir şey).

Daha büyük bir alan inşa ediyorsanız, suyun drenajlardan uzaklaşmasını veya kapıya doğru akmasını önlemek için, zeminin çoğunu, özellikle de duş etrafındaki alanı derecelendirmeniz gerekir. Bu makale , mekanı tasarlarken akılda tutulması gereken bazı düşüncelere sahiptir. Bir tekerlekli sandalyenin geçebileceği duşun yanında yükseltilmiş bir kenar yapabilirsiniz, sadece üstesinden gelmek için fazla zorlamadığınızdan emin olun. Ayrıca, tekerlekli sandalye kullananlar için sorun çıkarmayan, ancak odanın zemindeki iki kanaldan birine doğru akmasına neden olan bir sırt ile tasarlanmış alanlar gördüm. Anladığım kadarıyla tüm zemini derecelendirmenin avantajı, suyun durmasını ümit etmek yerine her zaman suyun nereye gittiğini kontrol etmenizdir. Dikkatli olmazsanız, denge sorunları olan insanlar için bu problemli olabilir.


0

Bir eğimden ziyade, biraz dudak düşünün. Tekerlekli sandalyede kim olduğunu düşünmeniz gerekecek, ancak küçük bir şişlik yapabileceklerse, daha yüksek bir eşik ekleyin ve gerekli izni vermek için kapıyı kırpın.

Ayrıca, bir miktar su geçirmeyen ya da benzeri şeyleri düşünebilirsiniz, böylece su kapının altındaki boşluktan kolayca geçemez. (Kuyuya iyi oturması gerekmez, eşiğin kenarını karşılamak için aşağı inen kapının iç kısmında küçük bir plastik kapak olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.