Kolayca silinebilecek bir beyaz tahta için hangi malzemeyi kullanmalıyım?


11

Ucuz bir beyaz tahta yapmak için döşeme tahtası kullanmanızı tavsiye eden bazı DIY eğitimlerini gördüm.

Etrafta bir parça vardı ve üzerinde kuru silinebilir işaretleyiciler denedim.
Kuruduklarında hiç silmedikleri ortaya çıkıyor ve tamamen çıkarmak için bir pencere temizleme spreyi kullanmak zorunda kaldım.

Kuru silinebilen işaretleyicileri daha kolay temizleyebilecek başka bir ucuz malzeme biliyor musunuz?

Edit: Ben daha büyük, daha hafif, daha iyi yapmak niyetinde!


3
Üniversitede bir beyaz tahta için döşeme tahtası kullandım. Expo kuru silme işaretleyicilerinin genellikle birkaç günden fazla bırakmadıysanız ortaya çıktı - başka bir marka markasını denemedim, bu da muhtemelen katkıda bulunabilir. Bundan sonra, tamamen temiz olması için Windex'i kullandım. 4 'x 8' beyaz tahta için 10-15 $ yenmek zor.
Doresoom

1
409 bir cazibe gibi çalışır. Kuru silme silgisine püskürtüp gidiyorum. Gerçekten döşeme tahtası üzerinde fiyat beat olamaz. 25 doların altında 70 feet kare çalışma alanım var. Pahalı bir beyaz tahta bile, temizlik ürünü olmadan birkaç ay zor kullanımdan sonra tamamen temiz gelmez.
Steve Jackson

Yanıtlar:


8

Çeşitli yüzeylerde kullanabileceğiniz beyaz tahta boyası da vardır. İşte bir örnek. Bunu doğrudan duvarlarda veya taşınabilirliğe ihtiyacınız varsa bir tahtada kullanabilirsiniz. Tebeşirle kullanım için karatahta boyası da vardır.


çok havalı ! bunun var olduğunu hiç bilmiyordum. Hiç denedin mi? iyi çalışıyor mu? Bu ofisim için harika olurdu.

Bu gerçekten harika, ama özellikle birkaç ay içinde hareket edeceğim için biraz pahalı.
julien

@Scott Eşim bunu ofisine koydu (inanıyorum ki Lowes'dan farklı bir marka) ve iyi çalıştığını söylüyor. Aslında bunu görmedim.
KeithB

Güzel ! Lowes'a uğramam ve kontrol etmeliyim. Tekrar teşekkürler !

Ofiste ideapaint var. Bağımsız bir beyaz tahta gibi çalışır. Kesinlikle önerilir.
Şimon Rura

6

WhiteyBoard ucuz ve çeşitli boyutlarda gelen ucuz beyaz tahta çıkartmaları.

alternatif metin

Onlar hakkında LifeHacker'a yazın :

Whiteyboard, bir ofis tedarik mağazasında bir beyaz tahtanın ne kadara mal olduğunu keşfettikten sonra, risk sermayesi şirketi Y Combinator ile çalışan bir müdür olan Jason Wilk tarafından başlatıldı. Küçük girişimlere bir alternatif vermeye kararlı olan, yapıştırma yazı tahtaları fikri üzerine geldi. Onları US10 için 12 x 18 inç'ten başlayıp US30 $ için dört ila altı fit arasında değişen üç boyutta sipariş edebilirsiniz ve ihtiyacınız olan boyut ve şekle uyacak şekilde kesilebilirler. Harika fikirleri olanlar için yararlı şeyler, ancak US300 $ ve bir öğleden sonra onlar için kroki alanı satın almak ve yüklemek için harcamak.


Bunlara kimse yorum yapabilir mi? Duvarlarım biraz sağlam ve plastik ince görünüyor, çok rahat olmayabileceğini düşünüyorum ... Belki bazı ucuz kontrplaklara uygulamak olsa da yapabilirdi.
julien

3
Bu ürünü hiç kullanmadım, duymadım ... ama farklı bir isme ihtiyaçları var. :)
aphoria

2x3 ft boyutunda kullandım. Yaklaşık 6 ay sonra levha b / c kaldırıldı biraz kabarcıklı oldu (içinde birkaç kabarcık almadan almak için oldukça zor) ve hafif bir kalıntı bıraktı ve bazı ince bir tabaka çıkardı Sheetrock (Sheetrock'un altındaki kağıdı görmek için yeterli). Şimdi boya seçeneğini deneyeceğim.
Clay Nichols

3
KESİNLİKLE daha iyi bir isme ihtiyaç duyarlar ... özellikle de ürünleri kara tahta tipi bir ürünle büyütmeyi umuyorlarsa.
DA01

Bunları bir süre kullanmayı denedik. Yazdıklarınızı oldukça hızlı bir şekilde silmezseniz (bir gün içinde), temizlenmesi gerçekten zorlaşır (bazı temizlik maddelerinin yardımıyla bile). Ayrıca, onları yıkma zamanı geldiğinde, altındaki duvara zarar vermeden bunu yapmak oldukça zordu.
Chris Phillips

6

Birkaç seçenek denedim (aşağıda), ancak son zamanlarda yerel Tech coworking tesisimizin sahibi TechPad beni en iyisine açtı :

8x4 sayfa için Lowes'den (muhtemelen büyük donanım mağazalarında mevcut) beyaz tahta duvar kağıdı 14 $ karşılığında Ucuz, kurulumu kolaydır (boyutu taşımayı zorlaştırsa da) ve harika siler. Daha küçük boyutlar da alabilirsiniz (yaklaşık 10 $ için yaklaşık 4x2. Taşıması ve montajı daha kolaydır, ancak daha pahalıdır).

resim açıklamasını buraya girin

İşte denediğim diğer seçenekler ve neden işe yaramadılar :

  • Ne yazık ki Whiteyboard adı : altında kabarcıklar olmadan koymak gerçekten zor oldu . İPad veya Nook Color'a ekran koruyucu takmayı denediyseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Ama bu zorluğun x 400 olduğunu hayal edin. Ve sadece 3 ay kadar sonra, soyduğumda, onunla birlikte ince bir boya tabakası aldı. Büyük bir sorun değil ama biraz çirkin ve yeniden boyama gerektirebilir. Sonuç: Yerleştirmesi zor, duvarınızı işaretleyebilir ve biraz pahalı (4x8 sayfa için yaklaşık 40 $ kadar olduğunu düşünüyorum.
  • Statik yapıştırma ile takılan bazı (bence 3m marka) tek kullanımlık kuru silme sayfaları var. Aslında oldukça iyi çalıştılar. Duvarda aylarca kaldı. Duvara sıfır hasar. Ve onları kaldırabilir ve statik yapışmasını kaybetmeye başlamadan önce bir veya iki kez başka bir duvara taşıyabilirsiniz. (Sanırım 'onları şarj etmek' için bir parça kürkle ovalayabilirim . Dezavantajları : birkaç aydan fazla duvara yapışmayın, bir hafta kadar sonra silmek biraz zor ve daha pahalı donanım deposundan daha uzun vadeli Sonuç : Kısa süreli kullanım için harika (<3 ay).


Bunlardan bazılarına sahibim (3M markası değil). Tek sorun, kuru silme işaretleyicilerimdeki çözücünün, üzerlerine yazdığınız yerde biraz deforme olma eğiliminde olmasıdır, bu nedenle bir süre sonra sayfayı atmanız gerekir. Benim bir ped üzerinde 35 yaprak şeklinde (bir şövale üzerinde kullandığınız kağıt olanlar gibi) oldu.
Michael Kohne

İş yerinde bir duvar üzerinde bir deney yaptım ... 6 ayda, boyalı alçıpan üzerinde, düşmeye başlamıştı, ama muhtemelen tekrar takabilirdim (elbette, gerçekten silmeyi denemedim; sadece yazdım `` Bu acil durum beyaz tahta sisteminin bir testi '' diye eklediğimde ve daha sonra birkaç yorum daha ekledim
Joe

Cevabınız için sağlam güncelleme!
Steven

3

Ne kadar büyük bir beyaz tahta aradığınızı bilmiyorum ama cam kullandım. Arka plan vermek için camın arkasında beyaz akrilik boya kullandım ve harika çalıştı! Bazı cam dükkanlarını arayabilirim ve bir parçanın size ne katacağını görecektim.

Ayrıca duş (döşeme tahtası) kullandım ve iyi çalışıyor ve yerel bir ev geliştirme mağazasından oldukça ucuza mevcuttur.


Denediğim döşeme tahtası ile böyle bir şansım yoktu, belki de duş için espeically yapılmış birini aramalıyım? Ayrıca sorumu düzenledim, çünkü cam fikri iyi bir fikir, ama büyük bir tahta yapmak istiyorum, bu yüzden benim için pratik olmazdı.
julien

@julien Şimdiye kadar döşeme tahtası kullandığımı veya duş tahtasıyla aynı olup olmadığını söyleyemem. Ben kullanılan showerboard was ok ... Vali ama benim kullanım için yeterince iyi olduğunu söyleyemeyiz. Beyaz tahta Niall C. gibi kağıt yayıldığını gördüm, bunu çevrimiçi aramak ve kontrplak veya masonite bir parçaya ekleyip ekleyemeyeceğinizi görmek isteyebilirsiniz.

Arkada beyaz boya ile cam fikrini seviyorum. Bununla birlikte, bu da ağır olacaktır, bu da ciddi bir negatiftir.

@ woodchips evet ... hangi boyutta julien'in peşinden gittiğinden emin değildim, ama büyük olduğunu söyleyerek değiştirdikten sonra cam bitti. Bir oyun masasında cam kullandım ama sadece 6 inç genişliğinde ve 2 fit uzunluğunda birkaç parça vardı.

3

Birçok imalatçı yapmak beyaz tahta duvar kağıdı . İşte bu kadar çok yerimiz var ve bu harika. Birkaç yıl önce bir laboratuvar için biraz satın aldığımı hatırlıyorum ve küçük bir duvarı kaplamak birkaç yüz dolara mal oldu.


1

Önceki bir işte, masamda esnek bir beyaz tahta vardı; bir rulo halinde geldi ve cırt bant ile duvarlara tutturuldu. Ancak sadece 3'x4 ', bu yüzden sizin için yeterince büyük olmayabilir.

"Esnek beyaz tahta" için hızlı bir arama, bunu üstte gösterebilir ve bu sizin için işe yarayabilir.


Bu en iyi, arkalarındaki duvar pürüzsüzse işe yarar. Ofisimiz hafif dokulu boyaya sahip ve elimdeki doku beyaz tahtadan dokuyu hissedebileceğiniz kadar inceydi.
KeithB

@ KeithB: Şimdi hatırlıyorum ... Hücre bölmesindeki metal ızgarayı kullanırken hissedebiliyordum, yazımı normalden daha da kötüleştirdi. Ancak masonit gibi bir şeye takmak, onu çok ağır hale getirmeden pürüzsüz bir yüzey sağlar.
Niall C.

1

Şimdi vinil yapıştırma beyaz tahta malzemesi satın alabilirsiniz. Çıkarılabilir plastik pencere süslemeleri gibi, cama veya herhangi bir boyalı duvara tutturulur, ancak işaretlemeden kolayca soyulur. İhtiyacınız olan boyutu yapmak için birden fazla kareyi birleştirin. Kareleri alana uyacak şekilde kesebilirsiniz. Turuncu bir logo ile büyük bir mağazada gördüğüme inanıyorum. İsmin ne olduğundan emin değilim, ama sanırım 3M tarafından yapıldı.


0

Önceki bir işte büyük kutu ev mağazasına gittik ve 10 $ 8x4 yaprak ucuz duş surround lambri aldık. Bazen sprey temizleyici kullanmak zorunda kaldık, ancak çoğu beyaz tahta için normal görünüyor.


0

Ikea bilgisayar korsanları iki fikir gösteriyor. Birincisi cam masa üstü kullanmaktır. Görünüşe göre bazı yerlerde üst tablonun geri kalanından ayrı olarak satılmaktadır ve bu nedenle makul bir fiyata alınabilir: Ikea kesmek - cam masa üstü beyaz tahta

Diğeri, beyaz tahta olarak kullanılacak kadar parlak bir cilaya sahip olduğu gibi, bölümden rastgele kapılar satın almaktır: Ikea hack - beyaz tahta olarak kapıları kullanın Boyutta hiçbir şey bulamayacağınız dezavantajı var İstediğiniz.


0

Beyaz tahta çözümleri:

  1. Cam Cam yüzeyler aslında çok iyi alternatiflerdir. Beyaz tahta görünümü vermek için camın bir tarafına beyaz püskürtebilirsiniz.

  2. Boya Cilası Ayrıca, diğer posterlerin birçoğu sundukları boya cilası fikri hakkında da konuştu. Birçok farklı boya şirketi, duvarlarınıza beyaz tahtaya benzer parlak bir son kat sağlayan boya bazlı bir çözüm sunuyor. Birini bulmak sadece " Beyaz tahta boyası " gibi terimler için google'da arama yapmayı gerektirir. Bu çözüm, bir tanesine yazılabilir yüzeyiniz olarak herhangi bir renk rengini seçme seçeneği veriyor gibi görünüyor. Aksi takdirde, çocuklarınız varsa ve duvarları çizme arzusu varsa, duvarları temizlemenin kolay bir yolu olarak da kullanılabilir.

  3. Etiket: Diğer birkaç şirket de duvara etiket benzeri bir kağıt ekleme olanağı sunuyor. Şahsen, bu çözümlerin sadece geçici olduğunu hissediyorum. Temas kağıdı, çıkartmaya sahip olmaktan daha iyi olabilecek başka bir çözümdür.


-1

IdeaPaint gerçekten en iyi beyaz tahta boyasıdır. Kendi yazı tahtalarınızı yapmak istiyorsanız, IdeaPaint için eBay'e bakın. Normalde çok pahalı, eBay'de oldukça ucuza bulabilirsiniz. Bazen metrekare başına 1 $ kadar düşük.


Bu, belirli bir marka tavsiyesi olduğu için bir ürün tavsiyesi değil ve bu da öznel bir öneridir.
The Evil Greebo
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.