Tezgah üstü olarak eski bowling salonu şeritlerini kullanabilir miyim?


14

Brooklyn'de, bir kişinin tezgah üstü yapabileceğini söylediği büyük bir akçaağaç bowling salonu şeridi saklayan bir adam var. Ahşap aslında oldukça güzel ve bazılarında pim işaretleri var.

Bunu ciddiye almayı düşünüyorum. Yakalama şeritlerin bir sayaç derin olduğundan daha geniş olmasıdır, bu yüzden onu bölmek gerekir. Şeritler birbirine yapıştırılmış ve çivilenmiş panellerden yapılmıştır, bu da dairesel bir testerenin tırnakları keseceği anlamına gelir. Bowling Alley Guy, sadece doğru testere bıçağına ihtiyacım olduğunu söylüyor.

Bu yolda çok daha ileri gitmeden önce ... hepsi biraz doğru mu?

Tüm proje benim tekerlekli evimin içindeymiş gibi geliyor . Daire testere ve zımpara makinem var. Herkes bu konuda deneyim var mı?


2
İşte aynı şeyi yapan bir başkası: Geri Kazanılan Bowling Lane Tablosu . Zaten kesilmiş bir parçaları vardı, bu yüzden sorunuza hitap etmiyor, ancak sonraki adımlar için (bitirme dahil) yararlı olabilir. Bowling şeridi kendiliğinden sert kalacak şekilde tasarlanmadığından özellikle metal traverslerin eklenmesine dikkat edin.
Kevin Reid

Yanıtlar:


12

Doğrudan deneyimim yok ama genel olarak dairesel testere bıçağı çivilerden geçerken konuşmak, geri tepme riskini arttırdığı için tehlikelidir.

Daha yavaş olmasına rağmen, bir yıkıcı veya çift ahşap / metal bıçak takılmış bir pistonlu testere kullanarak sayacı keserseniz çok daha güvenli olacaksınız. Bu, geri tepme potansiyeli olmadan tırnakları kesecektir.

İlk kesiminiz mükemmel olmayacağından, parçalarınızı biraz geniş, 1/8 "ekstra kesmelisiniz. İlk kesimden sonra kenarı uyacak şekilde zımparalayabilirsiniz.


12
Ve bir bowling şeridi tezgah üstü fikri beni kıskanıyor. Her ne kadar muhtemelen gıda güvenli bir yüzeyle tamir etmelisiniz. Mevcut bitişin gıda sınıfı olduğundan emin olamazsınız.
Evil Greebo

Sağ. Yine de yeniden işlenmesi gerekiyor. Ve bir testere ödünç alabilmeliyim, bu yüzden bu iyi bir tavsiye.
Amanda

Yüzey kesinlikle gıda sınıfı DEĞİLDİR: İşte bazı şerit şartlandırıcılar (bowling şeritlerine koydukları yağ) için bazı Malzeme Güvenlik Bilgi Formlarına bir bağlantı . Bunun üzerine, bir bowling topunun ne kadar kirli olduğunu düşünün (ömür boyu kaç yıkanmamış ve yiyecek kaplı el dokunuyor) ve bu toplardan kaç tanesi şeritten aşağıya indi - şeritlerde yürüyen insanlardan bahsetmiyorum, vb. Sadece yüzeyi kesinlikle düzeltmeniz ve daha sonra gıda sınıfı bir şeyle kapatmanız gerektiğini belirtmek.
gregmac

2
Aslında bowling salonu şeridini henüz almadım ama tüm bunları kıskançlıkla neredeyse bayılan ve bunun tamamen tekerlekli evimde olduğunu kabul eden bir müteahhit arkadaşı tarafından yaptım.
Amanda

1
Bu işlem boyunca birçok fotoğraf çekmelisiniz. Yeni blog materyaline ihtiyacımız var. :)
Kötü Greebo

7

Akçaağaç bowling salonundan oklarla büyük bir mutfak masası yaptım. 42 "x 84" Sokak levhalarım birbirine çivilenmiş, fakat yapıştırılmamış. Karbür uçlu bir bıçakla daire testereyle kestim. 38 yıl önce yaptığımda, ucuzdum, bu yüzden kenarları örtmek için çevre üzerine net çam süsleri yapıştırdım. Bir T-ütüyü takviye etmek için her iki alt uç boyunca cıvataladım. 10 yıl sonra nihayet PL400 ve 3/4 "kontrplak levha kullandım ve nihayet tahtaların hareket ve hava ile kayma şeklini çözdüm. Bir ton ağırlığında, bu yüzden masayı çarparak asla süt dökmüyoruz. Şimdi 3. ev ve bu bahar ikinci kez rafine edilecektir.masaüstümasa altı


1
Ucuz ya da değil, çam, 38 yıl sonra bile oldukça iyi görünüyor. İyi iş!
Wayfaring Stranger

4

Çivileri kesmek tehlikeli olsa da, sadece normal bir testere bıçağı kullanırken geri tepmelerim olduğunu düşünüyorum. 7 "dairesel testere veya 3.5" akülü testere üzerinde karbür uçlu bıçaklar kullanırken yavaşladığım sürece geri tepme yaşamayacağım. Bir çiviye giderken gürültü duyacaksınız, ancak karbür yaygın tırnaklardan ve vidalardan çok daha sert ve aralarında çiğneme yapabiliyor.

(Göreceli) emniyetin anahtarları: * güvenlik gözlükleri, her zaman * karbür uçlu bıçak * tüm kesim, çiviler veya ahşabı yavaşlatır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.