Duş çalışırken bu banyo musluğunun sızmasını nasıl önleyebilirim?


8

İşte kurulumumun bir fotoğrafı:

resim açıklamasını buraya girin

Resimde asılı olan hortum ve meme, duş başlığı düzeneğini oluşturur (duvara asılabilen veya yönlendirilmiş kullanım için çıkarılabilen bir el duşudur). Duşun çalıştığını, ancak su akışının iyi bir kısmının, yönlendirici suyu doğrudan yönlendirmek için mümkün olduğunca güçlü bir şekilde ayarlamış olmama rağmen, musluktan (duş çıkışında karşılık gelen basınç kaybıyla) hala sızdığını göreceksiniz. duş başlığına.

Musluğun içinde değiştirilmesi gereken bazı bileşenler olduğunu varsayıyorum, ancak hangisinin ve / veya nasıl gidileceğinden emin değilim. Herhangi bir öneri?

Yanıtlar:


7

Durumunuzda musluğun bir parçası olan saptırıcıyı değiştirmeniz gerekir. Bu nispeten kolay ve ucuz bir yedek olmalıdır. Genellikle ağızlık altta bulunan ayar vidasıyla tutulur - ekranı gevşetirsiniz ve ağızlık bükülür / çekilir. Yeni bir musluk ve saptırıcı ile değiştirin, vidayı sıkın ve tadını çıkarın!


4
Alternatif olarak, ağızlık sökülebilir. Ayarlanmış bir vida bulamazsanız (Steven'ın söylediği yer budur), saat yönünün tersine çevirmeyi deneyin - GENTLY.
The Evil Greebo

Bunu yapmak için suyu eve kapatmam gerekir mi yoksa suyu küvete kapatmak yeterli midir?
BlueRaja - Danny Pflughoeft

Şahsen suyu kapatırdım ama bu durumda tamamen gerekli değil.
Steven

Bu olması gerektiği kadar kolay bir küvet vardı (her iki durumda da boru dişli tip musluğu) sadece eski sökün, boru uyuşturucu uygulayın ve yeni vidalayın. Diğeri ise 1960'ların yaratıcı sıhhi tesisatıydı - ucunda bir erkek boru dişi adaptörüne sahip yumuşak bakır boru bölümü - sökmek yerine, elbette yumuşak bakır boru bükülmüş ve düzleşti. Neyse ki biri tamamen yırtılmış ve değiştirilmişti; tüm yaptığım musluğu değiştiriyor olsaydı, o anda aniden çok daha büyük bir işe dönüşecekti. Ev suyunu kapatmaya gerek yoktur.
Ecnerwal

Ayrıca, düğme, plastik valf ve o-ringli yeniden inşa kitleri mevcut olabilir. Eski düğmeyi çıkarın, valfi çıkarın ve yerine yenisini takın.
Fiasco Labs
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.