Metal yapıştırma için güçlü bir yapıştırıcı nedir?


11

Bir tür tutkalla asıl metal kapıya bağlanmış metal çerçeveleri / menteşeleri olan (ucuz) bir garaj kapım var. Çerçevenin bir tarafındaki yapıştırıcı koptu. 2 metal parçayı bir arada tutacak kadar güçlü bir yapıştırıcı nedir? Bu, yaklaşık 1/4 inç genişliğinde, yaklaşık 1.5 feet uzunluğunda bir metaldir. Garaj kapısı açacağı bu parçaya bağlanır, bu nedenle oldukça fazla itme / çekme ve titreşim vardır, bu yüzden çok iyi bir şekilde yapıştırılması gerekir.


5
Yapıştırıcı olduğunu nereden biliyorsun? Bazı kaynak türleri, parçalara ayırmayı başarırsanız tutkal gibi görünür.
Joseph,

@ Joseph'in yorumuna katılıyorum. Muhtemelen bir kaynaktır ve tutkal değildir. Yapabiliyorsan resim gönder.
Jeff Widmer,

Yapıştırıcı olduğundan eminim. Çerçeve, diğer parçadan ayrıldıktan sonra bile tamamen pürüzsüzdür. İki metal parçası birlikte itildiğinde, tutkalın bir kısmının itildiği yeri de görebilirsiniz. Yapıştırıcıyı kapı parçasından bile kazıyabilirim. Kaynak yapılmış olup olmadığından emin değilim, her iki parça da alüminyumdur, eğer önemliyse ve oldukça incedir. Kaynak yapılmışsa garaj kapısının diğer tarafından gösterilebileceğini düşünüyorum.
NotDan

Evet, önceki ev sahiplerinin kurduğu ucuz bir garaj kapısıydı. Ancak yenisine 500 dolar harcamak yerine (veya her iki kapının da eşleşmesi için iki katına), mümkünse <20 $ karşılığında düzeltmeyi denemek isterim.
NotDan

Yanıtlar:


11

Bu, JB kaynaklı veya LePage Metal Epoxy'sini önerir. Ben de şahsen hiç kullanmadım.

Bunun için önemli olan şey yüzey hazırlığı ve sıkma olacak, sanırım.

Sen olabilir (yani "süper yapıştırıcı"), ancak örneğin tutkal sonra da yerine cıvata (kopmasının bağı tutmak için ek takviye gerekir, ancak 1/4" edeceğiz Bir CA yapıştırıcı kullanabilecektir için biraz dar ayrıca, cıvatalar çıkarsa ne tür boşluk sorunlarının olabileceği hakkında hiçbir fikrim yok)


1
+1 - JB-Weld'i daha önce düzgün sonuçlar aldım. Olduğu söyleniyor, bu kesinlikle geleneksel kaynak yerine. Kullanmanız gerekirse, Joe kesinlikle haklıdır - bileşiğin yüzey hazırlığı için zamana ihtiyacı vardır ve sıkma işlemi çok önemlidir.
Mike B

5
Siyanoakrilatların, yani süper yapıştırıcının deneyimlerime göre kırılgan olma eğiliminde olduklarına dikkat edin. Bir garaj kapısı açıcısından gelen titreşim, artı başlar ve durur, muhtemelen bu bağı çok kolay kırar.

1
JB-Weld'i de kullandım ve daha korumalı iç mekan projeleri için iyi sonuçlar aldım. JB Weld ile ilgili sorunu sıcak / soğuk değişimlere maruz kaldığında (coğrafi bölgeye bağlı olarak bir garajda göreceğiniz gibi) bozulma eğiliminde olduğu şeklinde buldum.
MarkD

Bunu görmeden önce, Sıvı Çivilerle yapıştırmaya çalıştım .. ve duruyor gibi görünüyor. Bu koparsa, JB Weld'in onu tutacağından eminim (önce düşünseydim onun yerine kullanırdım).
Ekim’de

1
Metal epoksi tamam .. Gerçek Araldite (sertleşmesi yaklaşık bir hafta alır) o kadar iyidir ki uçakta kullanırlar. Yüzeylerin temiz ve kuru olduğundan emin olmalısınız. Gerçekten çok temiz, "Yemeğini ye," yaz. Ve sertleşmeyi teşvik etmek için sıcak.
Tom O'Connor,

8

Yapıştırıcı yerine, parçaları birbirine kaynaklayabilecek bir kaynakçıya sahip birini tanıyor musunuz? Bu kadar kuru olacak bir yapıştırıcı bilmiyorum. Birkaç metale metal epoksisine çalıştım ve çok fazla baskı altında kalmıyorlar. Garaj kapısı açma mekanizması parçaya bağlanırsa oldukça ağır bir yük altına girer ve herhangi bir tutkal türüne karşı temkinli olurum. Bu eklem patlarsa, potansiyel olarak kötü olabilir. Tavsiyem bir kaynakçı ile bir arkadaş ya da yerel tamirci bulmak olacaktır.


3

Onları delikleri açıp perçinler, ardından da Araldite yapıştırıcıyı eklemlerin arasına sokardım.


1

Piyasada metalden metale (veya metalden bileşime) yapıda güçlü bir yapı elde edebilecek bir takım yapıştırıcılar vardır. Metil metakrilat (MMA) 2 parçalı yapıştırıcılar, bireysel uygulamalara uygun çeşitli özellikler sunar - viskozite, sertleşmiş malzemede uzama / esneklik, renk, sıcaklık ve kimyasal dayanım ...


1

İnce çelik garaj kapıları KAYNAK DEĞİLDİR. malzeme çok incedir ve yüzey damgalanır ve spot kaynaklar veya perçinler tarafından bozulmamalıdır. Bununla birlikte, otomotiv gövde panellerinde onları artık kaynaklamıyoruz, onları 3M 8815 panel bağı ile yapıştırıyoruz. 08116 gibi diğer ürünler de işe yarayacak. Bu malzeme kaynağından daha güçlü, titreşime dayanıyor. Bu eski saçmalığı, mühendislik dışı türlerle dinlemeyin. Metal çerçeveli bir bina inşa ettim ve panelleri bir arada tutmak için panel bağı kullandım. Kolayca bir kasırga verdi.

Çocukluğumdan beri kompozitler ile yapıyorum. Babam epoksi geliştiren bir bilim insanıydı. Bu yüzden yeni malzemelere ve kompozitlere mutlak inancım var. Aslında, otomobillerde zemin panellerinin kaynağında panel bağlantısının kullanılmamasının bir nedenini göremiyorum. Bağ, sızıntı yapmaz, titreşimle yorulmaz, ısı nedeniyle şekil kaybetmez. Kaynak yapmak yerine araba çeyrek panelleri için kompozitler yaptım ve yirmi yıl sonra mükemmel görünüyorlar. Bunu uzun zamandır yapıyorum. Öyleyse git.


Lütfen iyi olmaya çalış.
Tester101

0

"JB Weld" orijinal soğuk kaynak formülü, daha sonra hile yapmak gerekir. Ben 3960 PSI, bir yüksek mukavemet derecesi var inanıyorum. Hatta Walmart'tan bile satın alabilirsiniz. Daha büyük işler için, 2-1oz tüpler yerine 2-5oz tüpler olan profesyonel boyutta olmanız gerekebilir. Aşağıdaki talimatları takip ederek ikisini birlikte karıştırın, inanılmaz bir bağ elde edersiniz. Gerekirse daha sonra delinebilir veya zımparalanabilir. Tek uyarı, yüzeylerin temiz ve kir, pas, yağ veya diğer yabancı maddelerden arındırılmış olduğundan emin olmanız gerektiğidir.


-1

Aynı şey olsaydı, üst paneldeki orta destek dirseği (dirseklerim 2 1/2 "geniş C kanalı)" yolun ortasındaki "9" kapının üzerinde "unglued" (evet, tutkal) geldi. kaynak, kapının önünde kesinlikle ortaya çıkacağı ve destek dirseğinin galvanizli çelik olduğu, bununla birlikte kapının alüminyum olduğu ve bununla birlikte kapının ışığını korumak için alüminyumun muhtemelen 24g olduğu ve kaygı duyduğum gibi olması sorun değil Kapı, Tig'in ısısı ile bozuluyorsa, üst panelde diğerlerine göre daha fazla stres var, ancak kapının ağırlığının büyük kısmı, üst kısmın altına monte edilen 48 "(en azından) ahşap dirsek tarafından taşınmalıdır. kapının dudağı. Üretici dirseği sağlamaz, bu yüzden 2x4'ten yapmalı ve dış panel tasarımına uyacak şekilde değiştirmelisiniz. Tutkal gelince, uçak kalitesi epoksi katılıyorum ve bölgeyi iyi hazırlar. Garaj kapısı şirketi bu olay için sattı. İlk seferinde doğru yapacaklarını sanırsın ama .....


-2

Gorilla Glue'ı deneyin; her şeye bağlanır.


1
Yararlı talimatlar eklemek cevabınızı iyileştirecektir. Yüzey hazırlığı gerekli mi? Sıkıştırma? Vb
Doresoom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.