Duşta, duvarın zemiyle buluştuğu kenar kalafat mı olmalı yoksa harç iyi mi?


8

Duş fayans bazıları benim duş gevşek geldi ve onarım (özellikle duvarın dibinde olanlar) gerekir. Kendi başına 'küvet' yoktur, her şey döşenir ve duvarın zemiyle buluştuğu kenar için harç kullanan her kim gibi görünüyor. Diğer her şeyin yolunda gittiğini varsayarsak ... alt kenarı doldurmak daha mı iyi? Yoksa sadece harç kullanmak uygun mudur?

Yanıtlar:


12

Ben sadece motive olmuş bir DIY adamım, ancak fayans öğrendiğimde, karonun yön değiştirdiği her yerde silikon kalafat kullanmam söylendi. Yani, köşelerin içinde, zeminde buluşma vb.


En büyük probleminiz muhtemelen kalıp olacaktır, bu nedenle silikon harçtan daha iyidir. Hızlı ayarlanan ve 5 yıl boyunca küflenmeye dayanıklı yeni bir beyaz silikon dolgu macunu (Avustralya'da, ancak muhtemelen başka bir yerde mevcuttur) vardır.
MGOwen

4

Ed Swindelles'in söylediği gibi profesyoneller tarafından döşenmiş gördüğüm her yer, karoların yön değiştirdiği her yerde kalafatlayın, çünkü sadece hafif olsa bile biraz hareket edebileceğiniz yer burası. Evde fayans döşeme Hem harç hem de kalafat denedim ve bir köşeyi harç doldurmayacağımı söyleyebilirim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.