Septik sistemlere bağlı olan drenajlara neler bırakılabilir (ve edilemez)?


5

Bu topluluk wiki olarak daha uygun olabilir ...

Bir fosseptik sistemimiz var ve lavabonun tahliye kanallarına ne indirilebileceği (ve ne yapamaması) konusunda aşırı paranoyaklığım var. Genel cevabın "su dışında hiçbir şey" olduğunu biliyorum ama özellikle merak ediyorum:

  • Diş macunu
  • El sabunu (anti bakteriyel olarak etiketli değildir)
  • Durulama boya fırçaları
  • Tıraştan yüz kılı
  • Kahvede bıraktı

Ne kadar dikkatli olmalıyım?

-M


1
Bazı evrensel şeyler varken, diğerleri yerel yasalarla yasaklanmış olabilir.
ChrisF

@ChrisF İlginç! Bazı alanlarda bununla ilgili yerel yasaların olduğunu bilmiyordum.
Mike B

Peki ya çamaşır suları? Bir çamaşır makinesinin egzoz suyundaki tüylerin septik sistemlere hızla yapışabileceğini duydum. Görünüşe göre çoğu insan kanalizasyona filtre uygulamıyor.
Jacob

Yanıtlar:


5

Diş macunu ve sabun (hatta biraz anti-bakteriyel) kesinlikle iyidir. Temel olarak, oradaki bakterileri atıklardan uzaklaştıracak bakterileri öldürecek sert kimyasallar koymak istemezsiniz.

Yiyeceklerden ve daha kalın yiyeceklerden kaçınırdım, çünkü bozulmazlar. Saçlara izin vermemeye çalışıyorum, kahve artıkları kırılmıyor olabilir. Boyadan kesinlikle kaçınırdım.

Ayrıca bozulmayacak kağıt ürünlerinden de kaçının. Kadınsı ürünler tahribata yol açabilir. Neredeyse tüm tuvalet kağıdı bugünlerde septik güvenlidir, ancak emin olmak için ambalajı okuyun.

Yeni bir ev satın aldıysanız veya bir ev yaptırdıysanız, birisinin dışarı çıkmasını ve daha sonra havzayı pompalamanızı tavsiye ederim. Bu sayede tankın temiz ve iyi çalışır durumda olduğundan emin olabilirsiniz ve yeni bir başlangıç ​​yapabilirsiniz. Müteahhitlerin tankları çöp tenekesi olarak kullandığı ve daha sonra sorunlara neden olduğu yeni inşaatlar için birçok korku hikayesinin yolunu duydum. O zaman sistemin her 3 yılda bir kullanım ve yerel yasalara dayanarak yıkandığını unutmayın.


Teşekkürler - yeni bir sistem kurduk böylece iyi durumda olduğunu biliyoruz. Sadece bu şekilde tutmak istiyorum. =)
Mike B

Dün bazı boya fırçalarını durulamıştım (ayy) - en fazla belki 1/6 bardak boya (çoğunlukla su ile kaplı). Bunu düzeltmek için bir şey yapmam gerekir mi? Riddix? Maya?
Mike B

özellikle de suyla seyreltildiği için bu kadar küçük iyi sonuç verir. Lateks tabanlı sanırım? yağ bazlı değil?
mohlsen

Kuşkusuz, bilmiyorum. Behr premium iç cephe boyası ve astar boyasıydı.
Mike B

3

Çöp atma işleminiz varsa kullanmayın. Sadece yiyecekleri at. Fazladan katı maddeleri minimumda tutun.


3
Çöp atma işlemleri, çoğu insan gibi tam çöp için kullanılmadığı sürece iyidir. Yumurta kabukları, muz kabukları, patates kabukları, kereviz sapları, vb. Yok. Bu saçmalığı bertaraf etmeye iten birçok insan gördüm, septik olmayan sistemlerde bile septik olmayan sistemlerde tahribata yol açıyor. sadece plakalardan düşen ve parçalarını yıkayana kadar lavabonun içine oturan küçük parça parçaları için kullanın.
mohlsen

0

İstediğin her şey yolunda, sert kimyasalları lavaboya büyük miktarlarda dökmekten kaçının. Hiç bir septik sistemi tıkayan bir çamaşırhane görmemiştim ve 20 yıldır sistemleri kuruyor ve pompalıyoruz ve demek istediğim asla. Ancak atılabilir çöplerden kaçınmak istersiniz, bir sytsem için yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir. Bu şekilde düşünün, vücudunuza yemek girdiğinde onu parçalara ayırır ve vücudunuzdaki tüm değerli şeyleri vücudunuzu beslemek için emer. Daha sonra vücudunuzda iyice parçalandıktan sonra atılır. Drenaj veya çöp atığına yiyecek koyduğunuzda, septik sistem onu ​​baştan sona kırmak zorunda kalır. Bu bakterileri çok daha aktif hale getirir ve ihtiyaç duyulmayan seviyelere yayılır. aerobik bir septik sistemin netleştirilmesi alanı. Yani daha fazla yemek daha fazla Bactria. Yılların tecrübesine göre, atılan çöpü kullanan bir ailenin bu olayın sadece iki kişiyi olduğunu söylemesine izin verdim ve bu atıkları günlük olarak kullananların tekrar tekrar gördüm, her 2 yılda bir pompalanan aerobik bir sisteme ihtiyacı olacak İmha kullanmayan bir aile için 7-8 yıl.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.