Oluk koruması seçeneklerim nelerdir?


9

Önceki bir yazımda da belirttiğim gibi, evime bazı oluklar eklemeyi planlıyorum. Görüyorum ki çok çeşitli oluk korumaları var ve hangilerinin daha iyi olduğunu merak ediyor muydunuz?

Anlayabildiğim kadarıyla, temelde iki tür vardır:

  1. Olukların üzerinden geçen ve suyun kapaktaki çatlaklardan / deliklerden sızmasına izin veren kapaklar. alternatif metin

  2. Tüm oluğu kaplayan dolgular (örn. GutterStuff).
    alternatif metin

İlk seçenek çok daha mantıklı görünüyor, ancak GutterStuff markası tıkanmadığını iddia ediyor. Yardım edemem ama şüpheci olmalıyım.

Düşüncesi olan var mı?


İlk türü duydum, ama ikincisi değil, bu yüzden nasıl karşılaştırdıklarını bilmiyorum.
ChrisF

İkincisini kullanıyorum ve işe yarıyor, ama işler onlara sahip olmama kadar kolay tıkanıyor ve meşe ağaçları ile çok fazla yaprak sıkışıyor. En kötü yanı, karla kolayca örtüldüklerinde kış, çatıyı temizlemek için bir kar tırmığım olmasaydı muhtemelen buz barajlarıyla sonuçlanacaktı. Ben mesh ile gitmek söyleyebilirim ...
MichaelF

Yanıtlar:


11

Herhangi bir çözüm bulamadım. Örgü, plastik, metalden yapılmış korumalar, küçük tohumlar bırakan ağaçlarınız varsa tıkanma eğilimindedir. Cottonwood buralarda bir ot. İlkbaharda pamuk uçuyor. Ağdan çıkmak imkansızdır. Birkaç yıl sonra bu tarz muhafızları yırttım. Ayrıca, evimizdeki zona küçük şeyler ağdan düşebilir. Mesh gerçekten küçük şeyleri durduramadığından, oluklarımızın diplerinde yarım inçlik bir siyah gunk tabakası buldum.

Oluk kapaklar eşek arısı oteller olarak ünlenmiştir. Eşekarısı altlarında yuva yapabilir ve bilinen bir arı sokması alerjim var.

Benim çözümüm basit. Olukları yılda iki kez temizleyin. Onları yerde duran bir yaprak üfleyici ile havaya uçuruyorum. Yaprak üfleyicime uzun bir uzatma ile birkaç adet pvc açı ekledim. Sonra oluklar kuruduğunda kapüşonlu bir ceket giydim ve mümkünse pisliği benden uzaklaştırın. Genellikle bir ya da iki yüz alırım, ama kapüşonlu ceket bunun için.

Komşularımız yeni evlerini inşa ettiklerinde olukları tamamen atlamayı seçtiler. Ancak bu, vakfınızın yakınında su ile başa çıkma ihtiyacı bırakıyor.


1
+1 Birkaç oluk koruma tipi denedim ve hiçbir şey güvenilir şekilde çalışmıyor. Ya yapraklar, tohumlar, kir veya yaratıklarla tıkanırlar. Olukları kendiniz temizleyin veya çatınızda olmaktan hoşlanmıyorsanız bir tamirci kiralayın.

2
@ user558: harika fikir! PVC boruyu yaprak üfleyicinin çıkışına nasıl bağlarsınız?
wsw

7

Tüketici Raporları son zamanlarda çeşitli Oluk Muhafızları hakkında bir inceleme yaptı. (Tüm sonuçları görmek için sorunu satın alabilir veya web sitelerine katılabilirsiniz.)

http://www.consumerreports.org/cro/magazine-archive/2010/september/home-garden/gutter-guard/overview/index.htm

GutterStuff dibine yakın gol attı.

CR ayrıca, su yüzey gerilimi sistemlerinin (sözde Oluk Kapağı tasarımı Jay Bazuzi gibi) şiddetli sağanak yağışlar sırasında çok iyi çalışmadığını söyledi.

İnce ekran örgü tasarımları genellikle en iyi sonucu verdi.


Oldukça korkunç LeafGuard (yüzey gerilimi sistemi) için bazı çevrimiçi değerlendirmeleri gördüm. Yine, çoğu, küçük bir yağmurda (veya bir demoda gördüğünüzde) çalıştıklarını, ancak ağırların oldukça normal bir yağmur doldurma olabileceği ağır yağmurlar için çalışmadığını söyledi.
Rich Homolka

2

Suyu sarmak ve oluğa girmek için yüzey gerilimine dayanan kapaklar var. Tamam çalışıyorlar, ama o kadar da iyi değil. Kenarları kirlenirse, yüzey gerilimini kaybederler ve su geçer. Çok yağmur yağarsa, biraz su dökülür. Büyük bir sorun, buz ve karın kenarda birikmesi, suyun damlamasına ve düşmesine ve daha sonra araba yolumda donmasına neden olmasıdır. Neyse ki, yılda sadece birkaç kar alıyorum. Ayrıca kapak çok yataysa, su evlere geri dönebilir ve cephenin çürümesine neden olabilir. Sonuçta bu tür buna değer olmadığını söyleyebilirim.

Bu adam oluk korumaları üzerinde bir çalışma yaptı ve MasterShield'ı tavsiye ediyor. Ayrıca kendi sitesinde "Oluk Muhafızları" arama yaparsanız, oldukça az sonuç alırsınız. http://www.askthebuilder.com/Gutter_Guard_Test_Results.shtml


1

Karın olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, oluk kapakları / kask / muhafızlar korkunçtur. Kar bu "korumaların" tepesinde oturuyor ve donuyor.

Çatınızdaki herhangi bir eriyen kar sıkışır ve oluğa geçemez ve donar. Bilmeden önce, bir ayak kalınlığında hoş bir buz barajınız ve iki ila üç ayak uzunluğunda yüzlerce buz sarkıtınız var. Hava ısındığında, su evinizin içinde bulur ve bu da binlerce insanın zarar görmesine neden olur.

Bu bahar benimkini kaldırmayı planlıyorum - çok fazla uykusuz gece geçirdim.

Oh, insanlar kötü yalıtımlı bir tavanınız veya saçaklarınız olduğunu söyleyecekler. Saçmalık. Oluklar. Evime gelen sigorta ayarlayıcı / müfettiş, evimin mükemmel bir şekilde yalıtıldığını söyledi.


0

Başka bir seçenek de "Oluk Kapağı" dır ( http://www.guttercap.com/ ).

alternatif metin

Hiç görmedim ya da denemedim, bu yüzden ne kadar iyi çalıştığı hakkında yorum yapamam.


1
tek yaptığınız bir işletme reklamı. cevabınızda bir değer yok.
csmba
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.