Alçıpanı bitirirken, yatay olarak asılı alçıpanın altını çamurlamamak yaygın bir uygulama mıdır?


9

Alçıpanı yatak odamda yatay olarak astım ve astarlamak ve boyamak için çamur ve bant yapmak için bir şirket kiraladım. Bildiğiniz gibi, alçıpan levhaları tutmak için alçıpan levhalar kenarlar boyunca girintilidir. Peki, alçıpan levhaların girintili olduğu herhangi bir duvarın dibinde çamurlamadılar. Girintiyi doldurmak için özensiz bir çamur tabakası uyguladıkları kadar bile olmamalılardı, böylece taban kalıbımın sabitlenecek düz bir şeye sahip olması gerekir mi? Aksi takdirde, taban kalıbını giymeye gittiğimde, içe doğru daracaktır.

İşte odamda diplerin tamamen bitmemiş olduğu bir köşe resmi. Kalıpları tutmak için düz, dikey olarak düz bir yüzey sağlamak için bu tabakaların tabanları boyunca eğimli kenarlar doldurulmuş gibi görünüyor.

resim açıklamasını buraya girin


2
Alçıpanın tabanı ile zemin arasında ne kadar boşluk kaldı?
Kötü Greebo

Dikey dikişleri sonuna kadar çamurladılar, değil mi? Alt kısımdaki yatay uzunlukta bir çamurdan mı bahsediyorsunuz?
Steven

3
Bu yaygın bir uygulamadır. Alçıpan çamur - alçıpan dikişler. Ama alçıpan zemin değil. Alçıpan asma Seni görmek, boşluk çok büyükse, bu senin hatan. Bununla birlikte, kapsanacağını görünce, ince hurda şeritleriyle çok büyük boşluklar ekleyebilirsiniz.
Chris Cudmore

3
Duvarlar açıkken bunu unutursanız, Ethernet'i çalıştırmak için de iyi bir alandır.
Jay Bazuzi

1
Hoparlör kablosu için bu gerçekten iyi bir fikir. Alttaki bu 1/4 "boşluk akustik kalafatla doldurulacak olsa da, ethernet için çok dar olacağını düşünüyorum, ancak hoparlör kablosu için eğimin en geniş kısmında yer olabilir.
oscilatingcretin

Yanıtlar:


13

Tipik olarak, yatay olarak asılmış alçıpan levhalar ilk önce üst tam levha tavana doğru asılır, alt levha son kesilir. Bu yüzden bantta ve çamurda üstte bir girinti olacak. Duvarınız tam olarak 8 feet yüksekliğinde değilse, alt tabakanın kesimi zeminde, bu nedenle girinti olmaz. Zemine karşı en altta bir girinti olsa bile, sadece yaklaşık 2 inç genişliğindedir. Ortak süpürgelik 3 1/2 ila 4 1/2 inç genişliğindedir ve bu girintiyi köprüleyecek ve orta ve yüksek çivilenecektir. Girinti orada olsa bile, bir sayfanın en altına hiç çamur koymadık. Sanırım süpürgelik çok darsa, çamurluklardan bu alanı doldurmalarını istemeniz gerekebilir, ancak bu çok nadirdir ve özel bir istek olacaktır.


Test olarak, kalıp parçanızı bitmemiş taban boyunca koyun. Shirlock'un dediği gibi, alt kısmı kesik uçtur, kesilmemiş olsa bile, girintiyi fark edeceğinizi sanmıyorum. Altını hiç karıştırmadım, girinti ya da değil.
Jon Raynor

Bir profesyonel olarak, söz konusu olan gibi sıradan olmayan bir yüzeyle karşılaştıktan sonra, bir iş almadan önce veya üzerinde çalışırken, yapılması gereken özel bir şey olup olmadığını müşteriye sorgulamaz mısınız?
theUg

0

Konikler yatay olarak taktığım sheetrock'u bitirdiğinde, altta kesilmemiş olsa bile tabanı asla çamurlamamışlardır. Girinti büyük bir sorun değil. Ben baz döşeme yüklerken onun kesimleri başa benim için birkaç ev yapan bir trim yükleyici bulmak için şanslı. Açının ne kadar uzakta olduğu veya girintinin ne kadar büyük olduğu önemli değildi, herhangi bir sorun veya boşluk olmadan düzeltmek için yeterince iyiydi.

Benim gibi büyük bir düzeltici olmasanız bile, bugün biraz açılar ve arka kesim ile oynadıktan sonra kayda değer bir iş yapabileceğiniz yeterince iyi araçlarımız var. Misafirleriniz doğramayı sevmiyorsa, onları eve gönderin veya daha iyi bir düzeltici bulun; endişelenecek daha büyük şeyler var.


Merhaba, Stack Exchange'e hoş geldiniz. Tüm büyük harfleri kullandığınızda, bağırıyormuşsunuz gibi karşınıza çıkar. Bunu düzeltmek için bu yayını düzenledim.
Daniel Griscom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.