Her çamurlama geçişinden sonra neden giderek daha büyük alçıpan bıçaklar kullanılıyor?


10

Alçıpan terbiye tekniklerini araştırıyorum ve ilk kat çamur bileşiği kullanıldığında, daha küçük bir 6 inç bantlama bıçağı kullanıldığını fark ettim ... sonra ikinci çamur uygulamasında daha büyük bir bıçak kullanıldı (genellikle 6 - 12 daha sonra üçüncü bir katta 10-12 inçlik bir bıçak kullanılır.

Bu sadece kişisel bir tercih midir? Neden her geçişten sonra giderek daha büyük alçıpan bıçaklar kullanılıyor?

-M

Yanıtlar:


13

Çamuru giderek daha büyük bir alana yayarsınız, böylece eklemin ortasında küçük ama keskin bir yumru (veya daldırma) yerine, çok daha kademeli bir yumru (veya daldırma) elde edersiniz. Bu şekilde, yüzeydeki herhangi bir düzensizlik çok daha az fark edilir ve tekstüre ile kolayca maskelenebilir.


9

İlerlemenin sadece alçıpan panellerin şekilli olmayan kısa kenarlarının buluştuğu "alın" derzleri için geçerli olduğunu, bitmiş duvarda bir girinti oluşturmak için kenarın daha ince olduğu uzun kenarlı eklemler için geçerli olmadığını unutmayın. Bu kenar eklemlerinde, sadece girintiyi şişirmek ve tüy atmak istemezsiniz, bu nedenle bıçağınızın sadece girintiyi kapsayacak kadar uzun veya yaklaşık 6-8 "olması gerekir.


5

Sorunun zaten çözüldüğünü biliyorum, ancak hafta sonu YouTube'da alçıpan videoları izlerken çok şey öğrendim. İle vardır Laurier Desormeaux tarafından gönderildi drywallgall gerçekten iyiydi.


Mümkün olduğunca drywallgall'ın videolarını öneriyorum.
Alçıpandan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.