Bir devre kesiciden kablolanmış ortalama çıkış sayısı var mı?


9

Yakın zamanda bir imar / iyileştirme projesi başlatmak için bodrumumu yıktım. İlk dehşetim elektrik düzeniydi. Gizli kavşaklar, uyumsuz tel boyutları, uygun olmayan kavşaklar ve büyük olasılıkla karışık tel tipleri (bakır ve alüminyum) var. Tabii ki hepsi çıkıyor ve düzgün bir şekilde yeniden yapılıyor.

Sorum şu: Bir devre kesiciden bağlanmış bir "ortalama" sayı çıkışları var mı? Fişe takılan cihazların amper değerinin kesici kapasitesini geçemediğini biliyorum, ancak elektrikçilerin sadece kesici başına X sayısı çıkış bağlayıp bağlamadığını merak ediyorum. Şimdi her şeyden önce kırıcı başına sadece 2-3 tane görüyorum ama yukarıda belirtilen diğer problemleri göz önünde bulundurarak ... Bu sayının arkasındaki mantığa güvenmeyeceğim.

Yanıtlar:


10

Konut için, Ulusal Elektrik Yasası'nın (NEC) resmi bir dakikası yoktur. Commercial and Industrial'da 10'u 15 amperlik bir kesiciye, 13'ü 20 amperlik bir kesiciye koyabilirsiniz. Yerel kodlar bazen bir maks belirtir, bu nedenle yüksek olup olmadığınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Ama evet, bu gerçekten düşük! Orada çalışan bazı özel cihazlar olmadığı sürece, kesinlikle daha fazla ekleyebilirsiniz. 20A kesici başına 10-12 çıkış normalde yaptığım şeydir. Şimdi televizyonlar, stereo cihazlar veya küçük bar buzdolapları gibi daha ağır malzemeler kullanacağımı biliyorsam, daha az kullanacağım. Bazı cihazların tam buzdolabı, bulaşık makinesi, spa küveti vb.Gibi özel bir hatta ihtiyaç duyduğunu unutmayın.


Çoğunlukla lambalar ve çalar saatler veya düşük amperli cihazlar olacaktır. Bodrum katını bir misafir odasına, belki bir TV'ye çevireceğiz ama muhtemelen en büyük çekiliş olurdu. Görünüşe göre birkaç kırıcıyı kurtarabilirim. 2-3 rakamı düşüktü, mevcut kablolama ile birleştiğinde yapılan hiçbir şeye güvenmem gerekiyor.

2
Günümüzde çoğu TV "ağır" şeyler olarak nitelendirilmiyor, dev plazma ekranlar bile sadece yaklaşık 300 W (~ 3 A) ve 32 "LCD'ler yaklaşık 100 W (~ 1 A) havada duruyor
Nick T

+1 - yerel kod - Bu tür bir projenin izinle yapılmasını şiddetle tavsiye ederim. Yerel elektrik müfettişiniz bunu bir çağrıda cevaplamaktan mutluluk duyabilir. Yaptığınız şeyden çıkış yapacak ve çok fazla çıkış varsa, bazılarını çıkarmak büyük bir acı olabilir. Önce sormak daha iyi.
JTP - Monica'dan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.