Alçıpan vidalarını sürekli olarak doğru derinliğe kadar nasıl kullanırım?


13

Alçıpan vidalarının doğru yerleştirilmesi için özel bir teknik veya araç var mı?

Standart bir Dewalt kullanıyorum DWD115K (otomatik durdurma mekanizması olmadan) bu yüzden genellikle vidalarla fazla derinleşmemesi paranoyak olur ... bu da vidayı tam olarak yerleştirmeden önce durdurarak sonuçlanır - ve ardından bundan sonra doğru şekilde batırılmasıyla ilgili ek bir sorun yaşar.

Belki bir vida kılavuzunun yardımcı olabileceğini düşündüm ama olmadı ... Bu sadece uygulamanın mükemmel hale getirdiği bir şey mi?


1
soru başlığının nasıl ifade edildiğine bağlı olarak, sorunun, saplamaların arkasındaki havaya değil vidaların saplamalara nasıl sabitleneceği ile ilgili olduğunu düşündüm.
studiohack

Tatbikatımda ayarlanabilir bir debriyaj yoksa, bir tane olan ayrı bir sürücü alırdım. Yine de bir tane var, her ikisi de bit değiştirmek için gerek kalmadan elinizin altında olması daha hafif ve daha rahat.
RedGrittyBrick

Yanıtlar:


19

5 $ al alçıpan kısıcı vida uygun derinlikte olduğunda, uç vida başından kayacaktır.

enter image description here


1
+ 1- geçmişte kullandığım şey bu. Harika çalışırlar ve vida başını, kağıdı kırmadan yüzeyin hemen altına yerleştirirler.
MarkD

Bunların değeri için oldukça tutarsız olduğunu buldum. DeWalt markasını hiç denemedim, bu yüzden belki bazıları diğerlerinden daha iyidir.
Mike Powell

+1 - bunları her zaman kullanın (dewalt'lar) ve her seferinde benim için mükemmel çalışırlar.
Eric Petroelje

Buradaki önerilerin tümü göze çarpıyor, ancak kısıcı bit benim için en kolay yoldu.
Mike B

1
+1 Phillips vida kafasının tasarlanmasının bütün nedeni elektrikli el aletlerinin vidayı kafasından koparmak yerine kaydırmalarıydı. Bu adaptör, bu tasarımın "ruhunu" güzel bir şekilde kullanır.
Edwin Buck

7

Kesinlikle pratikle daha iyi olacaksın.

Ayrıca, alçıpan (Birleşik Krallık'taki alçıpan) oldukça yumuşak olduğundan, debriyajı düşük bir ayara getirmeniz gerekir. Vidayı tam olarak doğru derinlikte alamazsam, ilk seferinde, elimden memnun kalmam için yatağa sokmak için genellikle fazladan bir kaç kat daha ekleyebilirim. Sadece vida başlığına tam oturan bir tornavida aldığınızdan emin olun.

Sadece sabit tut ve çok fazla endişelenme.


DWD115K'nin bir kavramaya sahip olmadığı izlenimini edindim, bir matkap / sürücü veya kombi matkap yerine matkap olarak tanımlandı.
RedGrittyBrick

6

Dimpler® Küçük bir alan yapıyorsanız ek iyi bir fikirdir. Bütün bir odayı ya da daha fazlasını yapıyorsanız, ya bir vida tabancası kiralayın ya da satın alın.

enter image description here

Hayatı çok daha kolaylaştıracak.


+1 harmanlanmış vidalar daha pahalı olsa da. Harmanlanmış vida tabancasının, tahrik derinliğini kısıcı ile aynı şekilde kontrol ettiğini ekleyeceğim. diğer bir deyişle, vida önceden belirlenmiş derinliğe sürüldüğünde sürücü biti ayrılır / kayar.
bobfandango

5

Doğru yapıyorsun. Alçıpan vidalama yaparken yapabileceğiniz en büyük hata, vidayı çok derin sürerek, kağıt dış katmanını yırtmaktır. Kağıt, alçıyı ilk etapta vidalanacak kadar içeride bir arada tutan şeydir, bu nedenle sağlam kalması güvenli bir bağlantının anahtarıdır. Vida başının yüzeyin hemen altında olmasını, kağıdın çirkin hale getirilmesini, böylece daha sonra bileşik ile doldurulmasını ve gizlenmesini istiyorsunuz. Bir debriyaj bu konuda size yardımcı olmayacak çünkü her vidanın doğru derinliğe ulaşmak için farklı tork gerektireceğini göreceksiniz. Ve matkabınıza takılan otomatik durdurma sürücülerini denedim ve vidayı doğru derinliğe getirmede tutarsız olduklarını ve sonuçta normal bir matkap sürücüsü ve kendi gözlerimi kullanmaktan daha yavaş olduklarını gördüm.

Tekniğim yaptığın şeye benziyor, sürücüyü doğru yerde olduğumu düşündüğüm yerde durdurmak, ama yeterince derin olmamak için yanına dikkat et. Sonra, çukurlaştırıldığından emin olmak için parmağımı sürüyorum ve eğer değilse, matkap sürücüsünü sadece bir el tornavida olarak kullanacağım, her şeyi el ile çevirerek son 1/4 veya 1/2 dönüş elde etmek için. İlk çamur paltoma başlamadan önce son bir kontrol olarak, 6 "bıçağımı tüm vidaların üzerinden hızlıca geçireceğim ve herhangi bir kılırtı duyarsam, bu vidayı biraz daha derine sürmem gerektiğini biliyorum.


2

Alıştırma yapmak mükemmeldir, ancak birini yukarı doğru çekebiliyorsanız debriyajlı bir matkap öneririm. Aptal kanıt değil, ama yardımcı oluyor.

Eğer çok sayıda alçıpan projesi yapacaksanız, dilek listenizde böyle bir şey olmalı. tabanca . Decking için de harika. Eşyaları bir araya getirme deneyimimde yalnızca bir çerçeveleme çırpıcı daha hızlı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.