Tek bir kırık yer karosunu nasıl kaldırabilirim?


9

Tek bir hasarlı yer döşemesini çevreleyen döşemelere zarar vermeden nasıl kaldırabilirim? Yedek döşemenin aynı şekilde çatlamasına yardımcı olacak bir şey var mı?


Bu benim ilgi alanlarım ile ilgili ...
Doresoom

Yanıtlar:


7

Harçları ilk önce öğütür / sıyırırım ve sonra parçanın ortasına bir tornavida ile paramparça oluncaya kadar hafifçe vururdum. Muhtemelen bunu yapmak biraz zaman alacaktır, ancak eski thinset'i kazımak / parçalamak, yeni thinset uygulamak ve ardından yeniden üretmek gerekir.

iyi şanslar !


3
Güvenlik ipucu: Karo taşırken göz koruması kullanın.
Chris Cudmore

1
@Chris Cudmore - evet evet ve evet !! Bu kesinlikle koruyucu gözlüklere ve hatta plastik bir yüz kalkanına ihtiyaç duyacağınız bir zamandır. Çini cipsleri ince, hepsi çıktıkça keskin ve vurulduğunda her yere uçuyorlar.

9

Daha önce kullandığım multi-max adlı bir dremel aracı var. Bunun için tereyağı gibi harçları kesecek bir elmas ataşmanı alabilirsiniz. Harçları çıkardıktan sonra fayansı açıp değiştirebilmelisiniz.


6
harç çıkardıktan sonra, daha kolay çıkarma için "kırmak" için iki fayans yüzeyinde birkaç delik delmek istiyorum
MGOwen

2

Harcı bir harç testeresi ile kesebilirsiniz. Bitişik döşemelerin kenarına kolayca zarar verebileceğiniz için döşemeyi kenarlardan kaldırmaya çalışmamaya dikkat edin. Ortadaki karoya hafifçe vurup bir çekiçle kırıyorsunuz, daha sonra dış kenarlara doğru çalışarak karoyu orta alandan çıkarabilirsiniz.

Tüm eski ince parçaları yongalayarak veya öğüterek çıkarmalısınız. Yeni döşemenin ve yerin arkasına yeni bir set uygulayın. Yeni döşemeyi harçtan yaklaşık 12-14 saat bekleyin.

Teşekkürler captainbay


1

İlk adım, bir harç kesici kullanarak kırık kiremit etrafındaki harcı çıkarmaktır. Çevreleyen döşemeyi yontmadığınızdan emin olmak önemlidir.Daha sonra, dört taraftan üçünde aşağıya bakan bakan tırnakları kesmek için bir döner alet veya maket bıçağı kullanabilirsiniz. Knife.Next dikkatle kırık kaldırmak döner aracını veya yardımcı programını kullanırken dikkat uygun bakım ve emniyet ekipmanı kullanmak Be karo kaldırma tarafından ve kesilmemiş side.Then sıyrılmış bir dört üç yanda aşağı doğru bakan sekmeleri kaldırmak Yeni bir fayans bıçağı ile döşeyin.Sonra bir yapışkan tabakası uygulayın ve yeni döşemeyi yerine yerleştirin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.