Bir çerçeveleme çekici ile pençe çekici arasındaki fark nedir?


11

Bir çerçeveleme çekici ile pençe çekici arasındaki fark nedir? Bunlar birbirinin yerine kullanılabilir mi?


Dexter'a göre , bir seri katil iseniz, bir çerçeveleme çekici yakalanmak için çok iyi bir yöntemdir.
Mark Henderson

Ben her zaman onları Framing Hammer ve Finish Hammer olarak adlandırdım. Her ikisinin de tırnak çizmek için pençeleri vardır. Büyük fark: Çerçevede kafa ve ağır ağırlıkta gözleme yüzü vardır.Daha hafif ağırlık ve pürüzsüz yüzle bitirin, böylece işinizi yaralamazsınız. Finish pençe üzerinde daha fazla eğri olabilir.
Fiasco Labs

Yanıtlar:


10

Diğerlerinin söylediği gibi, bir çerçeveleme çekiç özel bir pençe çekiçtir.

Peki onu farklı kılan nedir? İlk olarak, ağırlık. Bir çerçeve çekiç genellikle "normal" bir ev pençe çekiç için 10-16 oz ile karşılaştırıldığında, 20-32 oz. Bu, sadece birkaç darbede büyük tırnakları dövmesine yardımcı olur. Bununla ilgili olarak, bir çerçeve çekiçindeki daha uzun tutamak.

İkincisi başın yüzüdür: tırnak kafasının kaymasını önlemek için bükülmüş tırnakların önlenmesine yardımcı olur. Normal bir pençe çekiç bazen dokulu bir yüze sahip olur, ancak neredeyse belirgin değildir ve yüz de pürüzsüz olabilir. Düzenli bir pençe çekiç genellikle yetenekli bir elin yüzeyin altında minimum yüzey hasarı ile çivi batmasına izin vermek için kubbeli bir yüze sahiptir: bu bir çerçeveleme çekiçinde görmeyeceğiniz bir özelliktir.

Üçüncüsü, pençe düzdür çünkü tahtaları birbirinden ayırmak için optimize edilmiştir. Tırnakları çekmek için düzenli bir pençe çekiç optimize edilmiştir.

Sadece bir garaj inşa ediyorsanız, bir çerçeve çekiç almak yerine normal çekiçinizi kullanmanızı tavsiye ederim. (Ya da en iyisi, sadece bir çivi tabancası kirala!). Deneyimsiz marangozlar için çekiçle harcanan zaman muhtemelen sizi yavaşlatan şey olmayacaktır. Ayrıca, çerçeveleme çekici, birkaç saat sonra daha küçük, düzenli bir pençe çekiçle daha hızlı olabileceğiniz kadar yorucudur.

Bir çerçeve çekiç alırsanız, daha hafif bir çekiç öneririm. Kullandığınızda daha hızlı çalışacaksınız, daha ağır bir çekiç üzerinde fazla güç kaybetmeyeceksiniz ve ikinci gün daha iyi hissedeceksiniz. 2010 yılında, 32 oz'luk bir çekiç 24oz'luk bir çekiçle fark yaratacak kadar çekiçlerseniz, yine de bir çivi tabancanız var.


Düz bir pençe ile düzenli çekiçler satın alabilirsiniz.
Brad Gilbert

şahsen, ben bitirmek iş dışında bir şey için 28 oz çerçeveleme çekiç gibi .. ama ben de uzun bir süre için bir tane kullandım ve hafif çekiç sahip oyuncak ishness nefret ediyorum (alışık olduğum ile karşılaştırıldığında)
warren

4

Deneyimlerime göre, çerçeveleme çekiçleri genellikle daha büyük ve daha ağırdır, daha düz bir "pençe" ye sahiptir ve çerçeveleme taleplerine daha uygundur. Daha az doğruluk ama daha fazla kuvvet sağlarlar, bu da güzeldir. Ve daha düz pençe, panoları birbirinden ayırmak için iyidir. Sadece bir çekiçiniz varsa, pençe istersiniz, ancak çok fazla çerçeveleme yapıyorsanız, çerçeveleme çekiç güzel bir ektir.


1

Çerçeve çekiçleri genellikle daha ağır kafalara ve daha uzun tutamaklara sahiptir ve yüz genellikle düz değildir (bence pençe de daha az kavislidir).


1

Çerçeveli çekiçler belirli bir tip pençe çekiçidir.

Genellikle çiviyi atlama olasılığını azaltacak, ancak çivilediğiniz odunu bozduğunuzu garanti edecek dokulu bir kafaya sahiptirler. Ayrıca tırnağın ahşabın biraz altına sürülmesine neden olabilir. Bu nedenle, bitirme işi için gerçekten yararlı değildir.

Ayrıca, çiviyi içeri almak için gereken salınım miktarını azaltmaya yardımcı olmak için daha büyük olma eğilimindedirler (gerçekten hassas çalışma için tasarlanmamışlardır) ve onları ayırmak için iki lamine kereste arasında daha alçak bir pençeye sahiptirler.

Sadece bir tane satın alacaksanız - genel bir pençe çekiç alın, ancak pürüzsüz cilalanmışsa yüzü pürüzlendirmek için biraz zımpara kağıdı kullanmanızı tavsiye ederim.


1

Çerçeveleme çekiç ağır olan soygun bir ile çekiç düz pençe :

resim açıklamasını buraya girin

Standart çekiçlerin kavisli bir pençesi vardır :

resim açıklamasını buraya girin

Ağırlık ve üretim araçlarının, bu iki kırıcının çok yönlülüğü arasındaki farklarla hiçbir ilgisi yoktur. Her iki örnekte de, diğer yanıtların gereksinimlerine kıyasla her ikisinin de yan yana olduğuna dikkat edin; Bunlar sadece berbat bir çekiç ve (çok güzel) standart bir çekiç .

Uzunluk, ağırlık ve tang temel faktörlerdir, ancak diğer tüm unsurlara göre bir levye olarak ikiye katlanabilen çekiç çekiçlerini tercih ederim. Boyut değil ...

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.