Kabloları duvara monte edilen TV'ye gizlemek için en iyi seçenek nedir?


8

Bu, bu soruya benzer , ancak benim durumumda en kolay çözümü değil, en profesyonel çözümü arıyorum.

Modüler duvar plakaları ve sadece bir deliği olan ve kabloları beslemenize izin veren tip arasında kaldım.

Profesyonellerin kullandığı tercih edilen yöntem nedir? Henüz düşünmediğim bir çözüm var mı?

alternatif metin

alternatif metin


FYI, bir zamanlar bir dizi modüler kıvrımlı telefon jakından geçtim ve çalışan bir tane bulamadım. Onlar - ve duvar plakaları - iyi görünüyordu, ama tanıdığım bir üreticiden değillerdi. Bu rotaya giderseniz tanınmış bir marka seçin.
Niall C.

1
@Niall - iki stil kıvrımlı konektör tipi vardır: katı kablo ve çok telli kablo için. Kullandığınız tel için yanlış olanları alırsanız, karşılaştığınız sorunla karşılaşırsınız. (Açık söylemek istiyorum katı için, mahsur için füme, ama bir kablo kıvrım beri çok uzun zaman oldu, hatırlayamıyorum ... sadece doğru olanları mağazada isteyin)
Joe

Yanıtlar:


6

Genel olarak, profesyonellerin duvar plakalarını tercih ettiğini düşünüyorum. Özellikle hiçbir şey takılı olmadığında daha net bir görünüm kazandırır (henüz hiçbir bileşen kurulmamıştır).

Bazı ses / video-phile türleri aslında bağlantı sayısını azaltır gibi "büyük delik" yöntemini tercih biliyorum. 2 kablo (4 bağlantı, kablo kutusunda 1 ve duvarda 1, daha sonra duvarın diğer ucunda ve TV'de) ile karşılaştırıldığında 1 kablo (2 bağlantı, 1 kablo kutusunda ve 1 TV'de) düşünün. . TV'nin arkasında da modüler plakalar yaparsanız, şimdi 3 kablodan bahsediyorsunuz. Elbette koşunun toplam uzunluğu yaklaşık olarak aynı olacaktır.

Ben de bu konuda paramparça oldum, sanırım sadece benim için yapıyorsam büyük delik yaklaşımı ile giderdim. Evi yeniden satmayı planlıyorsam ve AV ekipmanım takılı olmadan odanın gerçekten "bitmiş" görünmesini istersem duvar plakalarını yaparım.

DÜZENLEME - Görünüşe göre zaten www.monoprice.com'u buldunuz, bu yüzden anladığınız şeyler için en iyi kaynağa sahipsiniz :)


Duvarın arkasında ne olur? Sadece boşluğa açılan bir açıklık mı yoksa kabloların çıktığı yerde bir tür kanal var mı?
Niall C.

1
Kesinlikle duvara büyük bir boru koyardım.
auujay

1
Duvarlar açılırsa, kanalı çalıştırmalısınız. Gelecekte onarım / değişiklik / yükseltme yapmayı çok daha kolay hale getirir.
James Van Huis

9

Ben monoprice satan gömme medya kutusu hayranıyım. Önceden alçıpan duvar kurdum, eminim daha kolay, ama sonradan güçlendirme olarak yüklenme yeteneğine sahip (sorunuzda bunu hangi şekilde yaptığınızı söylemiyorsunuz).

alternatif metin

TV'nin arkasındaki duvarda gerçek konektörlerin bulunmasıyla ilgili iki önemli sorun var: kablo başına iki ek bağlantınız var (hem ön hem de arkada bir konektör var) ve TV'nin arkasındaki kabloları yönetmeniz gerekiyor. Bağlayıcılar kötüdür, çünkü gevşeyebilir ve hantal olabilirler. Kablo yönetimi, TV monte edilmeden önce bunları takabileceğiniz ve kabloları bir kez kırılmadan kirletmeyecek kadar uzun kablo alma sorunudur.

Ortam kutusu her iki sorunu da çözer, çünkü kablolar takılır ve TV'yi monte ettikten sonra fazladan içeri itebilirsiniz.

alternatif metin

Benim durumumda, kabloları kutudan tekrar normal duvar prizlerine koştum , daha sonra alıcıma ve diğer vitese geçtim . Bitmiş bir duvar olan fırın odasına yaklaşık 4 'üzerinden geçen ve gerçek alıcımın vb. Olduğu hemen arkasında ( TV'nin yanına ) bıraktığım birkaç adet merkezi vakum borusu kullandım. . Bu ayrıca ek kablo eklemeyi de kolaylaştırır, ancak elbette bunu yapabiliyorsanız kurulumunuza bağlıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.