Basınç boşaltma valfı neden 'Su Isıtıcıları ile Kullanılmaz' ifadesini kullanıyor?


6

Bu yüzden 6,5 yıllık elektrikli sıcak suyumu değiştirdim (06 'da inşa edilmiş evle) ısıtıcıyı kullandım ve önceki kurulumumla aynı tesisat kurulumunu kullandım. Önceki (şimdiki akım) kurulumumun soğuk su girişinde 3/4 "basınç emniyet valfi var . Bana açıklandığı gibi, bu, su ısıtıcısının emniyet basıncını serbest bırakması ve 150 psi beklemesine izin vermemesi için 1. bir emniyet önlemidir. T&P vanası suyu tahliye etmek için Temel olarak bir '1. seviye yedekleme'.

Söz konusu tahliye vanası bu 3/4 inç Tahliye Vanasıdır .

görüntü tanımını buraya girin

Her şey yolunda ve yeni su ısıtıcısı çalışıyor ve harika akıyor. Ancak aldığım ve tekrar taktığım boşaltma vanasını aradım ( önceki vananınkiyle aynı ) ve aşağıdaki not vardı:

Su ısıtıcıları ile kullanım için değil

Tamam, bu beni biraz endişelendi çünkü ev inşa edildiğinde orijinal sıcak su ısıtıcıyla kuruldu. Başka bir yorum görüyorum:

Katı pirinç tasarım federal düşük kurşun yönetmeliğine uygundur

Tamam, bu yüzden 'liderlik' gereksinimleri karşılasa da beni endişelendiriyor. İşte temel sorularım:

 1. 'Su Isıtıcılar ile Kullanılmıyor' diyor mu, ünitedeki bir tahliye vanası ile birlikte daha yüksek bir sıcaklık ve basınçta çalışan bir T&P vanasının yerini alması amaçlanmadı mı?
 2. Sıcak su ısıtıcıları ile kullanım için değil mi, çünkü suya sızacak bir kurşun tutma potansiyeli var mı?

Açıkça tahmin edişlere ve bu tahliye vanasına aşina olan herhangi birinden gelen cevapların aksine kesin bir cevap tercih ediyorum.


Çünkü gösterdiğiniz şey normalde gövde kafasına takılmış bir pompa basınç emniyet valfidir. Lastik koltuk soğuk su için derecelendirilmiştir.
Fiasco Labs,

İçinde kurşun olmayan bir şey federal düşük kurşun yönetmeliklerine uygun olacaktı.
Andy,

Yanıtlar:


7

Kesin bir cevap veremesem de, üretici olmadığım için, üretici olmadığım için de çalıştım ya da çalıştım. Gerçeğe yakın olabilecek mantıklı, gerçeğe dayalı bir cevap vermeye çalışabilirim .

Isı Genleşmesi

Su ısıtıldığında kapalı bir sistemdeki basınç artar. Basınç, ısıtıcıdaki T&P valfinin açma noktasının ötesine yükselirse, valf basıncı biraz boşaltmak için açılmalıdır . Bu salıverme genellikle kontrollü bir şekilde salıverilen çok sıcak su ve buhar içerir. T&P açma değerinden daha düşük bir basınç tahliye vanası takarsanız, tahliye vanası T&P vanasının kontrolsüz bir şekilde sıcak su ve buhar tahliye etmesinden çok önce açılacaktır. Bu, yolcuların yaralanmasına veya mülkün zarar görmesine neden olabilir.

Bölgenizdeki geri akış önleme kullanımını kabul etmemiş olabilir, bu nedenle bu ekstra basınç dağıtım sisteminden kolayca geri alınabilir. Bu durumda, muhtemelen hiçbir zaman tahliye vanasını hiç açmayacaksınız. Geri akış önleme yerinde ise, bu tahliye vanasının " normal " koşullar altında açılabilmesi mümkündür . Uluslararası Konut Kanunu (IRC) ve Üniforma Sıhhi Tesisat Kodu (UPC), 40 - 80 psi arasında bir baskı öneriyor.

IRC 2009
P2903.3 Minimum basınç. Kamu veya özel su hizmeti için binanın girişindeki (yerel su otoritesi tarafından belirlenen) minimum statik basınç 40 psi (276 kPa) olacaktır.

P2903.3.1 Maksimum basınç. Maksimum statik basınç 80 psi (551 kPa) olacaktır. Ana basınç 80 psi'yi (551 kPa) aştığında, ASSE 1003'e uygun onaylanmış bir basınç düşürme valfı, kullanım suyu branşına veya su servis borusu bağlantısındaki yükselticiye monte edilmelidir.

Yani " normal " şartlarda bile , 75 psi valfın açılabilir.

Kapalı Bir Sistemdeki Genişlemenin Kontrolü

Evinizde geri akış önleme kullanılmışsa, basıncı kontrol etmek için bir cihaz kurmak için kodlamanız gerekir.

IRC 2009
P2903.4 Termal genleşme kontrolü. P2903.4.1 ve P2903.4.2 Bölümlerine göre gerektiğinde, termal genleşmeden kaynaklanan artan basıncı kontrol etmek için bir araç kurulmalıdır.

P2903.4.1 Basınç düşürme valfı. 2 inç (51 mm) boyutunda ve dahil olmak üzere su servis sistemi için, ısıl genleşme nedeniyle, bir basınç düşürme valfinin akış aşağı tarafındaki basıncın basınç düşürücü valf ayarını aştığı bir basınç kontrol cihazı monte edilecektir. .

P2903.4.2 Geri akış önleme cihazı veya çekvalfi. Bir geri akış önleme cihazı, çek valf veya başka bir cihaz, depolama suyu ısıtma ekipmanı kullanan bir su besleme sistemine monte edildiğinde, termal genleşme basıncın artmasına neden olacak şekilde, basıncı kontrol etmek için bir cihaz kurulmalıdır.

Bir tahliye valfi iken olabilir bu tanımın kapsamına girer, daha yaygın yöntem bir genişleme tankı yüklemektir.

görüntü tanımını buraya girin

Güvenle Serbest Bırakma Basıncı

Bu vananın karşılamayabileceği bir tahliye borusu yoluyla basıncı boşaltmak için gereklilikler vardır.

IRC 2009
P2803.6.1 Tahliye borusu için gereklilikler. Bir basınç tahliye vanasına, sıcaklık tahliye vanasına veya kombinasyon vanasına hizmet eden tahliye boruları:

 1. Doğrudan drenaj sistemine bağlanmamalıdır.
 2. Şofbenle aynı odada bulunan hava boşluğundan boşaltın.
 3. Sunulan vananın çıkış çapından daha küçük olmamalıdır ve hava boşluğuna tam boyut atmalıdır.
 4. Tek bir emniyet tertibatını servis yapın ve başka bir emniyet tertibatına veya ekipmanına hizmet eden borulara bağlanmamalıdır.
 5. Zemine, şofbene veya depolama tankına hizmet eden tepsiye, bir atık alıcısına veya dış mekana boşaltın.
 6. Kişisel yaralanmaya veya yapısal hasara neden olmayacak şekilde boşaltın.
 7. Bina sakinleri tarafından kolayca gözlemlenebilen bir sonlandırma noktasına deşarj.
 8. Kapana kısılmış değil.
 9. Yerçekimi ile akacak şekilde monte edilmelidir.
 10. Zemin veya atık reseptörünün üzerinde 6 inçten (152 mm) daha fazla sonlandırmayın.
 11. Borunun sonunda dişli bir bağlantı yoktur.
 12. Valf veya tee tertibatı yok
 13. Bölüm P2905.5'te listelenen malzemelerden veya ASME A112.4.1 uyarınca bu kullanım için test edilmiş, derecelendirilmiş ve onaylanmış malzemelerden inşa edilmelidir.

Güvenli Kurşun

Biraz araştırma veya araştırma yaptıktan sonra, birçok değerli bilgi sağlayan NSF web sitesine rastladım . Anlaşılan, söz konusu valfin ANSI / NSF 61, ANSI / NSF 61 Ek G ve California’nın AB 1953'ü karşıladığı onaylanmıştır.

görüntü tanımını buraya girin

Bu, içme suyuyla kullanımın güvenli olduğu anlamına gelir (en azından kurşun söz konusu olduğunda). Valfı ve / veya ambalajı kontrol ederseniz, NSF işaretini göreceksiniz .

İncelemek istediğiniz başka donatı veya ürün varsa, NSF Sertifikalı Ürünleri arayabilirsiniz .


tl; Dr.

Bu vana, bir su ısıtıcısının üzerinde veya yakınında bir basınç tahliye vanasının kodlarını ve standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmamıştır (veya test edilmemiştir). Böylece üretici, "Su ısıtıcılarıyla kullanılamaz" montajını işaretlemeye zorlandı.


Benim # 1 soru için ilginç ve kapsamlı, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Neden evinizi inşa eden ve H2O ısıtıcıyı takan orijinal tesisatçıların böyle bir cihazı seçtiklerini merak ediyorum? " Katı pirinç tasarım federal düşük kurşun yönetmeliğine uyuyor " yorumu ve benim için soğuk su alımında olduğu için güvenlik faktörü hakkındaki sorumun 2. Kısmına dair herhangi bir düşünceniz var mı? (örn. birisi musluktan içmeye bir bardak sıcak su alır). Yönetmeliğe uygun olduğu için kabul edilebilir olduğunu kabul edersem, doğru mu?
saat

1
@ atconway Bazı araştırmalar yaptım ve cevabımı güncelledim.
Tester101

Eğer "sorun" vana sıcak su zarar olacağını daha muhtemel olduğunu düşünüyorum misiniz bir sıcak su ısıtıcı üzerinde gerekli emniyet valfi su çok artarsa açmak gerektiğini, ya da sadece bağımsız basınç fakat bu vana olmaz bu özelliği ekle?
supercat

5

Kurşun endişesine gelince: hemen hemen tüm pirinçlerde "kurşunsuz pirinç" adı verilen bile kurşun bulunur. Federal yönetmeliklere uyduğu sürece endişelenmiyorum. O eğer daha fazla endişe olmaz değil mi kodunu karşılamak?

Ayrıca, eğer bu bir sıcak su ısıtıcısının girişindeyse, hiç kimse düzenli olarak su içmeyecektir, bu yüzden bence bu tamamen bir sorun değil.


Evimdeki sıcak su, bazen ağzım da dahil olmak üzere vücudumun her yerine serpilir. Emin değilim " toplam sorun değil ".
Tester101

2
Ben valf olsaydı biraz daha endişe verici olduğunu konusunda hemfikir değil içme suyu için puan. Ancak bu durumda, yasal bir armatürün yanı sıra aşırı düşük tüketimin birleşimi de aklımda sorun yaratmaz.
Hank,

2

Cevap 1 rakamıdır. 2 numaralı içme suyu pirinç veya bronz fittingler için geçerlidir, ancak fittinginizin standartlara uyduğu anlaşılmaktadır.

T&P, kuyular için kullanılan yalnızca basınçlı bir vana satın aldığınız sıcaklık ve basınç emniyet valfi anlamına gelir. Bunun bir tee üzerine monte edildiğini ve kendi tahliye borusuna sahip olduğunu varsayıyorum.


1

Basit cevap, sıcaklık ve basınç valfi olmamasıdır. Muhtemelen 150 psi basınç tahliye vanası olan bir içme suyu. Bir T&P valfi, etkili bir okuma elde etmek amacıyla valfin tank tarafından çıkıntı yapan ve su içinde yayılma niyeti olan sıcaklığa duyarlı bir çubuğa sahiptir.

Bu bir T&P valfidir www.canadiantire.comgörüntü tanımını buraya girin

Sistemde yalnızca bunlardan birine sahip olmanız gerekir. Başarısız olursa, en sık sızan bir T&P.

İçme suyu için değil (söz konusu basınç tahliyesi) diyorsa, evsel sistemler için onaylanmamıştır. Su haznesi kullanımının olmadığını belirtmek, bir T&P valfinin yerine hareket etmenin uygun olmadığını, biriyle uyumlu olarak monte edilebileceği anlamına gelir. Sıcak bir yere monte etmekte tereddüt ederim ama soğuk hatta herhangi bir yerde sorun çıkmaması gerekiyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.