Bir su ısıtıcısının tahliye vanasının suyu tahliye etmesine ne sebep olur?


11

Bir Gaz Relicce Su Isıtıcı 1212 var. Son zamanlarda (kışın) tahliye vanasından 5 galonluk bir kovaya bir su daldırma buldum. Bazen tüm kovayı doldurabilir. Bazen hiç su damlası olmaz.

Bunun nedenini bulamıyorum. Benim iki tahminim bodrumda su veya sıcaklık kullanımı. Ancak, normal kullanım var - sadece çamaşır veya bulaşık makinesi. Orada tuhaf bir şey yok. Sıcaklığı kontrol ettim ve bazen sıcak, bazen soğuk (Pennsylvania'da yaşıyorum). Hiç bir desen bulamıyorum.

bana bu konuda birileri yardımcı olabilir mi?


Isıtıcı ne zaman kuruldu? Ev hangi yıl inşa edildi? Genleşme tankınız var mı (ısıtıcının yanında çelik namlu görünümlü cihaz)? Isıtıcı hangi sıcaklığa ayarlanır? Bu bir gaz veya elektrik ünitesi mi?
Tester101

Yanıtlar:


13

Bir T&P valfının açılmasının üç nedeni vardır. Sıcaklık, basınç veya arızalı bir valf.

Sıcaklık

Isıtıcıdaki su 210 derece F sıcaklığa ulaşırsa, T&P valfi su sıcaklığı düşene kadar suyu açar ve serbest bırakır. T&P valfinden su çıkarıldıkça, soğuk su girişten girer ve tanktaki su ile karışır. Sıcaklığı azaltmak için yeterli su karıştırıldığında, T&P valfi kapanacaktır. Sıcaklık açığa çıkmasına neden olursa, muhtemelen çok miktarda su açığa çıkacaktır.

Basınç

Çoğu T&P valfi 150 psi'de açılacak şekilde ayarlanmıştır. Depodaki basınç bu seviyeye ulaşırsa, aşırı basınç tahliye edilene kadar vana açılır. Basınç tahliyeye neden olduysa, genellikle tanktaki 10 galon başına yaklaşık 1 bardak su görürsünüz (tahliye başına).

Sıcaklık veya Basınç

Yolculuğun sıcaklık veya basınçtan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için her ikisini de izlemeniz gerekir.

Su basıncını test et?

Su basıncını test etmek için bir basınç ölçere ihtiyacınız olacaktır. Standart hortum önlüğüne takılabilen dişli mastarlar satmaktadırlar. Eğer çamaşırlarınız varsa bu işe yarayacaktır.

  1. Su ısıtıcısı suyu aktif olarak ısıtıncaya kadar bekleyin (sıcak su kullanarak bu adımı hızlandırabilirsiniz, bu yüzden duş alın veya başka bir şey yapın).
  2. Göstergeyi herhangi bir sıcak su çıkışına bağlayın ve musluğu açın.

Isıtma çevriminin sonundaki basıncı izleyin. " Tembel bir el " ile bir gösterge alırsanız , elde edilen en yüksek basınçta kalacaktır. Bu şekilde ayakta durmanız ve göstergeyi sürekli izlemeniz gerekmez.

Su sıcaklığını test edin

Sıcaklığı test etmek için tek ihtiyacınız olan bir termometredir.

  1. Isıtıcının çalışması bitene kadar bekleyin.
  2. En yakın sıcak su musluğunu açın ve iki dakika kadar çalıştırın.
  3. Su sıcaklığını ölçmek için termometreyi kullanın.

Nedenleri ve düzeltmeleri

Kurulum hakkında daha fazla bilgi bilmeden, bunun neden olduğuna dair spekülasyon yapmak çok zordur. Valfin neden açıldığını belirlemek (sıcaklık, basınç veya başka bir neden), sorunu teşhis etmenin ilk adımıdır. Valfın neden açıldığını anladıktan sonra, sorunun nedenini bulmayı çok daha kolay hale getirecektir.


re: basıncı izlemek, manometreyi taktığınız nokta T&P valfi ile aynı yükseklikte olmamalı mı? İkinci kattaki basınç, bodrumdaki basınçtan (10 ft başına yaklaşık 4.3 psi) daha düşüktür, vanadaki basınçla ilgilenirsiniz.
mac

@mac 150psi ile 50-70psi'yi karşılaştırdığınızda, bu yükseklik farkı önemli olmayacaktır. Tipik evden çok daha fazla katınız yoksa.
derobert

Yolculuklarının üçüncü nedeni nedir? Sadece sıcaklık ve basıncı görüyorum, üçüncü bir ürün yok
Ferrybig

@Ferrybig " hatalı valf ".
Tester101

5

Depoda sıcaklık veya basınç çok yükseldiğinde tahliye vanaları boşalır. Depo suyu ısıttığında su genişler ve basınç artar.

Basınç: Sistemde bir genleşme tankı veya bir termal genleşme valfi gibi basınç artışını emmek için bir izin yoksa ve tüm musluklar kapatılırsa, tahliye valfi, basınç ayarının altına düşene kadar suyu açar ve boşaltır. tahliye vanası. Bu büyük olasılıkla büyük miktarda tank kullanıldıktan sonra olur ve tankın hacminin çoğunu ısıtmak zorundadır.

Sıcaklık: Aquastat ile ilgili bir sorun varsa, tank suyu aşırı ısıtabilir, bu da sıcaklığın tahliye vanasının ayarından daha yüksek olmasına neden olabilir. Bu, reloef vanasının suyu açmasına ve boşaltmasına neden olacaktır.

Basit Test: Tankı boşaltıp soğuk suyla doldururum, su yedeklemesini ayarlanan sıcaklığa tamamen ısıtmasına izin veririm. Herhangi bir basınç bırakmak istemediğiniz için bu süre boyunca musluğu açmayın. Su tamamen ısıtıldıktan sonra, kovada yeni su olup olmadığını kontrol edin.


0

Tahliye vanasını her altı ayda bir test ediyorum, duman alarmlarını ve diğerlerini test ettiğimde. Ayrıca, eğer varsa, alt vanadan biraz dışarı bırakarak tankı biraz yıkarım. Bunu bir tank üzerime patladığından beri yaptım. Tortunun çıkarılması ömrü uzatır. Son evimde, evimi satana kadar saatim 15 yıldan fazla sürdü. Bence hala çalışıyor, 18 yıldır. Bu bir AO Smith'ti.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.